Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Zam Değil Meslek İtibarı İstiyoruz.

Konu, 'Her Telden' kısmında zibula tarafından paylaşıldı.


 1. zibula

  zibula Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  25 Aralık 2007
  Mesajlar:
  295
  Beğeni:
  0
  Bütün sendikalar sadece zam meselesi için eylem yaptı.Sonuç bence çok önemliydi.İtibarımızı biliyor olsak ta resmen gördük.Yani her gün hissetsek de mesleğin itibarının artık kalmadığını artık resmi ağızlardan da onaylanmış durumda. Mesleğimiz herkesin gözünde 15 saat çalışan 2 ay tatil yapan,kadro garantisi altında gel keyfim gel miş.. Şu durumda % 10 zam yapsalar ne olu Allah aşkına..çevremde herkes birde utanmadan zam isiyonuz falan demeye getiriyorlar..zaten öğrenciye karşı yaptırımımızın kalmadığı bir ortamdayız..

  Burada iş velilere düşüyor.Elini vicdanına koy eyy veli..sen evde kendi çocuğuna bakmakta zorlanırken okulda 45-50 tanesi 1 sınıfta 40 dk biz hem derse adapte edip hem birşeyler öğretmeye çalışıyoruz..Çocuğunu gözünün önüne getir: Hangi değerlere sahip oluyor okulda..saygı mı,hoşgörümü,dayanışma mı?
  Hiçbiri..

  Peki neden?
  Çünkü öğretmen bunları öğretmeye çalışırken sen şikayet ettin,işe yaradı..çocukta anladı, sende..işime gelmezse şikayet edeyim öğretmeni, çeksin cezasını dedin..yıllar geçti bugüne geldik..Çocuğun notu düşükse öğretmen vermiş olsun,yüksekse çocuk almış.. Biz çocuktur yapar dedikçe üstümüze geldiniz..
  Sonuç: Vurun Abalıya..
  Biz sadece mesleğimizi istiyoruz,hizmetliyle aynı maaşı almaya devam ederiz..ama itibarsız asla..
   
 2. huseyineldemir

  huseyineldemir Aktif Üye

  Kayıt:
  9 Ekim 2007
  Mesajlar:
  237
  Beğeni:
  0
  :alkis: :++:
   
 3. gökalp

  gökalp Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  8 Eylül 2007
  Mesajlar:
  506
  Beğeni:
  1
  Kesinlikler katılıyorum... :+1:
   
 4. hayalcisuat

  hayalcisuat Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  9 Ekim 2007
  Mesajlar:
  947
  Beğeni:
  12
 5. blue123

  blue123 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  26 Şubat 2007
  Mesajlar:
  825
  Beğeni:
  1
  ben zamda istiyorum...
   
 6. leventgenc

  leventgenc Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  20 Kasım 2009
  Mesajlar:
  512
  Beğeni:
  0
  :alkis: :alkis:
   
 7. selcuklu

  selcuklu Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  17 Kasım 2011
  Mesajlar:
  916
  Beğeni:
  15
  Verecekleri zammı ortalama olarak hesaplayalım geri iade edelim, 40-50 lira ile ne oluyorsa... Sendikalarda (eğitimciler) alırsa böyle bi karar . Böyle vereceklerse vermesinler zammı hiç... En ses getirecek eylem bu olur bence işin içinde para var çünkü (en çok önem verdikleri şey)...
   
 8. zibula

  zibula Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  25 Aralık 2007
  Mesajlar:
  295
  Beğeni:
  0
  :alkis:
   
 9. hamuş

  hamuş Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  5 Kasım 2007
  Mesajlar:
  898
  Beğeni:
  0
  zamda istiyorum itibarda
   
 10. alierselkaya

  alierselkaya Üye

  Kayıt:
  7 Eylül 2008
  Mesajlar:
  5
  Beğeni:
  0
  Bende katılıyorum. :+1:
  En azından bakan ya da başbakan konuşmasınlar yeter diyorum.
  Zaten itibarımız yerlerde.
  Bir de onlar konuşunca sinir katsayılarımız artıyor.
  Sussunlar daha iyi.
   
 11. sami55

  sami55 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  5 Ekim 2007
  Mesajlar:
  754
  Beğeni:
  1
  Kesinlikle katılıyorum. Cebimizde az para ile yaşayabiliriz ama itibarımız ayaklar altındayken ne görev yapabiliriz nede mesleğimizi sevebiliriz. Bu şekilde Başbakanından Milli Eğitim Bakanına kadar siyasiler bu şekilde konuşursa okula gelen veli öğretmene küfür de eder hakarette eder üstüne gidip birde şikayet eder sonunda da haklı çıkar tabi. Öğrenciler ben ödev yapmayacağım bu sınıftan da geçeceğim diye öğretmene kafada tutar. Sonra da MEB Bakanı çıkıp okur yazar oranımızı şuraya çıkartacağız der. Yalnız bu okur yazar oranı değil diplomalı cahil oranı, okullarda her öğrenciyi geçirirsen okumanın okumamadan bir farkı olmaz ki... Bu aslında hedef saptırma yıllardır eğitimin ayarlarıyla oynayan siyasiler sonuç alamadıkça suçlamaların kendilerine gelmemesi için öğretmenler niteliksiz diyerek kendilerini aklamaya çalışıyorlar...
   
 12. barthez

  barthez Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  16 Ocak 2008
  Mesajlar:
  1.104
  Beğeni:
  2
  Söylediklerinize katılıyorum. Ama zamda istiyorum. Ne demek ya;
  Hizmetli memur: 1730
  Öğretmen:1656
  Uzun bir tatile çıkmam lazım kafayı yememek için, TV den internetten, kitle iletişim araçlarından uzak bir yerde.
   
 13. okyay

  okyay Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  22 Eylül 2008
  Mesajlar:
  352
  Beğeni:
  6
  arkadaşlar bence de meslek itibarı olmayan bir meslek haline getirilen öğretmenliğin devletimiz tarafından acilen layık olduğu mevkiye getirilmesi gerekir yoksa düşmanlar gençlerimizi gerek İnternet yoluyla gerekse beyinlerini yıkayarak düşünce olarak kandırmaktadır. devletin bu konuya (öğretmen itibarı= milli eğitim) özen göstermesi şart umarım bunlar geç olmadan anlaşılır... :tr:
   
 14. alierselkaya

  alierselkaya Üye

  Kayıt:
  7 Eylül 2008
  Mesajlar:
  5
  Beğeni:
  0
  Son olarak şunu belirtmek istiyorum.
  Bir ülkeyi temelinden dinamitlemek için yapmanız gereken tek şey eğitim-din ve asker kurumlarını itibarsızlaştırmak, o kurumlardan birisi olan eğitimi ise yavaşça zayıflatmaktır.

  Bunu yaparken günah keçisi de hazır: Öğretmenler.

  Çünkü kendileri sütten çıkmış "Ak" kaşıklar :!: .

  Yapılan tüm değişiklikler, diğer devletlerin yıllar önce kullanıp vazgeçtikleri sistemlerden devşirilenler. Biz sanki Amerika yı yeniden keşfetmişiz gibi, yıllar önceki "o devletlere has" eğitim sistemlerini ülkemize uydurmaya çalışıyor, onu da yüzümüze gözümüze bulaştırıyoruz. Ve bunun acısı hemen ortaya çıkmayacak. Bir doktor hata yapsa hatası ortaya çıktığında düzeltmek için fırsatı olabilir. Fakat eğitim öyle değil. Hatalar nesillere mal olabiliyor.

  Beğenmediğimiz Osmanlının en azından kendine özgü bir eğitim sistemi vardı. Daha bizim kendimize özgü bir eğitim sistemimiz, hatta onu bırakın eğitim kuramımız bile yok.
  Bu sistemlerin çarkından geçipte; maddeperest, kişiliksiz, ufku dar, anı yaşamayı hedefleyen, idealleri; çok para, güzel giysiler, güzel bir cep telefonu v.b. gibi olan gençler yetişiyor maalesef. (Bunu söylerken bile irkiliyorum.)

  Yazık. Çok yazık.
   
 15. beyazgolge

  beyazgolge Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  24 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.206
  Beğeni:
  8
  keşke o lafı söylemeseydi de zammı da vermeseydi. memurlar.net te yorumların hepsi öğretmen düşmenlığına dönüşmüş yazık
   
 16. sami55

  sami55 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  5 Ekim 2007
  Mesajlar:
  754
  Beğeni:
  1
  iyi o zaman bizlerde 15 saat derse girelim masa başında dersi anlatalım sonra çıkıp gidelim eğer saat usulüyse bu iş bütün yazılılarımızı sözlülerimizi derste 15 saatin içinde hazırlayalım okuyalım sonrada eve gidelim nöbetlerde bu 15 saatin içine eklensin verilen ekstra görevlerde bu 15 saati geçmeden verilsin ders harici esktra birşey de verilmesin
   
 17. lleoni510

  lleoni510 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  7 Eylül 2007
  Mesajlar:
  580
  Beğeni:
  11
  Sayın Hocam belirttiklerine aynen katılıyor, şapka çıkarıyorum.
  Ama malesef kimsenin umurunda değiliz. Sayın Başbakanımız söylediğini geri alacak, rencide ettiği kesmi kazanmaya çalışacak bir kişilikte değil. Sayın Bakanın dizginlenmesini beklerken bir tokat da Başbakandan yedik. Nasıl alkolün etkisinde olan bir kişi sağlıklı düşünmekten, kendini bilerek konuşmaktan, empati kurmaktan, gerçekleri görmekten yoksun ise iktidar sarhoşluğunda olan bir zihniyetin ve onun temsilcilerinin de aynı hal içinde olmaları normaldir. Çözüm yeri SENDİKA değil SANDUKA dır. Sandıktan çıkanlar soğuk duş etkisi yaparak sarhoşu kendine getirir.
  Bir meslek ya parası için ya da itibarı için yapılır. Her ikisi de yok ise geriye kalan sadece pişmanlıktır. Öğrencilerime tahsil öneremiyorum, zira maaş bordrolarında hizmetli maaşını görünce fakülte bitirmektense KPSS' ye hazırkanmanın çok daha akıllıca olduğunu belirtiyorlar. Ben de hak veriyorum doğrusu. Herkes belli bir çile züzgecinden geçip, fakülte bitirip öğretmen olabilmiştir. DİRSEK ÇÜRÜTMEK deyiminin hakkını vermiştir. Üniversiteyi 2. öğretim okudum. Derslerimiz çoğunlukla akşam ve gece diyebileceğimiz saatlerde olduğu için yemek ve uyku düzenimiz altüst oldu. Gündüz ise ek işte çalıştım. Sonuç: Şeker hastası oldum. Neyse uzatmayalım..
  Birlik olmalıyız arkadaşlar. Birlik olmadığımız müddetçe 650 bin kişiden aynı ses çıkmadığı müddetçe bütün kulaklar bizlere tıkalı olacaktır..
   
 18. yuca

  yuca Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  27 Eylül 2009
  Mesajlar:
  918
  Beğeni:
  0
  söyleyecek söz bırakmamışsınız arkadaşlar. Allah sonumuzu hayrede
   
 19. zibula

  zibula Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  25 Aralık 2007
  Mesajlar:
  295
  Beğeni:
  0
  :alkis:
   
 20. Buzkırıcı

  Buzkırıcı Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  13 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  4.257
  Beğeni:
  265
  Sanduka HAKKIN rahmetine kavusuyor.sinifcilar il ici 2 yila dusmezse,ek odeme olmazsa binlerce istifa etmeye hazirlaniyor.millet tatilde seminer. tayinle mi ugrassin.tatilde sandukaya el fatiha
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal