Zam(Anket)

Kodla Büyü

Zamlar mayıs ayına yetişir mi?

• Evet

Oy: 36 26.1%
  • Hayır

Oy: 102 73.9%

• Kullanılan toplam oy
    138
  • Anket kapatılmış .
farzedelim ki yetişti bunca toplu sözleşme bunca geçen aylar 45-50tl için mi?Toplu sözleşme dediğin sendikacılar çıkar meydana alırlar bize 200-300tl tamam eyvallah 2 sene sonra görüşelim göreceğiz bakalım mayısı da

Zamlar yetişir de aldığımız ürünlere yapılan zamlar bizim zamları geçer :(

4+4+4 teklifi en az 1-1,5 ay daha meclisi meşgul eder...ondan sonra belki toplu sözleşmeye sıra gelir...temmuza yetişirse şükredelim

Nasreddin Hoca ile eşeğinin fıkrasına döndü bu iş. "Biraz daha dayanabilseydi yem yemeden yaşamaya alışacaktı"

hocam zamların bu zamana kadar yetişmemesi büyük bir ayıp zaten şu saatten sonra yetişse ne yetişmese ne.

yok neyi yetiştirmeye çalışıyorlar anlamadım kaç tl verecekler?
Eskisi bundan iyiydi alıyorduk ocakta 50tl yazın alıyorduk 60tl.Şimdi bunlar mayısta 45tl verip gerisini 24 ay snra alacak isek nasıl toplu sözleşme bu.Böyle sözleşme mi olur?
Bizim akraba sendikalı.Çalıştığı fabrika çıkışını veriyor adam içerden 10bin aldı.Şimdi işsizlik maaşını bağlattı ve başka bir fabrikada çalışmaya başlayacak.İşte sendika böyle olur.
Atın tokadı şu eğitim sendikalarına gitsin bi işe yaramıyorlar anca dergilerinde komik komik reklamlar

Zam yetişir de bizim ilçe mem deki memur yanlış yapar,
ancak Haziranda alırız tümden, zaten haziran da mutlaka vergiye gireriz
vergiye girince 55 TL ordan eksilir, zam felan görmeyiz bu artık bilinmelidirrr ...

IMF yi Duyunu Umumiyeyi kovmakla övünen ülkenin ekonomisi savaş ve kriz yıllarından daha aciz durumda. Memur maaş zamları da ne zaman ödeneceği de hala belirsiz.
Başta gıda olmak üzere ulaşım, iletişim enerji , yakıt gibi her türlü tüketim ürününe son 1 yılda %30 dan fazla zam geldi. :verymad: Soğuk havalar devam ederken doğalgaza da okkalı bir zamın eli kulağında. TUİK hesabına bakarsak enflasyon %10 seviyelerinde :puhaha:
Maaşlara verecekleri Levent Kırca skecindeki gibi zamın küçüğü. Bu gidişle 60 ay daha açıklanacağı yok.

alfa-turk' Alıntı:
Nasreddin Hoca ile eşeğinin fıkrasına döndü bu iş. "Biraz daha dayanabilseydi yem yemeden yaşamaya alışacaktı"

:+1:
Her zaman yaptıkları gibi insana önce eşeğini kaybettirip sonra bulduruyor ve kahraman oluyorlar...

hala yetişir diyenmi var..yetmez ama EVETçilermi acaba....zam falan gerek yok memura...dalga geçilmeye devam :puhaha: :puhaha:

ben %150 zam istiyorum millet vekilleri %100 aldı zammı bizim maaş zaten azdı bizim daha fazla almamız gerek. ama ben %20 ye razıyım. %5 + %5 gibi saçma bir şey yapmasınlar. birde vergi dilimleri için gerekli harcama miktarını da maaşla birlikte arttırılan sabit bir kanuna bağlasınlar artık böyle saçma şey mi olur..

Geri