z Kitap PDF Dönüştürme [Resimli Anlatım]

Kodla Büyü

yasamisd

Aktif Üye
Gerekli programlar;
Firefox (Flash Destekli)
BullZip pdf writer (https://bilgisayarbilisim.net/kaynak_yonetimi/bullzip-pdf-printer.59/)

(Kurulum sırasında eklentileri de indirin)
Sothink SWF Decomplier (Bazı durumlar için gerekli)

Nasıl Yapılır?
1- Z-Kitabı açın.
2- Başlat->Çalıştır'a %temp% yazın.

3- Açılan klasörde bookdata.swf dosyasını Firefox'ta açın. Firefox işe yaramaz ise Internet Explorer ile deneyin. Eğer file-b.txt dosyası varsa adın file-b.swf olarak değiştirin.

4- Firefox'ta kitabın ilk sayfası görünecek, üzerine sağ tıklayın. Eğer sayfayı göremiyorsanız Sothink SWF Decomplier programına ihtiyacınız olacak. Mesajın sonundaki adımları tamamladıktan sonra bu adımdan devam edin.
5- Yazdır'a tıklayın.
6- Yazıcı olarak BullZip Pdf Printer seçin
7- Yazdırma aralığı olarak Tümü'nü işaretleyin.
8- Tamam'a tıklayın.

9- Dosyanın boyutuna bağlı olarak birkaç dakika bekleyebilirsiniz. İlerlemeyi Görev Yöneticisinden takip edebilirsiniz.
10- Eğer Yanıt Vermemem uyarısı alırsanız Devam Et düğmesine tıklayın.

11- İşlem tamamlanınca pdf dosyasını nereye kaydetmek istediğiniz soran bir ekran açılacak.
12- Dosya yerini belirleyin ve Tamam'a tıklayın.

13- Yine dosya büyüklüğüne bağlı olarak bir kaç dakika sonra dosya oluşturulacak.

Sothink SWF Decomplier Adımları:
1- file-b.swf dosyasını programda açın.
2- Sağ taraftaki açılır listeden sprite klasörüne sağ tıklayın.
3- Export resources'a tıklayın.
4- Dosyaların kaydedileceği yeri belirleyin.
5- Set File Format to seçeneğini SWF olarak işaretleyin.
6- Oluşan sprite1.swf dosyasını Firefoxta açın.

Yasal Uyarı: Z-kitapları yayınevlerinin izni olmaksızın çoğaltmak, yayınlamak ve depolamak yasak olabilir. Tüm sorumluluk size aittir.

[ALINTIDIR]

Ekli dosyalar

• calistir.png
    calistir.png
    6.7 KB · Görüntüleme: 35,032
  • temp.png
    temp.png
    55.6 KB · Görüntüleme: 35,063
  • YazdirmaSecenekleri.png
    YazdirmaSecenekleri.png
    9.9 KB · Görüntüleme: 34,596
  • YanitVermemem.png
    YanitVermemem.png
    12.7 KB · Görüntüleme: 34,328
  • DosyaOlustur.png
    DosyaOlustur.png
    21.9 KB · Görüntüleme: 34,097
  • son.png
    son.png
    259.6 KB · Görüntüleme: 33,408
  • Setup_BullzipPDFPrinter_11_4_0_2674_FREE.rar
    15.5 MB · Görüntüleme: 1,533
Artik Fernus Bookdata.swf yapmiyor . b-file diye text dosyasi veriyor. Bu çözüm bu sene için gecerli degil

Siteye uye olmak mi gerekiyor. Dosyayi nereden indiriyoruz

Birde boyle dosyayi nasil olusturuyorlar. Hangi programla yapiliyor

Yöntemi denedim. Ancak bazı sayfalarda sorular çıkmıyor. wonderfox swf to gif programı ile JPEG haline getirebiliyoruz. Fernus bu sene işi çözmüş. Ama her yayın bu seneki sistemle hazırlanmamış.

mokumus67' Alıntı:
Artik Fernus Bookdata.swf yapmiyor . b-file diye text dosyasi veriyor. Bu çözüm bu sene için gecerli degil
Mesaj bu durumlar için de geçerli çözümü içerecek şekilde güncellenmiştir.

Bookdata için bazı sayfalarda sorular çıkmıyor. txt dosyasını deneyeceğim. Diğeri için wonderfox kullanın. Biraz çetrefilli ama.

sprite klasörü yok export resources tıklayınca you should parse selected... uyarısı veriyor

Hocam yapamadım. Resim atabilir misiniz? file doyasını atınca sağ tarafta her hangi bir bölüm çıkmıyor. intro dosyası var sadece.

mokumus67' Alıntı:
Hocam yapamadım. Resim atabilir misiniz? file doyasını atınca sağ tarafta her hangi bir bölüm çıkmıyor. intro dosyası var sadece.
Kullandığınız sürüm farklı olabilir. Benim kullandığım versiyon 7.4

Ekli dosyalar

• decom.png
    decom.png
    164 KB · Görüntüleme: 1,623
Benimki de 7.4. file-b dosyasını dec. kısayolunun içine atarak açıyorum. ama sağ tarafta her hangi bir şey yazmıyor. file b dosyasına her hangi bir şey yapıyor musunuz.

1- file-b.swf dosyasını programda açın.

Bizde ki .txt veriyor. Siz file-b.swf yazmışsınız.

10 numara 5 yıldız. Çok teşekkür ederim. Ama PDF dönüşümü kötü. Şimdilik Wonderfox ile çevireceğim.

Hocam firefox ile açtım. Sayfa göründü. Yazdır dedikten sonra açılan pencerede pdf yazıcıyı seçip hepsi dedikten sonra tamam diyorum. Sonrası yok. PDF dosyayı yazıp yazmadığını göremiyorum. Yardımcı olursanız memnun olurum.

Geri