YÜKSEK LİSANS

Kodla Büyü

bsrböteci

Site Gezgini
Arkadaşlar hayırlı günler. Bir sorum olacaktı. Eğitim Yönetim ve Denetim alanında başvurduğum enstitüde kayıt hakkı kazandım. Kaydımı yaptırdım. Kendi alanım Böte. Böte alanında başka bir üniversitesinden de yüksek lisans için cevap bekliyorum. O alandan kayıt hakkı kazanırsam kayıt yaptırabilir miyim? Böyle bir hakkım var mı? Bir de siz hangi alanı tavsiye edersiniz? Yardımcı olursanız sevinirim.

Ben sınıfçıyım bu bölümde o kadar çok yüksek lisans yapan var ki bir kul çıksın desin ki ben müfettiş oldum yada aalan değiştirdim.Arkadaşım bunun üstüne meb odaie enstitüsünü bile bitirdi yine birşey yok.Tavsiyem bilişim alanında yapın hem özel sektör hem de meb için olsun.

Dediğiniz eğer aynı anda bir üniversitenin iki farklı alanı veya iki farklı üniversiteden farklı yüksek lisans programını okumak ise gecen gün bilgi edinmeden sordum aynı anda aynı seviyedeki programlar okunamaz.
Lisans+yuksek lisans
Lisans+doktora
Yuksek lisans+doktora
Olur ama diğer turlu olmuyor

Ben Lisans + Lisans okuyorum şu an.
BÖTE mezunuyum. İlköğretim Mat 3. sınıf ve Tıbbi Görüntüleme 2. Sınıf..

BÖTE için yüksek lisans bulmak ise bence tam bir eziyet..

Böte alanında henüz sonuçlar açıklanmadı. Ben de hakkım ölmesin diye Eğitim Yönetim ve Denetime kaydımı yaptırdım. Ales puanım için son şansın olduğu için. Aslında istemediğim bir bölüm. şimdi Böte alanında hak kazanırsam buraya kayıt yaptırabiliyor muyum? Ben aslında bunu merak ediyorum.

Benim BÖTE yüksek yeni bitti, doktoraya başlıyorum bu yıl. YÖK 2 bölümde aynı anda yüksek lisansa izin vermiyor

Kulis' Alıntı:
Ben Lisans + Lisans okuyorum şu an.
BÖTE mezunuyum. İlköğretim Mat 3. sınıf ve Tıbbi Görüntüleme 2. Sınıf..

BÖTE için yüksek lisans bulmak ise bence tam bir eziyet..
Sorunun cevabını aksam mailden bulayım göndereyim

İki alanda birden yüksek lisans yapamazsınız. Yapmaya çalışsanız da bu pek mümkün olmayacak zaten. Eğer çalışıyorsanız bir de. Yüksek lisans pek lisans gibi değil...

hocam hangi üniversiteye kabul edildiniz? puanlarınız(ales, lisans mezuniyet) nedir? tabi sizin için açıklamanın bir mahsuru yoksa :)

mriza' Alıntı:
hocam hangi üniversiteye kabul edildiniz? puanlarınız(ales, lisans mezuniyet) nedir? tabi sizin için açıklamanın bir mahsuru yoksa :)
Evet + takip. Hakkaten bu bölüm uzaktan eğitim tezsiz de alıyor. Tezli örgün de alıyor. cacık bi bölüm mü acaba :? bende başvuracam da :|

Yükseköğretim kurumlarında aynı anda aynı düzeyde veya farklı düzeyde eğitim yapılması hususu, 22 Eylül 2011 ve 27 Eylül 2012 tarihli Yükseköğretim Genel Kurul toplantılarında görüşülmüş ve “Yükseköğretim kurumlarında aynı anda örgün eğitimde lisans ve önlisans eğitimi alınamayacağı sadece açıköğretim programlarının kontenjan sınırlaması olmayan programlarında eğitime devam edebileceğine ilişkin 13/07/2001 tarihli Yürütme Kurulu kararı iptal edilerek, yükseköğretim kurumlarında örgün, uzaktan eğitim ve açıköğretim programlarında aynı anda lisans ve önlisans eğitimine devam edilebileceğine, ancak aynı anda örgün iki önlisans veya iki lisans programında eğitime devam edilemeyeceğine” karar verilmiştir. Söz konusu karar dikkate alınarak, Yükseköğretim Kurulu’nun 19.12.2013tarihli Genel Kurul Toplantısında, ÖSYS Kılavuzlarında yer alan yükseköğretim programlarında aynı anda aynı düzeyde iki yükseköğretim programına kayıt yaptırılamayacağına karar verilmiştir.

cyln' Alıntı:
Yükseköğretim kurumlarında aynı anda aynı düzeyde veya farklı düzeyde eğitim yapılması hususu, 22 Eylül 2011 ve 27 Eylül 2012 tarihli Yükseköğretim Genel Kurul toplantılarında görüşülmüş ve “Yükseköğretim kurumlarında aynı anda örgün eğitimde lisans ve önlisans eğitimi alınamayacağı sadece açıköğretim programlarının kontenjan sınırlaması olmayan programlarında eğitime devam edebileceğine ilişkin 13/07/2001 tarihli Yürütme Kurulu kararı iptal edilerek, yükseköğretim kurumlarında örgün, uzaktan eğitim ve açıköğretim programlarında aynı anda lisans ve önlisans eğitimine devam edilebileceğine, ancak aynı anda örgün iki önlisans veya iki lisans programında eğitime devam edilemeyeceğine” karar verilmiştir. Söz konusu karar dikkate alınarak, Yükseköğretim Kurulu’nun 19.12.2013tarihli Genel Kurul Toplantısında, ÖSYS Kılavuzlarında yer alan yükseköğretim programlarında aynı anda aynı düzeyde iki yükseköğretim programına kayıt yaptırılamayacağına karar verilmiştir.
Hocam çok teşekkür ediyorum. Yalnız bir şey daha soracağım. Acaba kayıt iptal ettirme hakkımız olmuyor mu? Diğer alanda kabul edilirsem sadece orayı tercih etme hakkım devam eder mi yoksa buraya kayıt yaptırdığım için bu hakkımdan yararlanamaz mıyım?

cyln' Alıntı:
Araştırma ve açıklama için teşekkürler hocam..
Şu an 1 Lisans ve 1 Önlisans var aynı anda bende.. Sorun olmuyormuş demekki..

Geri