Yüksek Lisans? Tavsiyelerinize ihtiyacım var...

Kodla Büyü

kaanrevan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar, kafamda yüksek lisans yapma düşüncesi var. Ancak az önce bu forum altında bir başlıkta da gördüm TEZSIZ için sınav şartının kalktığını gördüm.

Açıkcası hiçbir şeyin kararını tam veremedim. Bazen Eğitim Yönetimi bölümü olabilir diye düşünürken, "Eğitim Yönetimini ne yapacaksın... Alanında yap yapacaksan, olacaksa da tezli olsun..." gibi düşüncelere kapılıyorum.

İllla ki forumda yüksek lisans yapmış arkadaşlar ya da hala yapan arkadaşlar vardır. Tavsiyeleriniz neler olabilir? Yaşadığınız zorluklar kolaylıklar nelerdir? Seçimim ne yönde olmalı ve verdiğim karara göre nasıl bir plan yapmalıyım?

doktora ve ünide kalmayı düşünüyorsan alanında tezli yap aksi taktirde tezsiz yap tezsizde de eğitim yönetimi olabilir en uygunu bu

ben de bi gazla böte tezlide başladım. ders aşaması bitti şimdi tezdeyim ama ne işime yarayacak diye düşünüp duruyorum. nerede ise tezi yazmayı bırakıp ek işe başlayacağım. böte okudum da ne oldu ki diyorum yüksek lisansını yapayım ne olsun. geçim sıkıntsı çekiyorum

arkadaşlar bildiğim kadarıyla tezli yüksek lisans yapınca meb de uzman öğretmen ünvanı alıyorsun tezsiz de alamıyorsun bu ulu ünvanı doğru mudur?

muamma25' Alıntı:
ben de bi gazla böte tezlide başladım. ders aşaması bitti şimdi tezdeyim ama ne işime yarayacak diye düşünüp duruyorum. nerede ise tezi yazmayı bırakıp ek işe başlayacağım. böte okudum da ne oldu ki diyorum yüksek lisansını yapayım ne olsun. geçim sıkıntsı çekiyorum

aynı sebeble bende başladım ama sizin kadar sabırlı olamadım ders aşamasında iken aynı tereddütlerle bıraktım, çok daha rahatım şuan :) denedim baktım beğenmedim bıraktım, gereksiz angarya eğer üniversitede kalmayı düşünmüyorsanız, buna yeteneğiniz yok ise keyfinize bakın hocam... ek iş olarak başka uğraşlar edinebilirsiniz bu daha yararlı olacaktır bence, ves selam..

Geri