Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Yüksek Lisans? Tavsiyelerinize ihtiyacım var...

Konu, 'ALES - YDS - YÖKDİL - TOEFL Sınavları' kısmında kaanrevan tarafından paylaşıldı.


 1. kaanrevan

  kaanrevan Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  12 Mart 2008
  Mesajlar:
  269
  Beğeni:
  5
  Arkadaşlar, kafamda yüksek lisans yapma düşüncesi var. Ancak az önce bu forum altında bir başlıkta da gördüm TEZSIZ için sınav şartının kalktığını gördüm.

  Açıkcası hiçbir şeyin kararını tam veremedim. Bazen Eğitim Yönetimi bölümü olabilir diye düşünürken, "Eğitim Yönetimini ne yapacaksın... Alanında yap yapacaksan, olacaksa da tezli olsun..." gibi düşüncelere kapılıyorum.

  İllla ki forumda yüksek lisans yapmış arkadaşlar ya da hala yapan arkadaşlar vardır. Tavsiyeleriniz neler olabilir? Yaşadığınız zorluklar kolaylıklar nelerdir? Seçimim ne yönde olmalı ve verdiğim karara göre nasıl bir plan yapmalıyım?
   
 2. fatihpc

  fatihpc Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  22 Eylül 2007
  Mesajlar:
  666
  Beğeni:
  5
  doktora ve ünide kalmayı düşünüyorsan alanında tezli yap aksi taktirde tezsiz yap tezsizde de eğitim yönetimi olabilir en uygunu bu
   
 3. muamma25

  muamma25 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  5 Ekim 2009
  Mesajlar:
  628
  Beğeni:
  24
  ben de bi gazla böte tezlide başladım. ders aşaması bitti şimdi tezdeyim ama ne işime yarayacak diye düşünüp duruyorum. nerede ise tezi yazmayı bırakıp ek işe başlayacağım. böte okudum da ne oldu ki diyorum yüksek lisansını yapayım ne olsun. geçim sıkıntsı çekiyorum
   
 4. emel2710

  emel2710 Aktif Üye

  Kayıt:
  18 Ekim 2007
  Mesajlar:
  155
  Beğeni:
  0
  arkadaşlar bildiğim kadarıyla tezli yüksek lisans yapınca meb de uzman öğretmen ünvanı alıyorsun tezsiz de alamıyorsun bu ulu ünvanı doğru mudur?
   
 5. EynelMefer

  EynelMefer Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  6 Aralık 2011
  Mesajlar:
  1.170
  Beğeni:
  0
  aynı sebeble bende başladım ama sizin kadar sabırlı olamadım ders aşamasında iken aynı tereddütlerle bıraktım, çok daha rahatım şuan :) denedim baktım beğenmedim bıraktım, gereksiz angarya eğer üniversitede kalmayı düşünmüyorsanız, buna yeteneğiniz yok ise keyfinize bakın hocam... ek iş olarak başka uğraşlar edinebilirsiniz bu daha yararlı olacaktır bence, ves selam..
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal