Yüksek Lisans İçin

Kodla Büyü

maslan123

Aktif Üye
Arkadaşlar Bilgisayar Ağları Başarım Analizi dersi için
Kuyruk Teorisi

Markov Zincirleri

Kablolu ve Kablosuz Ağ Başarım Parametreleri

Veri Ağlarında Gecikme Modelleri

Kuyruk Modelleme

Öncelikli Kuyruklar bu konuların herhangi biri için araştırma yapmam gerekiyor bunlarla ilgili görsel yapabileceğim yada yapmış olduğunuz program görsel bir malzeme yada bir uygulama yapabilirmiyim acaba pek bişey bulamadım

Kuyruk modelleme ilk defa duyuyorum. Başarım parametresi deyince benim anladığım wifi'ye sorunsuz bağlanmak ve sinyalin full dişli göstermesi başka da bir bildiğim yok...
bilen varsa helal olsun diyeceğim...başarılar....

@only61 hocam senden "helal olsun" almak için yazıyorum :)

bilgisayar mühendisliğinde yüksek lisans yapıyorum. yaklaşık 1 seneden beri "LTE (4G) kablosuz hücresel iletişim sistemlerindeki kuyruk yönetim algoritmalarının performans analizi" konusu üzerinde çalışıyorum. tezimin adı da muhtemelen bu olacak.

görsel olarak bir şeyler hazırlamak isteniyorsa, kuyruk yönetim algoritmalarının çalışmaları ve algoritmaları animasyon şeklinde gösterilebilir. Flash ile basit bir şekilde hazırlanabilir. animasyon hazırlayacak programı biliyorsanız, yapmanız gereken şey kuyruk alg. nasıl çalıştığını incelemeniz.

konu ile ilgili aklınıza takılan bir şey olursa sorabilirsiniz, iyi çalışmalar.

markov zincirleri matematiksel bir dizi işlemlerdir. bunu görsel bir dökümana dönüştürmek zor olabilir.

Geri