Yüklemelerimi HDD Ye'Mi Yoksa SSD Ye'Mi Yüklemeliyim

Kodla Büyü

kaanktr27

Üye
Öncelikle yeni bilgisayar toplayacağım. Windows 10'u SSD yüklemeyi düşünüyorum. Ama para olmadığı için oyunlar vs programlar bunları HDD yüklemeyi düşünüyorum. Windows 10 SSD yüklendiği için hızlı olacaktır. Ama programlar oyunlar HDD yüklü olacak. benim sorum şu HDD Yüklü olan oyunlar,programlar filan gene hızlılık seri açılma filan olur'mu olmaz'mı. Eğer olmaz diyorsanız. SSD almayacağım çünkü ben 120 GB SSD'ye Hiçbir oyun yükleyemem doğru dürüst. Fiyatlarda pahalı Windows 10 da bırakın'da 20 saniyede açılacağına 2 dakika'da açılsın beklerim kardeşim. Bu konu hakkında düşünceleriniz fikirlerinizi yorumlarınızı bekliyorum saygılar.

programları hdd'ye yüklerseniz bir şey farketmez. Gerçi açılış hızı dışında SSD'nin programları oyunları hızlandırması farkedilebilir düzeyde değil zaten (yeni bir bilgisayar için)

hocam..
diyelimki sadece hdd aldın arkaplanda windows çalışırken dosya kopyalama hızına bakarsan 12-13 mb nin üzerine çıkamadığını görürsün. çünkü hdd sadece sana tahsis edilmemiştir.
ancak ssd kullanıp oyunu programı hdd ye yüklerden hdd tam kapasite sana çalışır. arada %50 civarı performans artışı yaşarsın.

Aktif olan herşey bence ssd'de olmalıdır. Bariz fark ediyor. Tasarım programları, oyunlar..vs
Fakat arşivlik kısımlar hddde yer alabilir.

120gb az değil hocam öyle her bulduğunu kurmana gerek yok en fazla oynadığın oyunları ve kullandığın programları kurarsın onun dışında bilgileri hdd e kaydedersin.

sevgili oyun meraklısı öğrencimiz. bende de 120 lik ssd var programlar ssd de olmak zorunda
ama oyunları hangisini devamlı oynuyosan ssd ye at oynamadığını taşı . şimdiki oyunların bazıları 80-90 gb yer kaplıyor artık onları daha iyi bütçe ile yaparsan öyle oynarsın

Geri