Yorumlarınıza ihtiyacım var moralim çok bozuk

Kodla Büyü

eddy57

Aktif Üye
Değerli hocalarım 2000 model audi a3 arabamı bugün itibari ile sattım satma nedenim küçük gelmesi idi. Alan arkadaş kayseri' den geldi almadan önce de ekspertiz yaptırdı araba da hiç bişey çıkmadı çok iyi dediler hatta benim de bir şikayetim yoktu zaten. Sabah 10 gibi satış işlemlerini tamamladık ve vedalaştık.Ancak az önce aradı ankara' da yolda kalmış sorun diferansiyel diş kırdı mı ne demişler çok üzüldüm kendimi kötü hissettim :( sizce de kötü hissetmeli miyim ? bu arada ben Bursa' dayım yani Bursa' dan Ankara' ya kadar da bir sorun yokmuş.

Diferansiyel dişlisini kırmak güç istet. 5 ile giderken geri vitese takmaya kalkarsan ya da debriyaja basmadan vitesle oynarsan öyle olur :) Kesinlikle kullanıcı hatası

kullanıcı hatası tabi ki .
sen vermişsin arabayı sorun yok hatta servise bile gitmiş için rahat olsun
yapabileceğim bişey yok dersiniz çok üzgünüm dersiniz olur biter

İsteğin dışında gerçekleşmiş bir olay alan kişi içinde bir talihsizlik olmuş keşke olmasaymış.

belki de araçta sorun yoktur. mesela "1000 tl masraf çıktı, bari yarı yarıya paylaşalım" deyip para koparmaya çalışıyor olabilir. devir kötü.

hocam yarın arayıp masrafları karşılamanı da ister, bazı çakallar aynen böyle yapıyor, tanıdık birine gidip diferansiyel diye bir fatura kestirir vicdanınla oynar parayı alıp gider, birde öğretmen olacaksına kadar gider işler, arkadaşımdan bu ve benzeri yollarla 800 tl kopardı, alan öğretmense yok artık böyle yapmaz demek isterim ama.. ama işte. Hocam tamamen kullanıcı hatası diferansiyeli nasıl dağıtmayı başardın diye sor bir daha ki sefer ararsa, alan almış satan satmış seni niye aradı ki, adam gibi baktırmış. gelme numaralara, bu da sana zümre tavsiyesi olsun. yaşın küçükse abi tavsiyesi. salla gitsin, unutmadan; bir arkadaşım yakın arkadaşına araba sattı, gerisi sosyal medyada anlatılmayacak şeyler, duygu sömürüsüne gelme.

ankaraya kadar araba sürmeyi ancak öğrenmiş demek ki :) ya da hala öğrenemedi neyse talihsizlik olmuş takmayın bence sorun yokken satmışsınız siz artık. İkinci elde risk var yapacak bir şey yok. sorun istemeyen sıfır araç alsın ki sıfır araçta bile çıkıyor bazen sorunlar.

Hocam o arkadaşa geçmiş olsun, sizin yapabileceğiniz bişey olmadığı gibi... Yaptığınız bir kötülükte yok içiniz rahat olsun :oops:

Geri vitesi pimli olan ve benim gibi hareket halindeyken sürekli o pimle oynayan tiplerin başına gelmesi muhtemel olay ...:) tabiki satıcıyı ilgilendirir ödesin alıcıya masrafları...:)

Hocam diferansiyel aşınmışsa veya arızası varsa bir süre sonra kırılır ancak öncesinde mutlaka belirtiler vardır mesela vites ilk kavradığında vurma sesi gibi ses gelir yada virajlarda uğultu gibi ses gelir arabanda böyle bi belirti yoksa sürücü hatası 100-110 giderken 2. vitese takarsan yada araç hareket halindeyken geri vitese atarsan şanzuman da dağılır difransiyel de kırılır sonuçta sen arabanı biliyorsun hocam vicdanın rahat olsun boşver...

Hocam siz nerden bile bilirdinizki böyle bir arızanın oluşacağını sonuçta motor ustası değiliz.Alan kişide o anki panikle aramıştır bence kötü bir amacı olduğunu sanmıyorum .Onun içinde büyük talihsizlik.

geri vites pimsiz ve geri vitese takarken biraz zorlanıyor bende de böyle bir tehlike mi var acaba

Hocam araba mekanik birşey. Siz ve alan kişi servise gidip göstermiş siniz. Nasip meselesi. Siz gonlunuzu ferah tutun.

Hocam bursa ankara arası yolda ne olduğunu biliyor musun. Gönlünü ferah tut. Bu olayın tersi başına gelse aldığın adamı ararmisin

ikinci el araç bu, olabilir böyle seyler. sizlik bir durum yok, gönlünüzü rahat tutun.

karalev' Alıntı:
ne kadara satmıştınız
20bin 500 e sattık adamın kötü niyetli olduğunu ben de düşünmüyorum polis zaten kendisi hepinize çok teşekkür ederim kendimi kötü galerici gibi hissetmiştim bi ara :)

Benim bir keresinde sattığım arabam da ertesi hafta yağ eksiltmeye başlamıştı. İnsan kendini kötü hissediyor gerçekten.

13 yıllık araba ne zaman sorun çıkaracağı hiç belli olmaz. ben bakımdan çıkıp şehir dışına gitmiştim yolda klima kompresorü sorun çıkardı tamirciye gidip fırça mı atmalıyım. sen gönlünü ferah tut.

Hocam arabayı ekspertize götürmüşler, sorunsuz almışlar, satışı da yapmışsınız iş sizden çıkmış artık..

Hocam olan olmuş. Sen satmışsın o almış kötü hissetmen normal. Ama arızasını bile bile satmadıysan ki yapmadığın anlaşılıyor rahat ol.

Geri