Yönetim Panelli Dijital Pano

Kodla Büyü

acelayir

Aktif Üye
05.01.2016 Tarihli Güncelleme
Yoğun eleştiriler sonucu panonun tasarımını değiştirdim. :D Umarım bu tasarımı beğenirsiniz. Ortada dönen resimlerin açılmama sorunu da düzeldi. Yarıyıl tatilinde orta bölümün alt kısmına isteğe bağlı ders programlarının eklenmesi modülünü ekleyeceğim inşallah. Yorumlarınızdan dolayı teşekkür ederim. Daha önceden üye olan okullarda bir sıkıntı yok.Veritabanı ve yönetim panelinde pek bir değişiklik yapılmadı. Sadece yönetim panelinde pano ayarlarında sağ, sol ve orta bölümde görünecek modülleri yeniden yapılandırmanız gerekecek.

Örnek demo sayfası: http://pano.teknoegitim.org/701104/

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

22.11.2016 Tarihli Güncelleme
Bu arada sizlerden gelen önerilerle 3 adet güncelleme tamamlanmıştır.
1. Artık nöbetçi öğretmenleri dönerli ve sabit olarak ekleyebilir ve eklediğiniz nöbetçi öğretmenleri güncelleme sayfasından daha hızlı şekilde değişiklik yapabilirsiniz.
2. Ortada dönen haberler kısmında resim haricinde EBA üzerinden video yayını yapabilirsiniz.
3. Nöbetçi öğrencileri excel dosyanız üzerinden daha hızlı ekleyebilirsiniz.
4. Değişikliklerin aktif olması için Pano Ayarları menüsünden gerekli ayar değişikliklerini yapmanız gerekmektedir.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Yönetim panelli dijital okul panosu hazırladım. İsteyen hocalarım üye olup kendi okullarına göre tasarlayabilir. Kullanımı ve kurulumu oldukça basit. detaylı resimler ve demo sayfası sitede mevcut. Dijital panonun genişlik ve yüksekliğini dilediğiniz gibi değiştirebiliyorsunuz. Bu şekilde her tvnin çözünürlüğüyle de uyumu sağlayabilirsiniz. Ayrıca her bölümün rengini de değiştirebiliyorsunuz. Modül olarak; Haberler(ortada dönen resimler), duyurular, nöbetçi öğretmeler, nöbetçi öğrenciler, ders saatleri, geri sayım sayacı, gurur tablosu, ayın öğrencisi, trthaber , hava durumu, özlü sözler, doğum günü eklenmiştir. Bu modülleri istediğiniz alana yerleştirebilirsiniz.
Dijital panonuzu yayınlarken http://pano.teknoegitim.org/kurumkodu/ yazmanız yeterli.

Yönetim panelinin tüm resimleri ve sitenin giriş sayfası:http://pano.teknoegitim.org/

Sitenin normal tasarımı güzel ancak pano cook basit durmuş maalesef.

Şu internet bağlansin asp halde ve locale kurulacak tüm dossyalariyla paylaşacağım inşallah.

Teşekkürler emeğinize sağlık. ..

s_kajmeran' Alıntı:
Sitenin normal tasarımı güzel ancak pano cook basit durmuş maalesef.

Şu internet bağlansin asp halde ve locale kurulacak tüm dossyalariyla paylaşacağım inşallah.

Teşekkürler emeğinize sağlık. ..

Saolasın hocam. Tasarım konusunda baya zayıfımdır. Normalde localde kuruluydu bizim okuldan hariç 2 okula da kurmuştum. Onlara sürekli gidip düzenleme yapmak yerine böyle bir site yaptım.

çalışma güzel tasarım biraz daha geliştirilebilir elinize sağlık

Chorem eklentisi olan LCD pano görsel tasarımı iyiydi.
Online olması farklılık yaratmış.

ben tasarımınızı beğendim ve kullanabilirim ama birkaç sorunum var.

1.ortadaki resimler dönmüyor(evde dönüyordu ama meb hattındanmı kaynaklanıyor bilmiyorum okulda dönmüyor)
2. yönetim panelinden gurur tablosuna bilgi eklediğim halde yayınladığımda sayfayada gurur tablosu çıkmıyor. (yönetim paneli ayarlardaki açılır listede de gurur tablosu yok.)

hastasıyız dede' Alıntı:
ben tasarımınızı beğendim ve kullanabilirim ama birkaç sorunum var.

1.ortadaki resimler dönmüyor(evde dönüyordu ama meb hattındanmı kaynaklanıyor bilmiyorum okulda dönmüyor)
2. yönetim panelinden gurur tablosuna bilgi eklediğim halde yayınladığımda sayfayada gurur tablosu çıkmıyor. (yönetim paneli ayarlardaki açılır listede de gurur tablosu yok.)
1. hocam aynı sorun bende de oldu. sayfa 1-2 defa yenilendiğinde düzeliyor. meb hattından kaynaklı javascript hatası var sanırım. onu hafta sonuna kadar düzenleyeceğim. farklı bir slider kullanılarak sorunun çözüleceğini düşünüyorum.
2. Gurur Tablosu bölümü Okul Başarıları olarak geçiyor hocam yönetim panelinde. Kullanıcı istediği ismi verebilsin diye düşündüm. Ancak yönetim panelinde onun düzenlemesini yapmadım. Pano ayarlarında Okul başarılarını seçerseniz görünecektir.

emeğine sağlık hocam...tasarım iyileştirilirse çok kullanışlı bir pano olur

emek verilmiş güzel bir uygulama. özellik olarak diğer uygulamalardan önde gibi. ama tasarımın gerçekten düzeltilmeye ihtiyacı var.

tasarım konusunda bu kadar eleştiriden sonra mutlaka değiştirmek gerekir artık :D . tasarım konusunda diğer panolardan farklı bir tasarım yapmayı düşünüyorum. ama şu an vaktim yok. yarıyıl tatilinde inşallah tasarım işini bitirmiş olurum. yorumlarınızdan dolayı teşekkür ederim.

Elinize sağlık hocam güzel olmuş. Ancak nöbetçi öğretmenleri HAFTALIK olarak kaydetsek daha iyi olmaz mı? Böyle olunca hergün sisteme nöbetçi öğretmen girmek gerekiyor.
Birde ders programı kısmı ekenebilir mi? Ders programıda yine haftalık olarak tabiki. ders programında sadece o an hangi sınıfın hangi dersi var onu göstermesi yeterli olurdu. Özellikle nöbetçi öğretmen kısmının haftalık olarak yazılabilmesinin daha kullanışlı olacağı kanaatindeyim. teşekkürler...

Yoğun eleştiriler sonucu panonun tasarımını değiştirdim. :D Umarım bu tasarımı beğenirsiniz. Ortada dönen resimlerin açılmama sorunu da düzeldi. Yarıyıl tatilinde orta bölümün alt kısmına isteğe bağlı ders programlarının eklenmesi modülünü ekleyeceğim inşallah. Yorumlarınızdan dolayı teşekkür ederim. Daha önceden üye olan okullarda bir sıkıntı yok.Veritabanı ve yönetim panelinde pek bir değişiklik yapılmadı. Sadece yönetim panelinde pano ayarlarında sağ, sol ve orta bölümde görünecek modülleri yeniden yapılandırmanız gerekecek.
Örnek demo sayfası: http://pano.teknoegitim.org/701104/

erbaskaya' Alıntı:
Elinize sağlık hocam güzel olmuş. Ancak nöbetçi öğretmenleri HAFTALIK olarak kaydetsek daha iyi olmaz mı? Böyle olunca hergün sisteme nöbetçi öğretmen girmek gerekiyor.
Birde ders programı kısmı ekenebilir mi? Ders programıda yine haftalık olarak tabiki. ders programında sadece o an hangi sınıfın hangi dersi var onu göstermesi yeterli olurdu. Özellikle nöbetçi öğretmen kısmının haftalık olarak yazılabilmesinin daha kullanışlı olacağı kanaatindeyim. teşekkürler...
hocam nöbet konusunda bizim okulda nöbet dönerli olduğu için düşünemedim hiç.sizin dediğiniz haftalık toplu girince hep aynı kalacak şekilde mi?

Geri