Yonetim Panelli Dijital Pano [Tüm kodlar-PHP] v0.2

Kodla Büyü

s_kajmeran

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Kurulum işlem adımları ve Önceki Pano okul-panosu-f189/yonetim-panelli-dijital-pano-t157494.html konusunda paylaştığım panoyu azıcık geliştirdim...

Çalışan Uygulama: https://btpano.000webhostapp.com/

Artık yönetim panelindeki tüm bölümler aktif. Kurulum için önceki sayfada bahsedilenler geçerlidir...

1-Kaç gün Kaldı Uygulaması ekledim... Ayın öğrencileri veya Kaç Gün Kaldı uygulaması seçime bağlı gösterilecek. Gösterilmesini istediğiniz kısmı yine yönetim kısmından (Yönetim/genelayar.php sayfasında) ayarlayabilirsiniz
2- Hava Durumu Modülü ekledim.... Okunacaklar Kısmı veya Hava Durumu seçime bağlı gösterilecek. Yönetim Panelinden "Hava Durumu" linkinden göstermek istediğiniz ili seçip, Gösterilmesini istediğiniz kısmı yine yönetim kısmından (Yönetim/genelayar.php sayfasında) ayarlayabilirsiniz
3- TRT Haber modülü eklendi. Bugün Doğanlar veya Haberler isteğe bağlı gösterilecek. Gösterilmesini istediğiniz kısmı yine yönetim kısmından (Yönetim/genelayar.php sayfasında) ayarlayabilirsiniz

Yönetim paneline şifreli giriş ayarlandı. (Güvenlik için bişeyler yaptım ama tam emin değilim, incelenmesinde fayda var)
varsayılan kullanıcı: bbnet şifre: sifre

Pano Görünümü
Gösterim Şekli 1
gqz2B3.png

GösterimŞ Şekli 2
ZZgM0G.png

Yönetim Paneli Görünümü
İlk Menü
BvGGzM.png

Diğer Görünüm
P040E6.png

Ve tüm Kodlar+sql dosya RAR şifre: bbnet

Ekli dosyalar

• css-pano.rar
    1.5 MB · Görüntüleme: 1,403
Son düzenleme:
Re: Yonetim Panelli Dijital Pano [Tüm kodlar-PHP] v0.1

Teşekkürler sayın hocam :alkis:

Takip ellerine sağlık.

ellerine sağlık hocam takipteyiz deneyeceğim en kısa zamanda

Deneyip dönüş yapan arkadaş olursa geliştirme süresinde düzenleyebiliriz...

Elinize sağlık

Emeğinize sağlık hocam

Öncelikle emeğinize sağık öğretmenim.

açık kaynak kodlu cms sistemi olan Wordpress içinde plugin, sayfa şablonu vb. şekilde düzenlenebilse tüm insanlığın ortak kullanımına sunulsa nasıl olur? Her daim güncel ve güvenlikli olur diye düşünüyorum.

Eklenmesini istediklerim:
Bir önceki versiyonda olan kullanıcı bölümü kaldırılmış.
Manşet haber düzenleme bölümü yok. manşet haber yazıya veya resme tıklanınca ayrıntılı bir haber sayfası.
İlkokullara göre düzenleme, normal öğretim yapanlar için ders, nöbet vb.
Hava durumu, son dk. haber bandı.

Hocam kullanıcı kısmı derken??? Sanirim ayin öğrencileri kısmından bahsediyorsunuz. Orayı kaç gün kaldı ile degistirebiliyoruz.

Düzenle bölümü ugrasmamak için eklemedim. Kitap bölümüyle aynı mantık yapılabilir. Manşet içerik için birkaç kod lazım, zor değil ancak bu zaten pano. İçerik göster vs eklemedim.

Ders saati ve nöbet tekli devre için oluşturulabilir. Genel ayarlarda çıkış saatini okul cikisiniza ayarlayın sorun kalmayacaktır.

Hava durumu ve haber bandını not ettim.

Teşekkür ederim. İyiçalışmalar dilerim.

Pano güncelleme işini öğretmen dışında öğrenci, veli vb. Yapmak isterse kullanıcı grubu olur mu diye düşünmüştüm.

istediğimiz bölümü çıkartabiliyormuyuz.mesala ders saatlerini

Yok hocam maalesef.... sadece iki bölümün alternatif bölümleri var.
Ayın öğrencisi yerine-kaç gün kaldı
Nobetler-okul genel başarılar

Bunun dışında kaldırmak için kod silmek gerekir.

Selamlar,
Rica etsem nöbetçi öğretmen bölümünü tarihe göre yapabilir miyiz? Günün tarihine göre nöbetçi öğretmenler gelsin..Çünkü Nöbet sürekli değişiyor hep aynı güne denk gelmiiyor...Teşekkürler

Hocam aklımda bir iki düzenleme var. Bunu da yaparım fırsat bulunca...

Her iki Okulumuz için panoyu düzenledim...Bu faydalı paylaşımınız için tekrar teşekkür ederiz...Selametle

Ekli dosyalar

• pano ilkokul.JPG
    pano ilkokul.JPG
    286.2 KB · Görüntüleme: 1,141
  • ortaokull pano.JPG
    ortaokull pano.JPG
    271.4 KB · Görüntüleme: 1,136

xemdarx' Alıntı:
Her iki Okulumuz için panoyu düzenledim...Bu faydalı paylaşımınız için tekrar teşekkür ederiz...Selametle
Hocam elinize sağlık güzel gözüküyor. Kaynak kodları paylasirsaniz kullanmak isteyenler için çeşitlilik olur...
:alkis:

Teşekkürler hocam. Paylaşırız elbette. Fakat nöbetçi öğretmen listesini sql dosya olarak yüklüyorum...bunu çözebilirsem daha faydalı olacaktır...

En son yeniden eklemeler yaptım... Hayırlı olsun...

1-Kaç gün Kaldı Uygulaması ekledim... Ayın öğrencileri veya Kaç Gün Kaldı uygulaması seçime bağlı gösterilecek. Gösterilmesini istediğiniz kısmı yine yönetim kısmından (Yönetim/genelayar.php sayfasında) ayarlayabilirsiniz
2- Hava Durumu Modülü ekledim.... Okunacaklar Kısmı veya Hava Durumu seçime bağlı gösterilecek. Yönetim Panelinden "Hava Durumu" linkinden göstermek istediğiniz ili seçip, Gösterilmesini istediğiniz kısmı yine yönetim kısmından (Yönetim/genelayar.php sayfasında) ayarlayabilirsiniz
3- TRT Haber modülü eklendi. Bugün Doğanlar veya Haberler isteğe bağlı gösterilecek. Gösterilmesini istediğiniz kısmı yine yönetim kısmından (Yönetim/genelayar.php sayfasında) ayarlayabilirsiniz.

İlk Sayfadan indirilebilir.

Tusunami' Alıntı:
Hocam bunu açık kaynak haline getirirseniz çok güzel bir sistem çıkar düşünün bence.
Arkadaş emek harcayıp yazdığı site kodlarını veri tabanıyla birlikte paylaşmış. Ticari kaygı düşünmemiş. Daha ne kadar açık olabilir ki? Bizlere düşen, php dili bilenlerin katkıda bulunması olacaktır.

hsarpay' Alıntı:
Tusunami' Alıntı:
Hocam bunu açık kaynak haline getirirseniz çok güzel bir sistem çıkar düşünün bence.
Arkadaş emek harcayıp yazdığı site kodlarını veri tabanıyla birlikte paylaşmış. Ticari kaygı düşünmemiş. Daha ne kadar açık olabilir ki? Bizlere düşen, php dili bilenlerin katkıda bulunması olacaktır.
Github gibi bir siteye ekleyip isteyen herkes katkı sağlayabileceği planlı bir şekilde güzel ve gelişmiş bir sistem ortaya çıkarmaktan bahsetmiştim.

Tusunami' Alıntı:
hsarpay' Alıntı:
Tusunami' Alıntı:
Github gibi bir siteye ekleyip isteyen herkes katkı sağlayabileceği planlı bir şekilde güzel ve gelişmiş bir sistem ortaya çıkarmaktan bahsetmiştim.
Hocam öneriniz için teşekkürler. Bu projenin amacı için yeterli ve yeterince detaylı olduğunu dusunuyorum. Sanırım artık ekleme vs yapmam.

Düzenlemek isteyen ticari bir amaç gitmediği sürece özgürce kullanabilir.

Umarım faydali olur...

Hocam Elinize sağlık...Maalesef sizin gibi kod bilgisine sahip değiliz...Sadece yaptığınız çalışma üzerinde zor ve saçma da olsa deneme yanılma yoluyla bir şeyler yapıyorum..Hakkınızı helal ediniz..Emin olun nasıl yaptığımı dahi bilmiyorum...Bu yüzden paylaşımımın çok faydalı olacağına inanmıyorum.. İzninizle ve vaktiniz var ise sizinle ancak fikir paylaşımında bulunabilirim...Keşke sizin gibi kod bilgim olsaydı bu konuya katkıda bulunabilseydim...Teşekkürler...Selametle

Geri