"Yonetim Bilişim Sistemleri" Yardım

Kodla Büyü

armutlulu

Üye
Herkese iyi geceler.Benim kızım: Burdur-Bucak "Yönetim Bilişim Sistemleri" denilen 4 yıllık bir meslek yüksek Okulu'nu kazandı.Okul İkinci Öğretim.Okulu bitirince ne olacağı,iş bulup bulamayacağı konusunda endişeliyim.Bu okulları bitirenlerin durumu hakkında bilgisi olan var mı? Bilgi verirlerse çok memnun olurum.

hocam eksisozlukte konuyla alakalı bişeyler okumustum guzel bir bolum oldugunu dusunuyorum daha onceleri sadece bogaziçi gibi buyuk bir iki unıv de varken yakın zamanda sayısı arttı endustri muh gibi ne iş yaptıgı bilinmez ama iş bulunur mantıgında teknik müdür gibi bişey

Hocam özel sektör ve devlette iş bulma imkanı var.
Özel sektör derken genellikle hosting firmaları, bilgisayar ve bilişim firmaları ...

Hocam tebrike derim kzınızı güzel bölüm tutturmuş önü gerçektne çok açık. Ayrıca amerikada tıp bölümünü geçti mezun olunca direk ceoluk gibi üst yönetici olma yolunda ilerliyorlar.

boğaziçi yönetim bilişim mezunu bir çok arkadaşım zor bela iş buldu, beklentinin çok altında maaşlarla... Bölümün en büyük sıkıntısı ne oldugu belirsiz, işletme ve bilgisayar mühendisliği arasında sıkışmış bir bölüm...Genelde bankalarda iş bulabiliyor ama şans..

Adından esinlenerek bilişim sektöründe yönetici olacağını düşünürseniz yanılırsınız, kurumsal bilişim firmaları bilgisayar mühendisliğini bitirip işletmede MBA yapan kişileri tercih ediyor.

Arkadasim bir bankada sistem analisti olarak calisiyor
Teknoloji bölümünde
Bu bokum mezunu

Geri