Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Yönetici adınız ve şifrenizi Unuttuysanız..

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında gizemkar tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. gizemkar

gizemkar Seçkin Üye Seçkin Üye

Bu işlemler unutulan yada değiştirmek istenilen şifreler ve kullanıcı/ yönetici adları içindir

Yönetici adınıız mysql veritabanından düzenlemek istiyorsanız yada unuttuysanız bunu phpmyadminle halledebilirsiniz
    Localden bir örnek göstereyim

görmek için aşağıdaki adımları takip edin düzenlemek isteyende aynı yolları takip edebilir.

1- size verilen Phpmyadmin erişim bilgilerinden mysql veri tabanını görüntüleyin

2- jos_session tablosunun bulunduğu satırda üzerinde el işareti olan ve üzerine gelince yapı yazan düğmeye tıklayın

3- Tıkladıktan sonra açılan bölümün En üstünden Tara ya tıklıyoruz.

Şimdi:

karşınıza gelen ekran da kayıtlı kullanıcıların bilgileri var kalem olan simgeyle istedğiniz kullanıcının şifre ve adını yeniden düzenleyebilirsiniz yani Yönetici adı ve şifrenizi değiştirebilirsiniz

Kullanıcı Şifrelerini değiştirmekte aynıdır

aynı işlemleri jos_users tablosunda yapacaksınız . bu tablo içindeki password bölümünden düzenlenir normalde şifreler 4b79964b6aba7d8891cc4ca075499839:eek:zcMQXkJVDXNGgrJ gibi çevrilmiş haldedir. bunu değiştirmeniz yeterli

2. gizemkar

gizemkar Seçkin Üye Seçkin Üye

Bende öyle php ve mysql ile 2005 te tanıştım 2 senedir bu şekilde devam ediyorum bilmekte fayda var muhakkak. Yönetici adımı yada şifremi unuttum diye sitesini silip yeniden kuran kişi coktur ama bunu bilmekte fayda vardiye düşündüm ve buraya actım inşallah faydalı olur

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal