Yolluklu ve harcırahlı bir görevlendirmeye imza atan var mı?

Kodla Büyü

lemonar

Site Gezgini
Arkadaşlar bugünlük yarınlıktır benide aralar ilden ve muhtemelen ilçemde değil ilde görevlendirme teklif ederler. Git gel 95km ve yol parası günlük 10ytl. Böyle bir durumda yolluk ve harcırah gerekir zannediyorum. Benim durumumda olupta yollukluya imza atan var mı merak ettim doğrusu

sanmam hocam. bugün resmi yazıyı gördüm de. yolluksuz harcırahsız. özellikle belirtilmiş.
bize seçenek sunacaklarını sanmıyorum.

Hayır arkadaşlar yazıda anladığınız şekilde bir netlik yok orada yolluklu ve harcırahlı görevlendirmeverilmemesi için özen gösterilecektir diyor. Yani olması mümkün hatta yasal. Ama Meb yasalda olsa :shock: ne yap yap diyor yolluk verme öğretmenime diyor

Hatta ifade tam olarak şu "Söz konusu görevlendirmelerin yolluk ve yevmiye alınmayacak şekilde yapılmasına özen gösterilecektir" ÖZEN GÖSTERİLECEK :oops:

lemonar' Alıntı:
Hatta ifade tam olarak şu "Söz konusu görevlendirmelerin yolluk ve yevmiye alınmayacak şekilde yapılmasına özen gösterilecektir" ÖZEN GÖSTERİLECEK :oops:

Bu şu demek oluyor
Ey yetkili kişi görevlendirmelerde ilçede 50 yi geçen varken ilden görevldirme yaparsan vey tersi bir durumda ilçedekini ile çekersen oyarım.

Ya ilde oturuyorum hergün ilçeye gidiyorum maaştan gidiyor yani, ek dersim de yok..Beni çekseler ile yolluk ihtiyacım kalmayacak.. :cry:

Arkadaşlar dün ilde yaptığız toplantıda bu konu geçti ve yazıda bu işin yolluksuz yaptırılacağından bahsedildi. Hatta görevlendirme isterken yolluk istemediğni belirtiyorsun.
Ama şurada bir sorun var. Sen dilekçede ne kadar yolluk istemezsende mahkemeye verdiğinde harcırah kanuna aykırı olduğundan ve hiç bir akit de kanuna aykırı olamıyacağından yolluğunu bana göre alırsın.
Mahkemeye verip bi daha da görevlendirme beklersen saflık edersin o başka.

beni de ilçede görevlendirmek istediler yolluk istedim olmaz dediler bende kabul etmedim görevi

kabul dilekçesinin altına yolluk ve yevmiye talep etmeyeceğim diye not düşürüp imza attırdılar.

Bunu yazdırmaları birşey ifade etmiyor. Daha önce başıma geldi, ilk atamada eşime yolluk istemeden atanmak istiyorum diye dilekçe almışlar, aynen idare mahkemesine başvurduk, avukat falan olmadan örnek bir dilekçeden yola çıkarak kendim yazdım, aldık parayı. Eğer uğraşırsan para alırsın ama sonra tekrar görevlendirme durumları ne olur onu bilemem...

cakin' Alıntı:
kabul dilekçesinin altına yolluk ve yevmiye talep etmeyeceğim diye not düşürüp imza attırdılar.

Hocam hayırlı olsun. Ama cümlen çok acıklı ollmuş. Sanki Milli eğitim Müdürnü elinde silah varmış gibi yazmışsın.

alpaygunes' Alıntı:
cakin' Alıntı:

Hocam hayırlı olsun. Ama cümlen çok acıklı ollmuş. Sanki Milli eğitim Müdürnü elinde silah varmış gibi yazmışsın.
:D :D :D :D
hocam zaten iki şansınız var.
Ya görevi reddedeceksiniz
Ya da o notu düşüp görevi kabul edeceksiniz.
Bir bakıma zorla oluyor yani

cakin' Alıntı:
Yoluksuz diye yazdırıp imza attıranlar Türkçe'yi öğrenememiş zavallılardır. Bakanlığın gönderdiği yazı ancak bu kadar yanlış anlaşılabilir.

Yolluk ödenmeyecek şekilde (Herkesi mümkün olduğu kadar kadrosunun olduğu yerde) görevlendirmeler yapın denmek istendiği halde bazı kraldan fazla kralcılar bunu dilekçe yazdırıp yoluktan vazgeçirin şeklinde algılamışlardır.

Boş kalan yer olursa isteyenler oralarda görevlendirilir ve yoluk da ödenmek zorundadır. Öğretmen kendi ilçesinde görev alma imkanı bulamadıysa başka bir yerdeki boş kadroya görevlendirilmek zorundadır. Sınav yapılmıştır ve belirli kadrolar açılmıştır. Hiç kimse Sen bu hakkından yararlanmak istiyorsan Bizim şartlarımıza uyacaksın diyemez. Şartları Bakanlık koymuştur. MEM bu şarları değiştiremez. MEM ancak birden fazla ilçede görev verebilir.Tabi yolluk ödemek şartıyla.

Geri