Yibolar kapatılması... ?

Kodla Büyü

06Davut

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Slm arkadaşlar 22 mayıs 2013 tarihinde idi sanırsam bu haber çıktı sitelerde dolaştı ve herkes seneye olmadı sonraki seneye kesin
deyip duruyor sağlam bir kaynak varnı kesin mi ? bilmiyorum . yibo da görev yapıyorum ortaöğretim yani 5, 6 , 7 ,8 sınıflar mevcut yardımcı olabilirmisiniz
konu hakkında kesin bilgisi olan var mi ?

haklısınız hocam yibolar için bakanın dedikleri olur oda sadece çalışlar deyip geçmiş bakacağız

teksen hocam sizinde bildirdiğiniz adresteki yazıya baktım da bilmeyiz iyi mi kötü mü bence 1 - 4 kapatılmalı 5-8 yibolarda kalmalı küçükler eziliyor diye düşünüyorum.

Hocam Çalışma var Taşımalıya dönüştürecekler yiboları.Zaten 1 ve 2 leri almıyorlardı.Şimdi 3-ve 4 lerde yok.5-6-7-8 kalmıştı.Bir ybo nun yıllık işlem hacmi aşağı yukarı 600.000 tl .Devlete maliyeti fazla zaten 450 öğrencimiz var en çok toplu maaş zamanı 320 yi gördük bir dahada göremedik.Şimdilerde ise hiç öğrenci kalmıyor.sadece maaş almaya gelen öğrenciler var.Malum böyle olunca taşımalıya geçmeyi düşünüyorlar.Hatırlarsınız eskiden pansiyonlu imamhatip ortaokulları vardı.Büyük ihtimal birazı 4+4+4 geçiş tamamlanınca pansiyonlu imamhatipe çevrilecektir.Diğer yiboları bilmem ama bizim yibonun en fazla bir yıl ömrü var.Diğerleride en fazla 2 .Şimdiden yeni okul bakmaya başlayın derim.

bence kesin olarak kapatılsın.. tamam yararı olmasa zaten açılmazdı.. büyük faydaları var ama.. ihalelerde yolsuzluktan tutunda, çocuğun aileden ayrı kalmasına kadar bir çok yöndende eksiler var. Terör meselesine katılmıyorum çünkü.. terörist olacak çocuk fırsatı heryerde bulur. o zihniyette olan öğretmen orda bile varsa..

Geri