Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

YİBO'DA BELLETİCİ OLMAMAK İÇİN

Konu, 'Her Telden' kısmında akdenizkanki tarafından paylaşıldı.


 1. akdenizkanki

  akdenizkanki Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  2 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  958
  Beğeni:
  40
  Merhaba arkadaşlar,
  bu sene geçirdiğim enfeksiyonlu hastalıktan dolayı seneye yibo'da belletici görevi yapmak istemiyorum. Fakat bunun için idareye mazeretimi bildiren bir rapor sunmam lazım. Sürekli gittiğim araştırma hastanesindeki doktor seni eylülde 3'lü heyete gösterip sana rapor aldırmamız gerektiğini söyledi. O'da hastaneye geleli 3,5 ay olduğu için herhalde prosedür böyledir dedi. Ben hocalarıma bir sorayım dedim. Bende o hocalarına sorarken, bende sizlere sorayım dedim. Belletici olmamak için heyet raporumu gerekli yoksa bir doktorun hazırlayacağı rapor yeterli olur mu? Bide rapor şöyle bir not yazırmam gereklimi" bu rapor öğretmenlik yapmasına engel değildir" diye ibare olmalı mı?
   
 2. ucamus

  ucamus Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  18 Kasım 2010
  Mesajlar:
  1.457
  Beğeni:
  53
  işi sağlama almak açısından heyet raporu ve dediğiniz gibi altına öğretmenlik yapmasında bir sakınca yoktur notu düşülmesi gerekir
   
 3. furkanhoca

  furkanhoca Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  9 Ekim 2011
  Mesajlar:
  1.228
  Beğeni:
  42
  ben de YİBO'da çalışıyorum. ve öğretmen azlığı nedeniyle insiyatif dahilinde nöbetten muaf olmam mümkün değil. ancak rapor almamız gerekiyor. bi bayan arkadaşımız sadece tek bir doktorun raporu ile 15 gün okula gelmedi , haliyle nöbet de tutmadı. raporu bitip okula dönünce idare '' bayan nöbetçi sayısı yeteri olduğu için 1 ay boyunca nöbet yazmadı.( nöbet tutamaz diye raporu olmadığı halde ) . hocam sen garanti olsun diye heyet raporu al , nöbet tutmaya uygun değildir ibaresi yeterliolur bence.
   
 4. ayss12

  ayss12 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  12 Eylül 2009
  Mesajlar:
  410
  Beğeni:
  35
  hocam ben yiboda müdür yardımcısıyım. normalde tutmak gönüllülük isteyen birşey. Eğer öğretmen eksiği varsa tutmak zorundasın. Aylnız belirttiğin gibi hasta isen idarenin senin durumu gözden geçirmeleri gerekir. Bizde şeker hastası bir arkadaş vardı raporunu getirdi Müdür Bey tamam tutmayın dedi. Birde formatör isen istesen tutmaya bilirsin. Dönem başında onay aldığımızda şube müdürü anaokulu-rehber ve formatör öğretmen tutumasın dedi. durum bundan ibaret.Daha tatil olmadı git tatilini yap gel ondan sonra Allah Kerim. Şimdiden üç ay sonraki nöbeti düşünme bence...
   
 5. her_dem

  her_dem Hiperaktif Üye Hiperaktif Süper Üye

  Kayıt:
  19 Ekim 2009
  Mesajlar:
  2.528
  Beğeni:
  156
  tek doktordan alsanda olur eğer idaren sıkıntı yapmazsa. yaparsada heyetten alırsın. uzun süre ayakta kalması sakıncalıdır diye alırsın raporunu olur biter.
   
 6. furkanhoca

  furkanhoca Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  9 Ekim 2011
  Mesajlar:
  1.228
  Beğeni:
  42

  toplam kaç belletici var hocam okulunuzda
   
 7. akdenizkanki

  akdenizkanki Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  2 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  958
  Beğeni:
  40
  hocam sürekli boğaz enfeksiyonu geçiriyorum. Sonra bu hastalıkta eklem yerlerinde iltihaba sebep oluyor. Bu sene ocaktan beri 26 gün rapor aldım. Biraz iyi olmaya başladım. İğne ile vücudumu korumaya çalısıyorum. Biraz eskisi gibi yürümeye başlayınca o eski günlerimi unutup benden nöbet tutmamı isteyecekler. Bende kendimi riske atmamak için istemiyorum. Çünkü belletmenlik hem yorucu, hem stresli, hemde hocalar kışın nöbetten sonra sürekli hastalanıyorlar. Bende kötü olurum diye tutmak istemiyorum.
   
 8. akdenizkanki

  akdenizkanki Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  2 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  958
  Beğeni:
  40
  hocam şu an fazlasıyla erkek belletizimiz var. Zaten ihtiyaç olmadığından dolayı bu sene nöbet tutturmadılar. Fakat seneye il dışı tayin veya eş durumundan dolayı giden erkek belleticiler olacak. Köyde olduğumuz için başka yerdende öğretmen talep edemiyoruz. Bu yüzden Seneye benimde nöbet tutmamı isteyebilirler. O yüzden şimdiden araştırıyım dedim.
   
 9. furkanhoca

  furkanhoca Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  9 Ekim 2011
  Mesajlar:
  1.228
  Beğeni:
  42
  evet senin de belirttiğin gibi eğer yeterli öğretmen varsa ve diğer öğretmenler de razı ise sizin muaf olmanızdan , rapora gerek olmadan nöbet yazmayabilirler.
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal