YİBO LARDAKİ BET REHBER ÖĞRETMEN GÖREVLENDİRME

Kodla Büyü

privateaday

Site Gezgini
Arkadaşlar bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. yatılı bölge ortaokulunda çalışmaktayım. BT Rehber öğretmenliği görevlendirmesi için ekim ayında başka okulda görevlendirmek istemediğimi belirterek başvuru yaptım. bugun onay geldi ve benden önce görev yapan ve il dışına tayini ile ayrılan öğretmene onay çıkmış !!! her neyse durumu düzeltmek için ilçe meme gittim ve orda bana dedikleri aynen şu Hocam fatih projsi kapsamındaki liseye yada ilçe kordinatörü olarak görevlendirme yapabiliriz dediler. Bende kabul etmedim ya kendi okulum yada görev vermeyin dedim, tartışma çıktı ve mekanıdan ayrıldım.
Şimdi sormak istediğim soru şu YİBO'larda çalışan öğretmenlerin başka okulda görevlendirilmemesi ile ilgili durum benim içinde geçerlimi ve yasal dayanağı varmı ?
Bu durumda kndi okulumda görev alabilmem için ne yapabilirim.

Saygılarımla

Hocam aynı durum bende de var. Okul müdürüm bayramdan önce yiboların ayrı değerlendirilmesi gerektiğini, buralardaki teknolojik iş yükünün daha fazla olduğunu anlatan bir dilekçe gönderdi ilçe mebe. Hala bir cevap gelmedi. Biz de beklemedeyiz...

Geri