YGS gözetmeni olarak sınav salonuna sakallı girebiliyormuyuz

Kodla Büyü

otherm

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar ilk defa ÖSYM sınavında gözetmenlik yapacağım, sınav salonuna giderken sakallı gitsem alınmama durumu olur mu ? Böyle bir yasak yok dimi ?

Üniversitedeki hocalar zaten yıllardan beridir rahat kıyafetlerle gidiyorlar. Bence hiç birşey olmaz.

almama gibi bir hukuki uygulama yok. olabilecek en büyük olay tutanak tutar sakalla gelindiğine dair o kadar. Ama %99 kimsenin umrunda olmaz. bendede sakal var.

murat_124' Alıntı:
Bende de o biçim sakal var hocam bayağı uzattım. Öylece gideceğim.
Gidip gitmeme meselesi değil hocam, sizde biliyorsunuz ki bazen işgüzar görevliler çıkabiliyor. Onlarla münakaşa ya girmemek adına yasal olan hakkımızı soruyorum, böyle bir hakkımız var mı ? Varsa yasal dayanağı nedir ? Yardımcı olursanız sevinirim.

otherm' Alıntı:
Arkadaşlar ilk defa ÖSYM sınavında gözetmenlik yapacağım, sınav salonuna giderken sakallı gitsem alınmama durumu olur mu ? Böyle bir yasak yok dimi ?
Üniversiteden gelenleri görsen bu soruyu sormazdin. Bende bir kac yil önce sivilmi gitsem takim mi diye tereddüt ediyordum. Universiten gelen adamları görünce ne kadar gereksiz yere kendimi sıktığımı düşünmüştüm. Dedem gibi sakal birakani mi dersin, top sakallı olanimi dersin. Adamlar aşmış işi :mrgreen: Hatta memnun olurlar.

Hocam bak sen keyfine .takilma saca sakala elbiye bi sorun olmaz .yok oyle birsey.sac sakal kot ne istiyosan o

Görev belgesi çıktısında yazıyordu eskiden yanlış hatırlamıyorsam, 657 ye uygun giyinilecek diye. Şimdi hiçbir yerde geçmiyor. Diyen olursa siz ona sorun neye dayanarak direttiğini.

Geri