Yetkili Servis Araca Çıkma kapı taktı. (Kaskodan)

Kodla Büyü

akyildiz41

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar merhaba. aracımla yaklaşık 1,5 sene önce karda kaymadan dolayı kaza yaptım. yol kenarındaki tabela aracımın kapılarını kesti. neyse kaskodan aracım tamir edildi ve aban teslim edildi. daha sonra 3 ay önce aracım ile tekrar kaza yaptım. yetkili servis bana aracın daha önce kaza yaptığını söyledi ki bende kendim kaza yaptığımı ve 1 kapı sacının deiştiği söyledim. neyse fakat bana burada söylediği araca çıkma parça takıldığı, başka bir araçtan (kırmızı renkte) alınan çıkma kapıyı boyamak suretiyle benim araca takıldığını söyledi.

tabi ben şok oldum çünkü iki servis te (ilk srevis kahramAnmaraş hyundai servisi, ikincisi ise yani bana çıkma kapı takıldığını söyleyen servis adapazarı hyundai ferhat ). neyse daha sonra olayı teyid etmek için kocaeli servisi ile de görüştüm ki onlar da çıkma kapı olduğunu teyid etti.
şimdi birincisi kasko bu araca sıfır parça takmak zorunda değil mi ? bana öyle söylenmişti ilk kazada
ikincisi bu durum karşısında benim haklarım Nelerdir tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum. bu olayın sonuna kadar gideceğim.
not: araca çıkma kapı takıldığını her türlü ıspat edebilirim. çünkü boyanın altında zaten kırmızı renk bulunabilir. elimde kasko firmasından aldığım fatura sureti var. kasko firması orjinal parça takıldığını söylüyor. ve faturayı da yolladılar.

Hangi Kasko Şirketi hocam problem onlardan kaynaklanıyor. Eksper tak demiştir servis takmıştır. Birde faturada ne yazıyor servis nasıl çıkma kapıya sıfır parça faturası kesmiş.Danışıklı iş var bunda.

1. si yapılması gereken yenisini takmaları ama türkiyede sigorta firmaları kadar başka bir dolandırıcı yok sözleşmeye koydukları maddelerle siz farkına varmadan bir çok şeyi size kabul ettiriyorlar. yani eğer sigorta firmasının haberi varsa çıkma parça takıldığından mutlaka kendini güvenceye almıştır.
2. olayı tüketici hakem kuruluna götürebilirsiniz.
3. önemli olan sigorta şirketiyle derhal bağlantıya geçin orada 0 mı gözüküyor yoksa çıkmamı ve çıkmaysa bunu nedenini sorun çokmu pahallıymışta çıkmasını takmışlar :)

okanbaris' Alıntı:
1. si yapılması gereken yenisini takmaları ama türkiyede sigorta firmaları kadar başka bir dolandırıcı yok sözleşmeye koydukları maddelerle siz farkına varmadan bir çok şeyi size kabul ettiriyorlar. yani eğer sigorta firmasının haberi varsa çıkma parça takıldığından mutlaka kendini güvenceye almıştır.
2. olayı tüketici hakem kuruluna götürebilirsiniz.
3. önemli olan sigorta şirketiyle derhal bağlantıya geçin orada 0 mı gözüküyor yoksa çıkmamı ve çıkmaysa bunu nedenini sorun çokmu pahallıymışta çıkmasını takmışlar :)

hocam kasko firması ile iletişime geçti. kasko firması bana faturayı yolladı ve takılan parçaların orjinal olduğunu belirten bir mail attı.

hocam sana bu süre zarfında dışarıda taktırmışsın diyebilirler. bunu nasıl ispatlayacaksın?

missilver' Alıntı:
hocam sana bu süre zarfında dışarıda taktırmışsın diyebilirler. bunu nasıl ispatlayacaksın?

doğru o ihtimalde var. ama sonuçta dışarda taktırsam kaza vs yapmam lazım. ee hiçbir yerde kaza tutanağı yoksa ne yapacağız.

Hocam hakem heyetine git. Oradan net bir bilgi al onlar seni yönlendirir. "missilver" hocamın dediği gibi sen taktırdın diyebilirler o yüzden hakem heyetinden onun içinde bilgi al. Allah kolaylık versin

Bildiğim kadarıyla kasko firması servise sıfır-orjinal parça taktırmak zorunda değil. Ancak muadil diye tabir edilen orijinal yerine geçen parça takılabiliyor. Tabi 2. el muadil yerine geçmez. Sözleşmeleri iyi okumak lazım. Ancak senin durum bir dolandırıcılık. Hem faturada orjinal yazıyor hemde 2. el. Sigorta-bayi bir iş çevirmişler.

YEtkili servisi Hyundai assana da şikayet etmeni tavsiye ederim.

egunay' Alıntı:
Bildiğim kadarıyla kasko firması servise sıfır-orjinal parça taktırmak zorunda değil. Ancak muadil diye tabir edilen orijinal yerine geçen parça takılabiliyor. Tabi 2. el muadil yerine geçmez. Sözleşmeleri iyi okumak lazım. Ancak senin durum bir dolandırıcılık. Hem faturada orjinal yazıyor hemde 2. el. Sigorta-bayi bir iş çevirmişler.

ettim onların hiç umrunda değil.

akyildiz41' Alıntı:
egunay' Alıntı:

Kapı sacı parçanın seri nosu falan birşey varsa (ki vardır.) mutlaka ortaya çıkar bu durum.

egunay' Alıntı:
akyildiz41' Alıntı:
egunay' Alıntı:

Kapı sacı parçanın seri nosu falan birşey varsa (ki vardır.) mutlaka ortaya çıkar bu durum.

hmmm bak hocam bu şekilde olursa ki bence dediğiniz gibi vardır. işler lehime döner.

kasko şirketleri maaliyetten kaçmak için servis ve tamircilere bu şekilde tekliflerle gitmekteler. Kasko şirketinizi seçerken dikkat edin. Hem servis hem de kasko şirketi hakkında şikayette bulunun. Özellikle sikayetvar.com'u takip ediyorlar. Bu siteye şikayet edebilirsiniz; gayet işe yarıyor.

adeministrator' Alıntı:
kasko şirketleri maaliyetten kaçmak için servis ve tamircilere bu şekilde tekliflerle gitmekteler. Kasko şirketinizi seçerken dikkat edin. Hem servis hem de kasko şirketi hakkında şikayette bulunun. Özellikle sikayetvar.com'u takip ediyorlar. Bu siteye şikayet edebilirsiniz; gayet işe yarıyor.

büyük ihtimalle sigorta şirketinin haberi yoktur bu durumdan.
servis-eksper arasında bişeyler dönmüştür.

evet sigorta şirketi orj parça ödemesi yapmış. faturayı yolladı bana. şimdi bundan sonra işler kızışacak gibi.

Geri