yeterlilik tabloları hakkında bilgisi olan?

Kodla Büyü

reprobate

Site Gezgini
Arkadaşlar megep teki yeterlik tablolarında belirtilen derslerin tümünü mezun olan bir öğrencenin almış olması mı gerek? yoksa zorunlu olmayanlardan almadıkları olabilir mi? bilgisi olan varsa sevinirim. teşekkürler...

her dal için zorunlu bir ders var. 11. sınıfta alıyor bu dersi bunun dışında 10. sınıflarda dersler zaten sabit yani değişmiyor.. diğer tüm dersler bölüm içerisindeki tüm dallardan istediğiniz modülleri oluşturarak oysaatleri tamalıyorsunuz..

yani mesela web tasarım dalı var.. bu dal için 11. sınıfta 18 saatlik ders verilecek. "web tasarımı ve programlama" dersi mecburi yani bu dersteki tüm modüllerin mezun olabilmesi için mutlaka alınması gerekir. bu dersi 10-13 saat arası ders saatine göre planlayabilirsiniz. mesela 10 saat lik ayarladınız bu dersi geriye kalan 8 saat içinde diğer istediğiniz modüllerden seçebilirsiniz. tek şart bazı modüller için daha önceden diğer bazı modüllerin geçilmiş olması.. bu da modülün üst kısmında yazar.. yeterliliklerde yazar.. "koşul" diye belirtmiş..

yani 10 saat web tasarımı ve programlama ve 8 saatte sistem bakım onarım seçebilirsiniz..

veya 10 saat web tasarım 2 saat açık kayna
2 saat sistem bakım onarım
4 saat grafik animasyon vb.. sizi seçin..

ben genelde yıl içerisinde az ders seçmeye çalışıyorum.

yok hocam ben anlatamadım. Ders olarak almak zorunda mıyız? mesela bir öğrenci mesleki ybancı dil görmeden mezun olabilir mi?

YEterlik tablolarını incelerseniz, mesleki yabancı dil dersi tüm dallar için yeterlik olarak belirlenmiştir. Dolayısıyla bir öğrencinin mezun olabilmek için bu dersi almış olması gerekir.EML ve AML programlarında ders olarak verilebilir veya okulda ders olarak verilmezse İşletmelerde Beceri Eğitimi dersi modülleri içine dahil edilmelidir. ATL ve TL programlarında mutlaka 11. ve 12. sınıfta bu ders verilmeli. Çünkü ATL ve TLlerde İBE yok.

reprobate' Alıntı:
yok hocam ben anlatamadım. Ders olarak almak zorunda mıyız? mesela bir öğrenci mesleki ybancı dil görmeden mezun olabilir mi?

göremeden mezun olduğu bir sürü ders var zaten.. onun ne ayrıcalığı var..

peki arkadaşlar biz bunu 12. sınıfta seçmeli ders olarak alabilirmiyiz?kız teknik ve meslek liselerinde çalışan arkadaşlar ders seçimini nasıl yaptınız?

biz seçmeli derslerin içerisine koyduk bu sene 12 lerde mecburen. seçmemiştik çünkü. Yeterlik tablosunda olduğu için alınması zorunluymuş. Bu arada Balıkesir merkezde bir okul İşletmelerin içerisinde göstermiş. ama soruşturma geçiriyormuş şu an bu sebeple. Okulun adını yarın öğrenirim isterseniz. Müdür sallıyo da olabilir. Ama sonuç olarak bu dersler alınmalıymış. 1 saat mesleki yabancı dil, 1 saat de açık kaynak seçtik. sırf almış olsunlar diye. saçma sapan işler...

reprobate' Alıntı:
biz seçmeli derslerin içerisine koyduk bu sene 12 lerde mecburen. seçmemiştik çünkü. Yeterlik tablosunda olduğu için alınması zorunluymuş. Bu arada Balıkesir merkezde bir okul İşletmelerin içerisinde göstermiş. ama soruşturma geçiriyormuş şu an bu sebeple. Okulun adını yarın öğrenirim isterseniz. Müdür sallıyo da olabilir. Ama sonuç olarak bu dersler alınmalıymış. 1 saat mesleki yabancı dil, 1 saat de açık kaynak seçtik. sırf almış olsunlar diye. saçma sapan işler...

internet programcılığı dersini ne zaman işlediniz hocam?

Bu olaydan kaç kişinin haberi var çok merak ediyorum :?: bende sizlerin tavsiyeniz doğrultusunda 12. sınıfların derslerini 24 saat işl.bec.,2 saat int prg,1 saat açık kaynak,1 saat mesleki yabancı dil(bu ikisi seçmeli) olarak belirledim.ama kızdım açıkçası yani nasıl sistem ya yani hiç bir bilgilendirme yok Allah a emanet gidiyoruz. :verymad:

İBe yi okulda yapıcaz bu yıl da ve geçmiş yıllarda 24 saat olan bu ders için mdr.yrd 16 saat olur diyor.AML

Geri