YETER artık Valla YETER

Kodla Büyü

ertugcum

Aktif Üye
Her gün şu foruma giriyorum bir günde branşım için bir iç açıcı bi haber, mesleğim hakkında güzel sözler söylemiş bir bakan göreyim... Moral motivasyon diye bir şey vardır... Valla yeter artık bıktım bıktım illallah dedirttiler...

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer Yaptığı açıklama da,Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin okullarda 9-3 mesaisi ile çalışacağını,Bilgisayar tamir ve bakım işleriyle ilgilenmeyeceğini,aldıkları eğitim doğrultusunda bilişimin eğitimde kullanımı,derslerde kullanılmak üzere hazırlanan yazılım değerlendirme gibi görevler üstleneceğini açıkladı.Yazılımların hazırlanma,değerlendirme ve sunumu gibi konularda her türlü bilgiye sahip olan BT öğretmenlerinin platformu olan bb.net'ten yapılan açıklamada öğretmenlerin bu konuyu çok olumlu karşıladığı,artık ülkemizde gerçekten etkili eğitim uygulanabileceği vurgulandı.
Maliye Bakanlığından yapılan açıklamada,Öğretmen maaşlarının hizmetli maaşının dahi altında kaldığı,OECD ülkeleriyle kıyaslanamayacak kadar düşük olduğu ve öğretmenlerin bu mağduriyetinin giderilmesi için gerekli çalışmaların bir hafta içinde tamamlanacağı,öğretmenlerin Nisan ayı maaşlarının zamlı haliyle yatırılacağı bildirildi.
Şakası bile güzel değil mi :)

soouuk' Alıntı:
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer Yaptığı açıklama da,Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin okullarda 9-3 mesaisi ile çalışacağını,Bilgisayar tamir ve bakım işleriyle ilgilenmeyeceğini,aldıkları eğitim doğrultusunda bilişimin eğitimde kullanımı,derslerde kullanılmak üzere hazırlanan yazılım değerlendirme gibi görevler üstleneceğini açıkladı.Yazılımların hazırlanma,değerlendirme ve sunumu gibi konularda her türlü bilgiye sahip olan BT öğretmenlerinin platformu olan bb.net'ten yapılan açıklamada öğretmenlerin bu konuyu çok olumlu karşıladığı,artık ülkemizde gerçekten etkili eğitim uygulanabileceği vurgulandı.
Maliye Bakanlığından yapılan açıklamada,Öğretmen maaşlarının hizmetli maaşının dahi altında kaldığı,OECD ülkeleriyle kıyaslanamayacak kadar düşük olduğu ve öğretmenlerin bu mağduriyetinin giderilmesi için gerekli çalışmaların bir hafta içinde tamamlanacağı,öğretmenlerin Nisan ayı maaşlarının zamlı haliyle yatırılacağı bildirildi.
Şakası bile güzel değil mi :)

Doğruları söylemek şaka, imamdan polisten hizmetliden herkesten az alıyor öğretmen bunları da söylemek, doğruyu söylemek bizi güldürüyor. Gerisini varsın millet düşünsün...

dün gece kamudanhaber'e bi bakayım dedim. Manşetler;
-bakan öğretmenler az çalışıyor dedi.
-istanbu valisi tek sorun öğretmenler dedi
-boğaziçi üniversitesi eğitim fak. dekanı öğretmenler 1700 euro maaş alıyor dedi.

Milletin ağzına sakız olduk artık.

yeteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr :x

Önümüzdeki sene büyük ihtimalle durumumuz belli olacak.
Bakalım yeni sisteme göre bizi nasıl süprizler bekliyor. :sleep:

alfa-turk' Alıntı:
-boğaziçi üniversitesi eğitim fak. dekanı öğretmenler 1700 euro maaş alıyor dedi.

1700 euro yu sanıtrım üniversitedeki öğretmenler alıyor bizden bahsetmiyordur. biz ortalama 800 euro alıyoruzdur..

alfa-turk' Alıntı:

Sayın Hocam ;

Bakan ve Rektör için birşey diyemem ama o dediğinizi Vali demedi İl Milli Eğitim Müdürümüz dedi ve öyle demedi;
"Tek sorun bundan önce teknolojiyi etkin olarak kullanmayan öğretmenlerin bu sürece uyum sağlaması ve biz pilot uygulamada her sınıfa bir bilişim formatör öğretmenini sıkıntı yaşayan öğretmenlere rehber olarak görevlendirdik. Pilot uygulama istanbul'da sorunsuz bir şekilde uygulanıyor" dedi.

Ancak malesef bu sözler cımbızlanarak İl Müdürü tek sorun öğretmenlerdir dedi şeklinde yada bazı yerlerde vali tek sorun öğretmenlerdir dedi şeklinde yansıtıldı.

İl Müdürü doğru söylemiyor okulumdaki yada ilçemdeki bütün öğretmenler teknolojiyi etkin olarak kullanıyor diyorsanız bu konuyu tekrar konuşabiliriz.

okulan sıkıldıysanız iliçi tayin isteyin diyeceğim ama bu iş de belli değil.Herşey sırküpü oldu

MİLLİ EĞİTİM BAKANI ÖMER DİNÇER- Biz FATİH Projesini pilot uygulama olarak bu yıl 52 okulda başladık. Ve bununla ilgili çok yoğun bir şekilde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Önümüzdeki Eylül ayından itibaren daha geniş bir halkada programı uygulamaya başlayacağız. Ama şunu hemen söyleyeyim: Şu anda bile Milli Eğitim Bakanlığı'nın sitelerinden çocuklarımız canlı öğretmenlerle karşılıklı görüşerek konuşarak en iyi öğretmenlerle üniversiteye hazırlık dersleri alabiliyorlar. Bilişim teknolojilerini hiçbir hocaya ihtiyaç duymadan kendileri için hazırladığımız kursiyer net programlarıyla, e-etüt programlarıyla kendi kendilerine öğrenme imkanlarına sahip görünüyorlar, yeter ki bu imkanları kullanabilsinler. Bu açıdan bakıldığında biz sadece eğitim sisteminde yapısal bir değişim yapmıyoruz. Bunların hepsini birbiriyle uyumlu hale getirecek şekilde teknolojik bir dönüşüm içindeyiz, yapısal bir değişim içindeyiz. Müfredatlarımız değiştirilmeye başlanmıştır, onları değiştiriyoruz. Bütün bu değişikliğin verdiği bir karışıklık, bir kafa karışıklığı ortaya çıkabilir, ben bunu normal de olarak algılıyorum. Ama bunların hepsini başardığımızda birkaç yıl sonra ben şuna canı gönülden inanıyorum. Türk çocukları, dünyadaki çocuklarla rekabet edebilir hale gelecekler.

Geri