Yeniden İKS Belası

Kodla Büyü

hakanotuken

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
2011 yılında yapıp illallah ettiğimiz İKS yeniden başımıza bela oldu. Bu yıl 30 hazirana kadar tüm öğrenci ve velilerle bu işi yapacağız.

Bir ton saçmalıkla uğraşacağız, nasıl yasak nasıl etsek bilemiyorum.

Zamanında Uğraşmıştık ama BT sınıfı ve internet bağlantısı düzgün ise çok zor olmamıştı. Öğrencilere okuldaki bt sınıfından doldurtmuştuk.

velileri okula getirmek ve pc üzerinden doldurtabilmek çok zor bir iş. Onun yerine iks veli formunu excel ile düzenleyip arkalı önlü tek bir kağıda sıkıştırmıştık. Altına veli ve öğrenci bilgileri ile imza için antet ayırmıştık. Veliler evde ya da okulda kağıdı doldurup imzalamıştı. 4+4 olarak ayrılmadan önceki dönemde her sınıf öğretmeni ve sınıf rehber öğretmeni kendi velilerinden gelen formları sisteme girmişti.

Hocam bize gelen yazıda öğrenci ve veliler için isteğe bağlı yazıyor, zorunlu değil seklinde gelen bir yazı varsa dikkat edin hocam.

İls kılavuzunda öğrenci ve veliler için isteğe bağlı , personel ve okul aile birliği için zorunlu katılım yazıyor.

Takip ekranından kaç kişinin katıldığını göremiyoruz, görebilen var mı?

Hocam hadi biz mebbisten dolduruyoruz ama öğrenci veli nereden dolduruyor biraz bilgilendirirmisiniz ?

Tamam zorunlu değil ama idare yukarılara iyi gözükmek için tüm öğrencilere tam takır yaptırma kararı aldı, uygulayıcısıda biziz

Valla ben okulun %90 ına doldurdum(ögrencıler velı ve kendılerı adına yaptı) mebbıs uzerınden gırıldıgı ıcın zaten vekı kendı evınde dolduramaz okula gelıp lab ta yapmalı ögrencıler doldurdu o nedenle ama tam bır can sıkıntısı sorulara zaten evet demek zorundalar neredeyse bırsey ölmek ıcın hazırlanmamıs anlıcanız yapıldı demek ıcın ve mudur ögretmenlere dedı onlar bana bende kaldı ıhale 5 nısanda goreve basladım ıl ıcı bekledıgım ıcın sesım cıkmıyor sımdılık

https://mebbis.meb.gov.tr/IKS/iks00003.aspx Öğrenci ve veliler bu linkten giriş yapacak arkadaşlar öğretmenler mebbisten giriş yapacak ancak okul aile birliğine farklı bir giriş link yok bildiğim kadar ile :)
ben okulumda her sınıftan 5-6 öğrenci girişi yaptırdım. birde öğretmen arkadaşları bilgilendirdim giriş yapıp yapmamaları kendilerine kalmış artık.

Arkadaşlar okul mevcudunun yüzde 20sine öğrenci-veli girişi yaptırılacak değil mi??
Bir de bu anketleri velilere göndersek çıktısını alıp da mümkün mü? yoksa herkesin sorular farklı sırada mı çkıyor?

H_M' Alıntı:
Arkadaşlar okul mevcudunun yüzde 20sine öğrenci-veli girişi yaptırılacak değil mi??
Bir de bu anketleri velilere göndersek çıktısını alıp da mümkün mü? yoksa herkesin sorular farklı sırada mı çkıyor?
Hocam sorular herkese aynı.Yapabiliyosan kendin gir doldur 5-6 öğrencin adına.

Soruların çıktısını alıp velilere gönderdik gelen cevaplara göre sınıf rehber öğretmenleri tarafından sisteme girilecek

Velilere göderdim anketi ama daha yarısı bile geri gelmedi... Sınıf rehber öğretmenlerine bıraksam bitmez bu iş.... Ben kendim hallediyorum o yüzden

Geri