yeni yönetmeliğe göre btr öğretmeni

Kodla Büyü

the_joker

Aktif Üye
arkadaşlar yeni btr görevlendirmesinde nöbetin verilebileceği söylenmişti peki o zaman egzersiz veya hafta içi kurs da açabiliyor muyuz?

kurs açılabiliyorsa okul saatleri dışında egzersiz de yapabilir hocam ben kaç senedir yapıyorum tabi kurs çıkınca egzersizin pabucu dama atıldı :D

bizle ilgili çıkan yazılar yönetmelik değildir yani şu ana kadar btr ile ilgili bir yönetmelik yoktur.

kayseri btr .hocam ben geçen yıl egzersiz yaptım, bu yılda hafta içi kurs veriyorum bir problem yok. zaten btr nin görevi ders bitimi ile bitiyor.saat 17:00 a kadar beklemen gerekmiyor.benim okulda 8:20- 15:25 arası. yani 15.25 den sonra kurs ve egzersiz yapabilirsin.

Sınıf rehber öğretmenliği, öğrenci koçluğu vb. verilebiliyor mu btrye, baktım ama bunlarla ilgili bi madde göremedim

e-volkan' Alıntı:
Sınıf rehber öğretmenliği, öğrenci koçluğu vb. verilebiliyor mu btrye, baktım ama bunlarla ilgili bi madde göremedim

Hocam görevlendirme yazısı açık. Okulda BTR iken Nöbet görevi dahil hiçbir ek görev verilmez.

Ancak burada şu soru sorulabilir; BTR olduğu okulda değil de aynı zamanda başka okulda da derse giriyorsa yukarıda bahsettiğiniz görevler bu durumda verilbilir mi?

O durumda da ilgili açıklamalara bakıldığında nöbet görevi verilebilir ve karşılığı ek ders ücreti ödenir. Diğer görevler yine verilmez çünkü bunların karşılığını ek ders olarak yazamazlar. Ancak fahri yapmak istersen alabilirsin. Bu arada öğrenci koçluğunun zaten hiçbir resmiyeti yok. Bu fahri bir görevdir zorla yaptırılamaz...

erkantuzcu' Alıntı:
e-volkan' Alıntı:

Hocam görevlendirme yazısı açık. Okulda BTR iken Nöbet görevi dahil hiçbir ek görev verilmez.

Ancak burada şu soru sorulabilir; BTR olduğu okulda değil de aynı zamanda başka okulda da derse giriyorsa yukarıda bahsettiğiniz görevler bu durumda verilbilir mi?

O durumda da ilgili açıklamalara bakıldığında nöbet görevi verilebilir ve karşılığı ek ders ücreti ödenir. Diğer görevler yine verilmez çünkü bunların karşılığını ek ders olarak yazamazlar. Ancak fahri yapmak istersen alabilirsin. Bu arada öğrenci koçluğunun zaten hiçbir resmiyeti yok. Bu fahri bir görevdir zorla yaptırılamaz...
Teşekkürler hocam..

Geri