Yeni Skoda Fabia 1.2 tsi aldım

Kodla Büyü

tdepkamil

Aktif Üye
Arkadaşlar yeni skoda fabia 1.2 tsi satın aldım. 29.000 TL, ambiante dinamik. Umarım sıkıntısız bineriz. Aracı 15 gün sonra teslim edecekler.

deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Hayırlı uğurlu olsun.
kazasız belesız binin inşallah

hayırlı olsun.bende de 2006 1.2 classc var,ama bu aralar biraz canımı sıkıyor.ama güzel araba fabia

ahureyre' Alıntı:
hayırlı olsun.bende de 2006 1.2 classc var,ama bu aralar biraz canımı sıkıyor.ama güzel araba fabia

2001 skoda octavia binmiştim önceden. 2-3 yıl hiç sorunsuzdu. Daha donanımlı alayım diye satmıştım onu. 2006 astra, 2004 megane dynamic, 2005 golf fsi comfortline... hepsinde çok üzüldüm. tekrar skodaya döndüm ben de. sorunsuz bineriz inşallah. hem vergisi daha az, hem de yakıt değerleri çok iyi, performans da harika 1.2 tsi motorların.

ahureyre' Alıntı:

Hocam ne yönü canınızı sıktı benimde bir tane niyetim var sıkıntılarınızı yazarsanız bize de yardımcı olmuş olursunuz...

Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin çakma mini cooper aldın hocam ama tabiki de çok sağlam skoda markası hız önemli değilse çok iyi 1.2. güle güle kullanın

hayırlı olsun hocam çok güzel bir araba, ben de onu almak istiyordum ama fiyatı çok yüksek geldi benim için...

arkadaşlar aracı teslim aldım ve yaklaşık 135 km yol yaptım. 100 km'si şehir dışı, kalanı şehir içi (1. ve 2. vites)

ilk izlenimlerim:

1- ilk defa tsi araç kullanıyorum. tek kelimeyle harika bir motor.
2- tüketim değerleri (yol bilgisayarından): şehirlerarası trabzon-gümüşhane (100 km)=5.1 lt şehir içi= 30km=10lt/100km (ortalama)
şehiriçi biraz fazla gibi ama motor yenidir diye sanırım.
3- iç mekan beklediğimden daha geniş ama yine de golfün iç mekanını ve konforunu aramadım desem yalan olur.
4- araba özellikle yüksek hızlarda bir miktar sesi alıyor içeri. yalıtım çok iyi sayılmaz yani.
5- tek rahatsız olduğum yönü ise iç kapı mandalları, basit bir plastikten yapılmış ve iyice çekmeniz gerekiyor. elimde kalacak diye korkuyorum. inşallah tez zamanda kırılmazlar.
6- motorun üst ve altında koruma muhafazaları yok.
7-son olarak aracı sabah ilk çalıştırdığımda mavi bir ışık yanıyor ekranda, bir müddet sonra sönüyor. sanırım su sıcaklığı ile alakalı birşey.

fotoğrafları en kısa zamanda eklemeye çalışacağım.

Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin çakma mini cooper aldın hocam ama tabiki de çok sağlam skoda markası hız önemli değilse çok iyi 1.2. güle güle kullanın

Sonuş olarak TSI motora aşık oldum. Gaza yüklenince adeta koltuğa yapışıyorsunuz. sağ ayağınızın altında bir aslan kükrüyor gibi.

Geri