Yeni Seçmeli derslerle programı nasıl yapacağız

Kodla Büyü

ilon

Süper Üye
Süper Üye
9.sınıflarda 10 öğrenci bir dersi seçtiğinde sınıf açılacak deniyor...dolayısyla haftalık ders programını yaparken seçmeli dersler sorun oluyor....Diğer sınıfların olmadığı 8.saatlere seçmeli dersleri koymaktan başka çare yok gibi görünüyor...Bu seferde 8.saat okulda olamayacak öğretmenlere ders verilmesi gibi bir çıkmaz var.
Programı başka şekilde nasıl yapabiliriz?
(Tam gün sınıf sistemine göre eğitim yapılan bir okul için
derslik sisteminde daha zor olur herhalde.)

Kendi sınıfı olan dersler (BT, Müzik, Spor, Görsel Sanatlar vb.) için herhangi bi sorun olacağını sanmıyorum. Sınıf bölünür ve hangi öğrenci hangi dersi seçmişse o laboratuar ya da sınıfa gider olur biter.

Ayrıca bakanlığında önerdiği seçmeli derslerin 8. saate değil seçmeli dersler için bir gün belirlenip o güne dağıtmak. Örneğin çarşamba günü 8 saate de seçmeli dersler hem sınıflar birleşebilir hem de bölünebilir.

Kara Kule 61' Alıntı:
nasıl kulübü olanlar o kulübün sınıfına gidecek bu da öyle olur sanırım.

Aynen öyle. Okulumuz tekli öğretim yapıyoru. Saat 15.00'ten sonra 2 saat seçmeli dersi uygulanacak. Böylece ders çakışması olmayacak gibi görünüyor.

Aynı günü seçmeli derslere ayırdığımzıda derslik sıkıntısı ortaya çıkıyor 5 tane 9.sınıf var .... 24 tane 10 ve sonrası bunlarda seçmeli ders 2 saat ...sadece 9 olsa sorun yok yada hepsi 5 saat seçmeli alsa da sorun yok...mecburen 8.saatlere verilecek gibi görünüyor 8.saate gelemeyecek öğretmenler için yapılacak birşey yok yani.

Geri