Yeni Programa Uyma Sorunsalı

Kodla Büyü

muzyonur

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar yeni program artık basamak sistemi değil.. Her sınıfta hangi ünite-konu ve kazanımların olacağı sabitlenmiş anladığım kadarıyla. Ben 6.sınıflara ilk desten itibaren scratch ile kodlama dersi işlemek isterdim eski müfredata göre. ama proglamlama konusu 6. sınıf konularının sadece bir kısmını oluşturuyor. diğer konulara da yıllık planda ve derslerde yer vermesek aslında müfredata uymamış oluruz sanırım.
Bu durumda nasıl davranmalıyız? diğer konuları sıkıştırılmış olarak da olsa yılllık planımıza koymamız şart mı?
Herhangi bir müfettiş teftişinde bize hesap sorulabilir diye düşündüm tüm konuları işlemezsek.
çünkü eski program gibi esnek değil gibi geldi.
6larunitekonukazanim.jpg

Değerli öğretmenim, bu sene yeni program sadece 5 lere uygulanacağı için 6.sınıflara istediğiniz programı uygulayabilirsiniz. Önümüzdeki yıl da 5 lerden ders kalkacağından yukarıdaki programı 6 lara rahatlıkla uygularsınız.
İyi çalışmalar..

Değerli öğretmenim, bu sene yeni program sadece 5 lere uygulanacağı için 6.sınıflara istediğiniz programı uygulayabilirsiniz. Önümüzdeki yıl da 5 lerden ders kalkacağından yukarıdaki programı 6 lara rahatlıkla uygularsınız.
İyi çalışmalar..

Teşekkür ederim...

Şimdi hocam benim de kafamı karıştırdın. Ben de mi sen gibi yapsam 6. sınıflara. acaba yıllık planınız var mı bu şekilde sadece kodlama

Bulduğum yıllık plan buydu. biraz geç oldu kusura bakmayın...

Ekli dosyalar

• (Scratch) 2014-2015 6. Sınıf Bilişim Teknolojileri Dersi Yıllık Planı.rar
    9.7 KB · Görüntüleme: 43
Planı bu seneye uyarlayarak biraz değiştirdim. bağlantıda...

Ekli dosyalar

• (Scratch) 2017-2018 6. Sınıf Bilişim Teknolojileri Dersi Yıllık Planı .rar
    10.6 KB · Görüntüleme: 32
İyi çalışmalar..

5 lerde ders kalkacağından derken?

Öğretim programına uymak ZORUNDASINIZ uymamak ne sizin ne bizim elimizde öğretim programında ki örtük program sadece öğretmen yeteneği konusudur. burada da sınıfın kapısını kapatınca herkes sınıfla baş başa . ama bu öğretim programına uymak alanımız için faydalı olacaktır. ayrıca bu yıl sadece 5. sınıfta eneye 5. ve 6. sınıfta uygulanacak öğretim programı. o yüzden bu yıl halen 2012 onaylı programı kullanabilirsiniz.

Geri