yeni leptop a win8 kurma?

Kodla Büyü

Caterpillar

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
arkadaşlar okula yeni probook diye bi leptop alındı,içinde win8 cd si ve driver cd si var..
ne yaptıysam win8 i kuramadım,cd den başlatamıyorum bi türlü.boot dan cd yi seçmeme rağmen şöyle yazı çıkıyor..
"reboot and select proper boot device or ınsert boot media in selected boot device and press akey"
önyüklemeyi düzgün seç diyor ama neyi seçtiysem bu yazı çıktı..
bi fikriniz hayat kurtarır:)

Klavuzu varsa orada yazar muhtemelen recoverden yüklemen gerekiyor onunda kısayolu olur. Örneğin bilgisayar başlarken F4 basın gibi...

Hocam sadece F4 olmayabilir bu sebeple klavuza bakın demiştim şöylede olabilir CTRL+F4. :)

hasari' Alıntı:
Hocam sadece F4 olmayabilir bu sebeple klavuza bakın demiştim şöylede olabilir CTRL+F4. :)
yok baktım hocam klavuzda saçma sapan şeyler yazyor,yok kapağı şöyle kapat yok güç düğmesine şöyle bas falan..

Benim başıma da gelmişti.
Win 8 uyumlu anakartlarda başlangıç seçeneklerinde windows8, windows7 or other gibi bir seçenek var. Windows8 seçili iken bios boot seçeneklerine bakmadan direk windows8 e görevi bırakıyor ve daha hızlı açılıyor. O seçeneği Windows7 veya diğerleri diye secersen, o zaman bilgisayar cd veya dvd den başlıyor.

bios ayarlarında bir kısım vardı - şu anda hatırlayamadım.. Oradan yapılıyordu , bios kurcalayın görürsünüz

Geri