Yeni Lastikler Bunu Yapar mı

Kodla Büyü

jumper34

Aktif Üye
Arkadaşlar yeni lastik alanlara sorum. Aracıma dün sıfır Michelin Primacy 3 lastik taktırdım. Daha 1 gün oldu. Yolda giderken lastiklerin ufak taş kum vs davlumbaza sıçramasından kaynaklanan ufak çıtırtılar ve gürültü oluyor ama yol öyle çok kötü falan da değil. Eski lastiklerimde yoktu bu. Yani yolla alakası yok bunun. Yeni lastik böyle gürültüye sebep olur mu sizce?

Yok sayın hocam bu lastik altından davlumbaza ıvır zıvır sıçrama sesi hem 1 tanesinden değil 4ü de aynı nerdeyse

jumper34' Alıntı:
Yok sayın hocam bu lastik altından davlumbaza ıvır zıvır sıçrama sesi hem 1 tanesinden değil 4ü de aynı nerdeyse
Başka tahminim yok hocam. Umarım sıkıntılı bir durum değildir. Saygılar.

hocam aynı lastiği kullanıyorum. Dediğiniz gibi bir problemle karşılaşmadım. Belkide psikolojiktir yol sesi kesildi mi diye dinlerken o sesler kulağınıza fazla geliyor olabilir çünkü michelin yumuşak ve yol sesini kesen bir lastik. Eski lastiklerinizin markası neydi?

Yeni lastiklerde çakıl fırlatması fazla oluyor normaldir.

eski lastiklerin dişleri az olduğundan taşları tutup atamıyordu, yeniler dişli tabi... :+1:

eski lastiklerinizin dişleri bayağı bitmişki araya taş giremiyormuş sizde bu sesleri unutmuşsunuz:)
korkma sayın hocam gayet normal, normal olmayanı önceki lastikleriniz

bende önlere 2 tane petlas aldım.ilk gün küçük taş sıçrama sesleri geldi sonra kesildi.her zaman 290-300 km giden araç 345 km gitti şehir içi.

Geri