Yeni kurumlara öğretmen atama: tercih kısmı boş!!!!!

Kodla Büyü

bilerzen

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar yeni kurumlara öğretmen atama kısmında yeni açılan okullar olduğunu bilmeme rağmen hiç bir okul adı çıkmıyor. lütfen siz de girip bi bakabilir misiniz?

demek ki bize artık okul da yok, ne yerimiz var ne yurdumuz bu MEB camiasında :(

hata olduğunu sanmıyorum. bende de boş çıkıyor ama başka branştan bir arkadaş girdiğinde okullar gözüküyor.sanırım yeni okullarda bilgisayar öğretmeni kadrosu yok.zaten kadro olması için dersin seçilmesi gerekiyor malum seçmeli ders.Henüz öğretmen yokken de dersi seçerler mi bilmiyorum

Dün sistemin açılması ile beraber bir çok öğretmenin isyanı yükseldi. Çünkü yeni açılacak okul var olduğu halde, sistemde görülmeyen okullar vardı.

Bu okullarımızın sisteme yansıtılabilmesi için Norm Kadrolarının onaylanması gerekiyor. Norm kadroyu kurucu müdür düzenleyip onaylatır. Kurucu müdür norm kadroyu onaylatmamışsa sisteme de yansıma yapılamaz.

Bir çok İl Milli Eğitim Müdürlüğü norm kadroyu geciktirdiği için bu okullar sisteme yansımadı

http://www.memurlar.net/haber/204719/

Bırakın bu işleri... Yok İl Milli Eğitim müdürlüğü geciktirmiş de felan filan. İstanbul da yeni açılan kurumların benim bildiğim (Yanlışım varsa düzeltsin biri) hiç birinde bilişim teknolojileri normu gösterilmemiş. Bundan dolayı tercih ekranları boş çıkıyor. Lakin aynı okullarda sınıf öğretmenliği, matematik vs. gibi kadrolar görünmektedir. Bu durumda diğer normlar ayrı bilişim teknolojileri normu ayrımı gönderiliyor onaylatılmaya?! Bunun izahını yapacak biri var mı? bu okullardan ikisine bizzat gittim ve müdür, müdür yard. ile konuştum. Bir tane norm kadro gösterdik dediler. Sonuç ortada. Hadi burdan yakın.

konyada da durum aynı. tercih kısımları boş.

norm fazlasıyım görevlendirme yapılacak gibi görünüyor. tabi bilgisayar öğretmeni isteyen okul olursa:p ilçe milli eğitimle görüştüm ama şu an bilişimcilerin hepsi aynı durumda denildi. neler olacak bende merakla bekliyorum artık bu hafta belli olur....

Yeni okul açılıp şube ve sınıf sayıları belli olunca zorunlu derslerin normları otomatikman çıkar. Bizim dersin durumu belirsiz. İlköğretim ve genel liselerde seçmeli. Meslek liselerinde ise 9. sınıfta ders yok. :verymad:

Bende aynen öyle düşündüm fahrican hocam. Yeni açılan meslek liselerine büyük ihtimalle seneye bilişimci alacaklar.

ders keyfi seçilmezse norm çıkar mı çıkmaz, çıkmadı.... yeni açılan bi okul var evime yakın gittim hizmetliyle görüştüm! diğerleri toplantıdalardı; müdür lab kurulmayacak fatih projesi kapsamında kurulmasını beklicez daha iyi olur diyodu dedi...

bu sene de havamızı aldık yine..

Arkadaşlar yeni kurumlara öğretmen atama bölümü açıldı fakat tercihlerde hiç bir okul görünmüyor. Sizde durum nedir? Benim il Burdur.

Geri