Yeni Kurul Kararı İle Çerçeve Öğretim Programı Değişikliği

Kodla Büyü

Gokhan17

Üye
Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri Bilişim Teknolojileri Alanında 15.09.2022 tarihli, 16 Eylül de yayınlanan ekteki kurul kararı ile 2022-2023 Öğretim yılı İtibaren 9. sınıftan başlamak üzere yeni Çerçeve Öğretim Programı Yayınlanmış.
İncelerseniz iyi olur. Pek bir fark yok gibi. Görebildiğim, öğrenciler 11. sınıfa geldiğinde Mobil Uygulamalar dersi 9 öğrenme Birimi olmuş.
Eğer gözünüze bir şey çarparsa lütfen paylaşınız. Herkese iyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• 2022-78-Bilisim-Teknolojileri-Alani-Kurul-Karari.pdf
    85.1 KB · Görüntüleme: 190
  • bilisim_9_yeni.pdf
    1.4 MB · Görüntüleme: 246
Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri Bilişim Teknolojileri Alanında 15.09.2022 tarihli, 16 Eylül de yayınlanan ekteki kurul kararı ile 2022-2023 Öğretim yılı İtibaren 9. sınıftan başlamak üzere yeni Çerçeve Öğretim Programı Yayınlanmış.
İncelerseniz iyi olur. Pek bir fark yok gibi. Görebildiğim, öğrenciler 11. sınıfa geldiğinde Mobil Uygulamalar dersi 9 öğrenme Birimi olmuş.
Eğer gözünüze bir şey çarparsa lütfen paylaşınız. Herkese iyi çalışmalar.
Siber güvenlik alanı açıldığı için dal ismi değişikliğinden dolayı yeniden düzenleme olmuş. Dediğiniz gibi küçük bir kaç değişiklik de olabilir.

teşekkür ederiz yeni çerçeveyi programını paylaşan arkadaşım, benim devrerler yanmak üzere😬

Son düzenleme:
Daha eskisi tam olarak uygulanmadan, yenisi yayınlanmış. Şu anda 9 lar için ayrı ÇÖP, 10,11 ler için ayrı ÇÖP ve 12. sınıflar için ayrı bir ÇÖP uygulanacak.

Haftalık ders çizlegelerinde farklılık yok. Ağ İşletmenliği dal adı değiştirilmiş ve bazı derslerin içeriği değiştirilmiş.

Daha eskisi tam olarak uygulanmadan, yenisi yayınlanmış. Şu anda 9 lar için ayrı ÇÖP, 10,11 ler için ayrı ÇÖP ve 12. sınıflar için ayrı bir ÇÖP uygulanacak.
Yılmaz hocam, yukarıda yazdığım gibi haftalık ders çizelgelerinde değişiklik olmadığı için uygulamada bir farklılık olmayacak.

Geri