Yeni Harddisk Alıcağım Marka Konusunda

Kodla Büyü

Konuralp42

Üye
Arkadaşlar Bilgisayarımın Harddiski Yetersiz Kalıyor 320gb Harddisk Alıcağım Sağlam Olsun Size Göre Ne marka Almalıyım :mrgreen:

Re: Yeni Harddisk Alıcağım Marka Konusunda Yardım Acil

Seagate öneririm
Samsung alma derim. (Yeni 1TB aldım çok fazla ses yapıyor. Hızı fena değil ama:)) İstersen sana satabilirim :D

Zaten bilindik markalardır kaliteleri eşdeğerdir. Samsung, segate, western digital markalarından herhangi birini alabilirsin. Alırken önbelleği yüksek olsun.

Samsungdan uzak dur. Çok sorunlular. Devlet dairelerinde ne hikmetse hep samsung alıyorlar anlamadım. Hep harddisk sorunu veriyor makineler. Kaç tanesini gördüm böyle.

Philips tavsiye ederim(sorunun cevabı olarak) ayrıca konuyuda yanlış yere açmışsın

Hocam güzel bi başlık bende yaklaşık 1 aydır hdd konusunda araştırma yaptım:paylaşımcı olduğum hdd benim için vazgeçilmez bi unsur...
pc üzerinde 160 gb seagate sata / 80 gb samsung sata/ 40 gb samsung ide/60 gb samsung ide vardi

2 kasım itibariyle WESTERN DIGITAL CAVIAR BLACK 500GB 3.5'' SATA II 7200RPM SABİT DİSK WD5001AALS aldım ve su an bunu kullanıyorum kasamı daha toplamadım... açık duruyor...neden bunu aldım derseniz :
Dikey kayıt teknolojisi
Çift islemci- performansi maksimuma cikarmak icin 2 kat fazla islemci gücü
32mb Önbellek
Stable Track teknolojisi: Motor, okuma yazma islemi sirasinda plaklari sarsmamasi icin 2 taraftan sabitlenmistir
No touch ramp load teknolojisi: kayit kafasi islem sirasinda disk medyasina asla dokunmaz
Data Lifeguard ve Shockguard teknolojileri: veri koruma ve darbelere dayaniklilik icin gelistirilmis ozel WD teknolojileri

bu yazılanlar cidden doğrudur.normal bi hdd i sallayınca içinde başlık ses yaparken bunda kesinlikle sabitlenmiştir.ısınma problemi diye bi durum yok diğer disklerime göre...ses zaten yapmıyor.. 32 mb cache bellek fark edilir derecede göze batıyor...seagate düşünürdüm hep ama 500 gb ve 1 tb liklerde yüzde 80 sorun yarattığını duydum ve gördüğüm için uzak kaldım.Özellikle ncq serisi çok iyidir demiştim ama yanılmışım...

320 gb lik ile 500 gb lik arasında ucurum fark olmadığı için,500 lük al başını agrıtma derim... ayrıca almış oldugum diski 60 ay garantili olması benim bi daha cazip geldi...ürünü kayıt ettirdim seri no ile...

taşınabilir disklerdede wd önde olduğu için bi de sen düşün hocam...
wd almak istemezsen seagate den önce samsung almalısın...
çoğu diski kullandığım için yazma gereği duydum...
sıran bu olmalı-wd-samsung-maxtor-seagate / bu sıra ama 320-500 gb likler için...
teşekkürler...

bugün bt sınıfındaki bilgisayarlardan birine format atacaktım, harddisk bulunamadı dedi. bilgisayarlar exper, seagate marka hdd, farklı bir marka alsak uyumsuzluk olurmu acaba? aynısını temin edebilirmiyiz?

Geri