Yeni Hükümet Böyle Kurulur

Kodla Büyü

ernestososa

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Çözüm kesinlikle bu; Amerikayı keşfetmiş gibi hissetim kendimi.

Ak Parti tek başına iktidar olmak istiyor. Aksi durumda ülke batar falan filan diyor, yabancı sermaye kaçar, dolar yükselir diyor. Madem öyle muhalefet sadece güven oyu versin çekilsin, bakanlık filan istemesin. Tüm bakanlıklar ak partide kalsın. Ak parti yolunu, hastanesini yapsın, ekonomiyi yönetsin. Nasıl olsa ekonomi kötüye gidiyor yeni gelecek hükümete enkaz devretmesin. Kimse bu kötü gidişin farkında bile değil, belkide ben haksızımdır eğer haksızsam problem yok zaten. Her türlü yatrırımını yapsın halka kendini tekrar göstersin.

Peki mhp ile chp ne olacak. İşte püf noktası şu;

Sigorta gibi olacak; zorbaca torba kanunlar çıkarılamayacak, rtük vb kurumlara akparti kafasına göre üye seçemeyecek, şak diye iç güvenlik tarzı kanun çıkaramayacak. Türkiye'de köklü kanunlar çıkmayacak, iktidar eskisi gibi sürekli kendine yontamayacak. Rejimi tehdit edecek, solcuları, ülkücüleri ve kürtleri tedirgin edecek bir kanun çıkamayacak.

Hdp ben muhalefet olmaya geldim diyor, muhalefete ders vereceğim dedi, buyursun muhalefet dersi versin görelim.

Bence alan razı satan razı, toplumsal huzur ve ekonomik dinginlik olabileceğini düşünüyorum.

Bir yandan da yüce divan davaları başlatılır, 3 parti mecburen 4 bakanı yüce divana göndermek zorunda. Zaten hükümet iktidarı kaybettiğine üzülmüyor, yolsuzluk yüce divana gideceği için korkuyor.

chp-mhp-hdp üçlüsü gelse de mapus damları şenlense azcık ne de güzel olurdu. televizyon izlemekten iğrenir hale geldim o zaman her aşkam geçerim alırım elime patlamış mısırımı ağzım kulaklarıma değene kadar çatlaya çatlaya gülerek ne de güzel izlerim

akp-chp top ikisinde.her 2 kesim için iyi olur.Memur kazançlı çıkarsa esnaf rahatlar topluluklar kaynaşır.Mhp yönetemez zaten böyle bir dertleri yok diğeri çözüm süreci deyip diretecek.Hayırlısı olsun bizimki görüş

ernestososa' Alıntı:
Çözüm kesinlikle bu; Amerikayı keşfetmiş gibi hissetim kendimi.

Ak Parti tek başına iktidar olmak istiyor. Aksi durumda ülke batar falan filan diyor, yabancı sermaye kaçar, dolar yükselir diyor. Madem öyle muhalefet sadece güven oyu versin çekilsin, bakanlık filan istemesin. Tüm bakanlıklar ak partide kalsın. Ak parti yolunu, hastanesini yapsın, ekonomiyi yönetsin. Nasıl olsa ekonomi kötüye gidiyor yeni gelecek hükümete enkaz devretmesin. Kimse bu kötü gidişin farkında bile değil, belkide ben haksızımdır eğer haksızsam problem yok zaten. Her türlü yatrırımını yapsın halka kendini tekrar göstersin.

Peki mhp ile chp ne olacak. İşte püf noktası şu;

Sigorta gibi olacak; zorbaca torba kanunlar çıkarılamayacak, rtük vb kurumlara akparti kafasına göre üye seçemeyecek, şak diye iç güvenlik tarzı kanun çıkaramayacak. Türkiye'de köklü kanunlar çıkmayacak, iktidar eskisi gibi sürekli kendine yontamayacak. Rejimi tehdit edecek, solcuları, ülkücüleri ve kürtleri tedirgin edecek bir kanun çıkamayacak.

Hdp ben muhalefet olmaya geldim diyor, muhalefete ders vereceğim dedi, buyursun muhalefet dersi versin görelim.

Bence alan razı satan razı, toplumsal huzur ve ekonomik dinginlik olabileceğini düşünüyorum.

Bir yandan da yüce divan davaları başlatılır, 3 parti mecburen 4 bakanı yüce divana göndermek zorunda. Zaten hükümet iktidarı kaybettiğine üzülmüyor, yolsuzluk yüce divana gideceği için korkuyor.
............

jandarma' Alıntı:
Yok yaa madem tek başına iktidar yönetecek ülkeyi AKP diğer partilerden birini dışardan sigorta olacak şekilde desteklesin bakalım. Yok öyle kayıkçının böreği. Şunu kafanıza sokun artık tayyonuzun astığım astık kestiğim kestiktir,ben ne hukuk bilirim ne adalet karşımda kim olursa hemen boynu vurulaaaa dönemi bitmiştir şeker kardeşim. Millet kararını vermiştir. Seve seve olmazsa öbür türlü koalisyon olacak. Dilinizden düşürmediğiniz milli iradeye birazda siz saygı duyun şimdi

kardeş beni bilen bilir ben akpartili değil bilakis karşısındayım, ekonomik krize giriyoruz bırak akp ile girelim

canım kardeşim bunu sen ben biliyoruz ama halkın ne kadarı haberdar? bence ak parti seçmeni bunu bilmiyor, herşey güllük gülistanlık sanıyor

olası bir akpartsizi koalisyon sonucu yaşanacak krizin etkileri ak trollerin ülkeyi mahvettiniz söylemleriyle bizi başkanlığa kadar götürür

İnşallah Temmuz ayındaki 2016-2017 memur maaş zamlarının verileceği toplu görüşmelere kadar bir hükümet kurulur.

Bu sefer masada memursen in karşısında yandaşı olduğu partinin yer almadığı bir koalisyon olursa görüşmelerde nasıl davranacağını çok merak ediyorum :puhaha: . Bu sefer de hükümetin önerisinden daha az zam içeren bir sözleşmeyi kimsenin haberi olmadan imzalayacaklar mı ? Yoksa maaş ve özlük haklarda çok güzel iyileştirmeler mi talep edecek :puhaha:

Yeni hükümeti oluşturacak partilerin de propaganda dönemindeki vaatlerinde ne kadar samimi olduklarını hep birlikte görmüş oluruz .

13 yıldır yetki elinde iken memurlara, öğretmenlere tavrını gördüğümüz eski iktidar da muhalefete düşünce yeni hükümeti nasıl eleştirecek :puhaha:

Zaten tatile gidemiyoruz yaz için seyirlik güzel komediler çıkar.

o 17-25 aralık dosyası açılmayacaksa seçmen chpyi de, mhpyi de, hdpyi de geldiği yere göndermesini bilir. her şey ortaya bi dökülsün bakalım. vakıflar, havuz şirketleri bi denetlensin.

syangela' Alıntı:
o 17-25 aralık dosyası açılmayacaksa seçmen chpyi de, mhpyi de, hdpyi de geldiği yere göndermesini bilir. her şey ortaya bi dökülsün bakalım. vakıflar, havuz şirketleri bi denetlensin.
kesinlikle katılıyorum hocam meclis başkanı seçilip yeminler edildikten sonra ilk yapılması gereken yüce divan oylaması.bakalım egemen beyin oy verirken ki bu rahatlığı yeni oylama yapılırken de devam edecek mi?

egemen-bagis-in-oy-kullanma-fotografi-sosyal-6886989_4997_m.jpg

Re: Ynt: Yeni Hükümet Böyle Kurulur

Haftaya herşey şekillenir.
Sabredelim biraz.

sayın hocalar;bişey merak ediyorum ;yeni hükümet kurulmadan-yada kurulduktan sonra meclis Seçim barajının kaldırılması yada % 3 'e düşürülmesini;

ayrıca 17/25 aralığın baş aktörlerinin yargılanması için yüce divan yolunu açamaz mı??

ayrıca Cumhurbaşkanlığına verilen örtülü ödenek hakkı geri alınamaz mı??

bu konularda chp-mhp- hdp de aynı noktada birleşemez mi?? bu işlerin prosedürü nasıldır??
kanun teklifi vs... denenebilir mi???

Bence AKP ilk önce MHP'ye gidecek ama ortak noktada anlaşamayacaklar. Sonra HDP'ye gidecek, HDP koparabildiği her şeyi koparmaya çalışacak AKP'den Devletten. Anlaşma ihtimalleri var. Anlaşamazsa CHP'ye gidecek ama CHP ile de anlaşması çok zor, çünkü CHP Başbakanlığı istiyor.

AKP ziyaretlerinde bir tek HDP ile hükümet kurma noktasında anlaşabilir.

Diğer taraftan CHP, MHP ile HDP'nin kendilerini desteklediği bir hükümet istiyor. Eğer başarabilirlerse bu da olabilir.

Sonuç olarak bence ya AKP+HDP, ya da CHP'nin öncülüğünde ya koalisyon ya dışardan destek CHP+MHP+HDP.

Geri