yeni gelen tabletler

Kodla Büyü

zeyneptngr

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar yeni gelen tabletleri aktifleştirmeye başladım yalnız şöyle bir sıkıntım var. Yeni açtıgım tabletlerde bir önceki kayıt yaptıgım ögrenci için kayıt yapıldıgını görüyorum ben daha kullanıcı adı ve şifresini girmeden ,üst üste 2 tablette böyle oldu. Resetledim tekrar denedim yine aynı şey oldu başına böyle birşey gelen varmı? birde su ana kadar 2 tabletin dokunmatigi çalışmıyor ne yapmam gerekir?

ve 3 tane tabletide aktifleştirdim kapatırken yeniden başlamaya başladı şarjı bitene kadar yeniden başlayıp durdu. Bugün şarja takıp tekrar denedim yine aynı şey resetlemeye çalıştım olmadı. Artık bu saçma sapan tabletlerle ugraşmaktan gına geldiii :x

Tabletleri dağıttınız mı yahu. bize 50 kadar geldi. hepsi gelince toplu dağıtalacak dendi. bizdekiler duruyor bizde.

ilden mail geldi dagıtın diye bende aktifleştirip dagıtmaya başlayacaktım ama sorunlar bitmiyor malesef :eek:

okula yeni gelen öğretmenler için istediğimiz tabletlerde aktivasyon yapamıyorum. Normal de arkadaşa atadığımız şifre ile internetten EBA sayfasına giriş yapıyor profilini görebiliyoruz ama tablette aktivasyon yapamıyoruz. Sürekli EBA 013.Kimlik No ve şifre uyumsuz hatası alıyorum. Neden kaynaklanıyor, yardımcı olur musunuz?

dengem' Alıntı:
okula yeni gelen öğretmenler için istediğimiz tabletlerde aktivasyon yapamıyorum. Normal de arkadaşa atadığımız şifre ile internetten EBA sayfasına giriş yapıyor profilini görebiliyoruz ama tablette aktivasyon yapamıyoruz. Sürekli EBA 013.Kimlik No ve şifre uyumsuz hatası alıyorum. Neden kaynaklanıyor, yardımcı olur musunuz?
Eşleştirme işlemi yapılmamış olabilir.
http://tablet.eba.gov.tr/yardim/files/eslestirme.pdf

yeni gelen tabletlerin özellikleri nasıl acaba.

öncekilerle aynı mı , yoksa geliştirme var mı.

Valla bende aynı sorunla karşılaştım dün hocam eba 013 hatası ve web servise baglamıyor hatası aldım aktifleştiremedim. Konunun başında söyledigim sorunuda hallettik.Bazı tabletler arızalıymış onları geri göndericez eger böyle bir sorunla karşılaşırsanız hiç ugraşmayın telpayı arayıp söyleyin.

zeyneptngr' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar yeni gelen tabletleri aktifleştirmeye başladım yalnız şöyle bir sıkıntım var. Yeni açtıgım tabletlerde bir önceki kayıt yaptıgım ögrenci için kayıt yapıldıgını görüyorum ben daha kullanıcı adı ve şifresini girmeden ,üst üste 2 tablette böyle oldu. Resetledim tekrar denedim yine aynı şey oldu başına böyle birşey gelen varmı? birde su ana kadar 2 tabletin dokunmatigi çalışmıyor ne yapmam gerekir?
Dokunmatik sorunu yasayanlar, kalemi cikatin kalemle deneyin kalwmi algiliyor sonra yeniden baslatinca duzeliyor bizde 3 tanede boyle oldu.

Arkadaşlar öğrenci Etab-5 lerde Bluetooth yasaklı mı? bir kaç öğrenciden kullanamıyoruz diye şikayet geldi de meb mi engellemiş acaba?

arkadaşlar tabletlerde aktivasyon diye bir ağ çıkmıyor ayrıca seri noları nerde acaba?

zeyneptngr' Alıntı:
ilden mail geldi dagıtın diye bende aktifleştirip dagıtmaya başlayacaktım ama sorunlar bitmiyor malesef :eek:

siz neden aktifleştirip dağıtıyorsunuz ki? çocuklara şifreyi verin kendileri yapıyor...

hasari' Alıntı:
dengem' Alıntı:
Eşleştirme işlemi yapılmamış olabilir.
http://tablet.eba.gov.tr/yardim/files/eslestirme.pdf

Tablet eşleştirme diye bir bölüm var sanırım, bu bölüme okul mebbis şifresi ile mi giriliyor? Ve nereden giriliyor? Üzerimize kayıtlı eski tableti silip yenisini eşleştirmemiz mümkün değil mi?

Geçen sene de tablet dağıtmıştık ,bir çok konuda tecrübe sahibi olduk.
Tabletler konusunda çok aceleci olmamanızı tavsiye ederim.
özellikle aktivasyon olayında,çünkü bazı tabletler 2 hafta sonra bile aktif hale gelebiliyor.kullanıcı adı ve eba şifresinin doğruluğundan eminseniz tek yapacağınız iş beklemektir.
Arızalı çıkan tabletler varsa yedek tablet ile değiştirin.yedek tablet yok ise arıza kaydı açıp gönderebilirsiniz.ancak bu sene dağıtılan tabletler arıza kaydı sisteminde görünmüyor.bunlar da zaman içerisinde orada görünecektir.sabırlı olun ,telaş yapmayın işler biraz yavaş ilerliyor buna alışın.

sami55' Alıntı:
http://tablet.eba.gov.tr/EBA_Tablet/faces/kurum_giris.xhtml
Tablet aktivasyon ve dağıtım sistemine giriş adresi bu ama ben bir türlü giriş yapamıyorum

Hocam bu sistemi yeni gördüm. Burdan ne yapılacak? Ne için kullanılıyor yani bu sistem? Biraz bilgi verir misiniz? Ayrıca kurum kodu ve şifre olarak mebbis şifresini mi istiyor bizden?

Geri