yeni focusa tüp

Kodla Büyü

bormut

Seçkin Üye
Seçkin Üye
mrb arkadaşlar focusun tup uyumu nasıl bilginiz var mı ? bazı arkadaşlar uyumsuz diyor siz ne dersiniz?

motor beygiri 100 mü, 115(ti-vct) mi?kaç model?99-2005 ler son derece uyumludur, birçok taksi focus var tüplü. 2005 den sonra çıkan yeni kasaların 100 beygir olanları da aynı motor ve sorunsuz kullanılıyor. 115 beygir olanlarda bikaç sorun var.subap zamanlaması farklı çalıştığı için.

bende 2000 model focus var brc tüp hiç bir sorun yaşamadım 2 yıldır. yeni modeller hakkında bir bilgim yok ama bence sorun arabada değil tüpten dolayı çıkarsa çıkar.

bende 2007 focus trend (100 hp) var.
yaklaşık 1.5 ay önce atiker taktırdım. taktırmadan önce arkadaşlar "işte atiker türk malı sorun yaşarsın, uyumsuz olur dediler" ama dinlemedim 900 TL ye taktırdım.
ben taktırtıktan 10 gün sonra falan okuldan başka bi öğretmen arkadaşım ise 2009 focus HB (makyajlı kasa,galiba comfort) (100hp) aracına BRC taktırdı. 1400 TL ye.
şuan ben çok memnunum hiçbir sorun yaşamadım, şehiriçi km ye 20 kuruş yakıyor.
diğer arkadaş tekleme sorunu yaşadı 2 kez servise gitti. onunkide şehiriçi 20 kuruş yakıyor.
atiker, BRC den daha iyidir diye yazmadım bunu.
LPG yi takan yer çok önemli. yani takan usta işin ehli ise sorun yaşayacağını sanmıyorum.

Geri