Faz-2 (Yeni imaj yayınlanmıştır)

Kodla Büyü
Eylül sürümünü nihayet indirip 35 tahtaya kurdum çok güzel çalışıyor emeğinize sağlık hocam bu vesile ile uzaktan eğitimle yüz yüze eğitimi birleştirdik öğrencilerin bir kısmı sınıfta bir kısmı evinde ekran karşısında aynı dersi işliyorlar . ancak bu sürümde belki de ben yapamadım akıllı tahtalara yazıcı driverlerini kuramıyorum kabul etmiyor sorun nerde acaba
bu konuda yardımınıza ihtiyacım var teşekkürler
Hocam yazıcının marka modeli nedir? Kurulum için setup dosyasını mı çalıştırıyorsunuz yoksa aygıt yöneticisinden yol mu gösteriyorsunuz.
Emeğinize sağlık hocam. Faz1 tahtalara kursak herhangi bir uyumsuzluk yapar mı? Veya bunun için çalışmanız var mı?
FAz-1 ile uyumlu değil hocam, Faz-1 imajını da aksaklıklar olduğu için bugüne kadar çıkaramadım. İnşallah cuma gününe kadar yayınlamış olurum.
emeklerinize sağlık hocam eski imajınızı kullanıyordum gayet güzeldi bu da eminim çok güzel olmuştur.
İnşallah bunda da bir sorun olmayacaktır hocam :)

win10 1909 sürümünde tahtalar uyku moduna geçmiyor.. ne yaptıysam olmadı. 2004 sürümünde uyku moduna geçme sorunu var mı

win10 1909 sürümünde tahtalar uyku moduna geçmiyor.. ne yaptıysam olmadı. 2004 sürümünde uyku moduna geçme sorunu var mı
Verilen hata nedir hocam?
Ayarlar --> Sistem --> Güç ve Uyku
Bu yolu takip edince çıkan pencerede uyku ayarlarını değiştiremiyor musunuz?

833AFFB1-0A9A-49A5-B054-53F1A55F5D3E.jpeg

Hocam böyle bir mesaj alıyorum yükleme başlangıcında. Ne hatası olabilir. Kolay gelsin

Mrb hocalarım bu imajı 25 tahtaya kurdum fakat canon ve hp P1102 model yazıcıları bir türlü driverlarını kuramadım. hp nin sitesinden kurulum dosyasından denedim fakat yazıcı ile baglantı kurmuyor tahta. Aynı sorunu yasayan oldumu aceba

Merhabalar hocam. Öğretmen USB Bellek tanımyor diyorlar. Nedeni ne olabilir?

bu imajdaki sorun sanırım yazıcı kuramıyoruz tahtalara. bı bakarmısnzz sayın hocam sizden ricam

Mrb hocalarım bu imajı 25 tahtaya kurdum fakat canon ve hp P1102 model yazıcıları bir türlü driverlarını kuramadım. hp nin sitesinden kurulum dosyasından denedim fakat yazıcı ile baglantı kurmuyor tahta. Aynı sorunu yasayan oldumu aceba
bizdede yazıcıları tanımadı driver kuramadık. usb baglantısını tanımıyor kabloları
bu imajdaki sorun sanırım yazıcı kuramıyoruz tahtalara. bı bakarmısnzz sayın hocam sizden ricam
Hocam yarın bunu test edeceğim. Sonucu burada paylaşırım.

Merhaba hocam bir tahta hariç bütün tahtalarda sorunsuz yükledim,çok teşekkürler. Ancak bir tahtada böyle hata veriyor. Yorumlarda benzer bir sorun var. Ancak tam anlayamadım çözümünü. Bilişimci değilim, hangi aşamada ne yapmam gerekiyor?
1F8B6C9F-A8C7-424E-A62E-5013CC5042E1.JPG
F080575F-F1A7-425F-8BA4-1B1C7380473A.JPG

Ekli dosyalar

• 1F8B6C9F-A8C7-424E-A62E-5013CC5042E1.JPG
    1F8B6C9F-A8C7-424E-A62E-5013CC5042E1.JPG
    191.9 KB · Görüntüleme: 8
  • F080575F-F1A7-425F-8BA4-1B1C7380473A.JPG
    F080575F-F1A7-425F-8BA4-1B1C7380473A.JPG
    82.7 KB · Görüntüleme: 8
tam imaj atmayınca bu hatayı veriyor. C ve D tam imaj atmalısınız.
Peki bu seçimi tahtada nerede seçiyoruz, öyle bir seçim yapmadan yükledim hep. Buradan direkt ilerledim

Ekli dosyalar

• AEAE5729-CB90-4094-9200-DFB1D46671FD.jpeg
    AEAE5729-CB90-4094-9200-DFB1D46671FD.jpeg
    167.9 KB · Görüntüleme: 78
Son düzenleme:
Merhaba, bir öğrencimizde Vista lı bir laptop var sanırım hiçbir şey desteklenmediği için eba canlı derslere de giremiyor. Bu imajı yüklesem mi diye düşündüm. Windows 10 gereksinimlerini karşılıyor. 32 bit 2.0Ghz işlemci, 4 gb ram.
Sizce? deneyen var mı?

image çok güzel. kurulum tertemiz. emeği olan arkadaşımıza cok teşekkur ediyorum.
ancak bazı tahtalarda office etkinleştirme hatası aldım. bunun için bişey yapıldı mı ben kaçırdım mı çözümü bakındım bulamadım

office etkinleştirme istiyor. ne yapabiliri?
image çok güzel. kurulum tertemiz. emeği olan arkadaşımıza cok teşekkur ediyorum.
ancak bazı tahtalarda office etkinleştirme hatası aldım. bunun için bişey yapıldı mı ben kaçırdım mı çözümü bakındım bulamadım
Office etkinleştirme problemini çözmek için ekli dosyayı masaüstüne indirin ve rardan çıkartın. Sağ tık, yönetici olarak çalıştır deyin ve Product Activation Successful diyene kadar bekleyin.

Ekli dosyalar

• Office 2019 Etkinleştirme.rar
    1 KB · Görüntüleme: 172
Merhaba, bir öğrencimizde Vista lı bir laptop var sanırım hiçbir şey desteklenmediği için eba canlı derslere de giremiyor. Bu imajı yüklesem mi diye düşündüm. Windows 10 gereksinimlerini karşılıyor. 32 bit 2.0Ghz işlemci, 4 gb ram.
Sizce? deneyen var mı?
Denemeye değer hocam. Bilgisayarın içindeki herşeyi silecektir hatırlatırım hocam.

Merhaba hocam bir tahta hariç bütün tahtalarda sorunsuz yükledim,çok teşekkürler. Ancak bir tahtada böyle hata veriyor. Yorumlarda benzer bir sorun var. Ancak tam anlayamadım çözümünü. Bilişimci değilim, hangi aşamada ne yapmam gerekiyor?Ekli dosyayı görüntüle 68147 Ekli dosyayı görüntüle 68148
Bunun birden çok nedeni olabilir hocam. İso dosyasının zarar görmesi, hard diskin sorunlu olması gibi. Bir defa daha imaj atmayı deneyebilir ya da flash belleği yeniden oluşturup deneyebilirsiniz

Hocam yazıcının marka modeli nedir? Kurulum için setup dosyasını mı çalıştırıyorsunuz yoksa aygıt yöneticisinden yol mu gösteriyorsunuz.

FAz-1 ile uyumlu değil hocam, Faz-1 imajını da aksaklıklar olduğu için bugüne kadar çıkaramadım. İnşallah cuma gününe kadar yayınlamış olurum.

İnşallah bunda da bir sorun olmayacaktır hocam :)

Bu yorumdan yola çıkarak Faz 1 için profilinize girip bakacaktım paylaştınız mı diye de profilinize erişim sağlanamadı hatası aldım. Paylaşmış iseniz indirmek isterim ama faz1 ler ssd siz ondan dolayı sormak isterim win7 mi win10 mu ? birde sizin önerebileceğiniz en stabil en az kasan image var mı? var sa paylaşabilir misiniz? Teşekkürler

Bu yorumdan yola çıkarak Faz 1 için profilinize girip bakacaktım paylaştınız mı diye de profilinize erişim sağlanamadı hatası aldım. Paylaşmış iseniz indirmek isterim ama faz1 ler ssd siz ondan dolayı sormak isterim win7 mi win10 mu ? birde sizin önerebileceğiniz en stabil en az kasan image var mı? var sa paylaşabilir misiniz? Teşekkürler
Faz-1 SSD tahtalar için olan imajı da yayınladım hocam.
https://www.bilgisayarbilisim.net/k...2020-windows-7-uzaktan-egitime-uyumlu.176009/

Faz-1 HDD tahtalar için imaj:
https://drive.google.com/file/d/1PpOSm4IWF_urPUejUQ5BbHlJXw80Pntd/view?usp=sharing

Teşekkürler hocam. Paylaştığınız Faz-1 HDD tahtalar için imaj: linkinin konusunu paylaşabilir misiniz? ya ben yanlış arama yapıyorum ya da forumda arama kısmında bir sıkıntı var bulamadım konuyu

Geri