Yeni Fatih Wifi Ağına Bağlanma Sorunu

Kodla Büyü

BTRKURTULUŞ

Site Gezgini
Okulumuz anasınıfında hem akıllı tahta hem bilgisayar var ve öğretmenimiz kablolu interneti bilgisayarda kullanıyor, akıllı tahtada interneti wifi ile kullanıyordu. Yeni gelen Fatif wifi eba girişi ile ilk haftalarda interneti kullanabiliyorken şimdi internete bağlanamıyor. Ethernet girişi tek, switch kullansam fatih arızayı arayıp açtırmam gerekiyor ama sadece BT sınıflarına açılıyor diye biliyorum. Önerileriniz nelerdir.

1- Tek internet hattını; hem tahtada, hem bilgisayarda dönüşümlü kullanın.
2- Sistem odasından, yeni bir hat çekin.
3- En yakın büro veya idareci odasındaki, kullanılmayan fazla priz internet çıkışından alın. Çünkü her odaya 2-3 veya 4 priz internet hattı konuyor.

Aynı sorun bizde de var hocam. Odada ethernet girişi yok. Wi-fi bağlantısı kuramıyorum. Sürekli başa döndürüyor. Çözüm bulabilen oldu mu acaba?

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2023-06-09 093548.png
    Ekran görüntüsü 2023-06-09 093548.png
    146.5 KB · Görüntüleme: 53
Bir okulumuzda 2 anasınıfı vardı tek kablo geliyordu. Wan portu bulunan modem satın aldım. Modemi router olarak kullanıp kablo ile 2 bilgisayara internet verdim. Router tek ip ile interneti dağıtabiliyor.

Okulumuz anasınıfında hem akıllı tahta hem bilgisayar var ve öğretmenimiz kablolu interneti bilgisayarda kullanıyor, akıllı tahtada interneti wifi ile kullanıyordu. Yeni gelen Fatif wifi eba girişi ile ilk haftalarda interneti kullanabiliyorken şimdi internete bağlanamıyor. Ethernet girişi tek, switch kullansam fatih arızayı arayıp açtırmam gerekiyor ama sadece BT sınıflarına açılıyor diye biliyorum. Önerileriniz nelerdir.
Tarayıcının geçmişini ve önbelleğini temizleyin girmesi gerekiyor hocam.

wifi bağlantılarıyla ilgili genel bir sorun mu var? bir öğrencimin tabletini "bağlantı kurulamadı "hatası ile ne yaptıysam bağlayamadım, aynı şekilde bir öğretmenimizin de "ağa erişim reddedildi" hatası ile bağlanmıyor. sınıfımdaki tahtada da imajdan sonra bağlanamıyorum anlamadım gitti neler oluyor, yönergede sadece mac adresini değiştirin diyor zaten tablet maci seçili, başka sorun yaşayan var mı acaba

Geri