Yeni EBTFÖ arkadaşlar İntel Kampına marş marş........

Kodla Büyü

sayarbilgi

Site Gezgini
Arkadaşlar özellikle aramıza yeni katılan arkadaşlar intel kurslarında Allah sizlere kolaylık versin .İntel Kampında mantık yoktur.Ne derlerse uygulanacak akıl vermeye gerek yok yani kısacası kendinizi yormayın belli bir program var ve uygulanacak onlara göre uygulanabilir.Ama size göre uygulanması zor.Hele karma eğitim varya ..Neyse gördükten sonra bana hak vereceksiniz . :++:

sayarbilgi' Alıntı:
Arkadaşlar özellikle aramıza yeni katılan arkadaşlar intel kurslarında Allah sizlere kolaylık versin .İntel Kampında mantık yoktur.Ne derlerse uygulanacak akıl vermeye gerek yok yani kısacası kendinizi yormayın belli bir program var ve uygulanacak onlara göre uygulanabilir.Ama size göre uygulanması zor.Hele karma eğitim varya ..Neyse gördükten sonra bana hak vereceksiniz . :++:

Yeni versiyonunu görmek nasip olmadı! Ama yeni görecek arkadaşlara Allah sabır versin. Eskisi zar zor yapılıyordu yenisi nasıl olacak bilmiyorum. Merkezin göbeğinde bir okul. Öğretmenlerin hepsinin emekliliği gelmiş. Hiçbiri daha e-okula not bile giremiyor. Çoğunluğu daha klavyenin tuşuna bile dokunmamış. Gel sen bunlara mail at. Onlarda baksın ve cevaplasın.

Neyse daha çok şey var ama yeni arkadaşların moralini bozmak istemem. Ne diyeyim Allah sabır versin.

Saygılar...

hocam bende ilsis de hizmetiçi bölümünde faaliyet basvuruda basvuru yapılımıs görünüyor fakat benim için intel kursu yok ve başka tairhte de kurs yok galiba???

bilgisayarcı' Alıntı:
... yeni arkadaşların moralini bozmak istemem...

merak etmeyin hocam yeni arkadaşların morali zaten bozuk. en azından beni katılımcıların başarıları çok endişelendiriyor.

çok da ürktücü değil arkadaşlar..ön yargı olmasın..bizim gayet eğlenceli ve verimli geçti..gezmeye de zamamız oldu.(ankarada olan yuzyuze). Yapmanız gereken ders saatinde çalışmaları bitirmek hep grupla çalışılıyor zaten.Siz de eğleneceksiniz.

Asıl mesele.....

Arkadaşlar intel kursların zor olduğu ve zor geçtiği anlamaında demedim.Asıl iş kursu almak değil kursu aldıktan sonra asıl mesele yeni başlıyor.Malum öğretmenlerimizin buyuk kısmı hala bilgisayarla tanışmadı veya tanışmak istemiyor.Çoğu emekliliği geldiği halde emekli olmuyor ve bilgisayarlı bir eğitim verdiğiniz zamanda zaten emekliliğim gelmiş diye işe sarılmıyor.Kursa gelen diğer kursiyerlerin motivasyonu yok oluyor.Yüz yüze eğitim de yine öğretmenlerle aynı mekanı paylaştığınız için yinede kurs belli bir amaca ulaşabiliyor.Ama gel gelelim Karma eğitime ; burda işler biraz daha değişiyor.Birinci şart sanki her öğretmenin evde mutlaka bilgisayarı olması gerekiyor vede mutlaka internete bağlı olması gerekir gibi bir kurs programı hazırlanmış.burda sadece 7 gün yüzyüze yani katılımcılarla aynı mekanı paylaşacaksınız.geriye kalan 13 gün ise kursiyerlerle hergün belilerdiğiniz beli bir saate ki buda genelde akşam 7 civarı olacak 2 saat oline eğitimverecek ve kursiyerleri denetleyeceksiniz.Anlatacak o kadar şey varki birazını anlatım....Allah aşkına böyle bilgisayarı olan internete bağlı olan her akşam online eğitim alacak bir öğretmen topluluğunu nasıl bulacağız...

Burda amacım emekliliği gelmiş öğretmenleri küçük düşürmek değil .Ama bu bir gerçek bilgisayarlı eğitim dönemi başladı.Yapamayacaklarsa artık yerini gelecek genç arkadaşlara bıraksınlar.

Arkadaşlar İntel Kursları ile ilgili bir ST nin dediğini size iletmek istiyorum:
"İntel in kursu plajda bile olsa plaj havlusunu bırakın laptopunuzu alın kursa öyle gidin"
Bu söz kursun hem yoğunluğunu hem de içeriğinin yoruculuğunu anlatmak için bir bakış açısı sağlar. Bir de unutmayın ki bu bilgisayar kursu değil, proje tabanlı öğretimi öğretme kursu veya öğrenmeyi öğrenmeyi öğretme kursu. Bundan dolayı önce biraz rahatsız olacaksınız(bir kaç gün) sonra keyif alcaksınız.

Re: Asıl mesele.....

sayarbilgi' Alıntı:
Arkadaşlar intel kursların zor olduğu ve zor geçtiği anlamaında demedim.Asıl iş kursu almak değil kursu aldıktan sonra asıl mesele yeni başlıyor.Malum öğretmenlerimizin buyuk kısmı hala bilgisayarla tanışmadı veya tanışmak istemiyor.Çoğu emekliliği geldiği halde emekli olmuyor ve bilgisayarlı bir eğitim verdiğiniz zamanda zaten emekliliğim gelmiş diye işe sarılmıyor.Kursa gelen diğer kursiyerlerin motivasyonu yok oluyor.Yüz yüze eğitim de yine öğretmenlerle aynı mekanı paylaştığınız için yinede kurs belli bir amaca ulaşabiliyor.Ama gel gelelim Karma eğitime ; burda işler biraz daha değişiyor.Birinci şart sanki her öğretmenin evde mutlaka bilgisayarı olması gerekiyor vede mutlaka internete bağlı olması gerekir gibi bir kurs programı hazırlanmış.burda sadece 7 gün yüzyüze yani katılımcılarla aynı mekanı paylaşacaksınız.geriye kalan 13 gün ise kursiyerlerle hergün belilerdiğiniz beli bir saate ki buda genelde akşam 7 civarı olacak 2 saat oline eğitimverecek ve kursiyerleri denetleyeceksiniz.Anlatacak o kadar şey varki birazını anlatım....Allah aşkına böyle bilgisayarı olan internete bağlı olan her akşam online eğitim alacak bir öğretmen topluluğunu nasıl bulacağız...

Burda amacım emekliliği gelmiş öğretmenleri küçük düşürmek değil .Ama bu bir gerçek bilgisayarlı eğitim dönemi başladı.Yapamayacaklarsa artık yerini gelecek genç arkadaşlara bıraksınlar.

hocam sıkıntılarınızı anlıyorum. kursun amaçlarından biride grup çalışması bilincini yeteneğini kazandırmak malumunuz. sizler bu kursu verirken gündüz mesaai saatleri içinde bir çalışma saatiniz olacak. akşama çalışma saatiniz olmayacak. akşam isterseniz sadece kontrolleri yaparsınız. gelelim kursiyerlerinize diyelimki bilgisayarı veya interneti olmayan arkadaşlar için ise onlar kendi grupları içerisinde bir çalışma saatleri ayarlamalılarki buda bilgisayarı olmayana göre olur herhalde yani bilgisayarı olmayan öretmende okulda yada bir kafede yada bir arkadşında ne bileyim bi şekilde halledebilir. tabii bu idealist bir düşünce ama öğretmen arkadaşların kendilerini geliştirme bilinçlerinin her zaman olması gerektiğini düşündüğümden bu şekilde yazıyorum. gerçekleri görmek istemiyorum açıkçası.

Bu intel eğimlerinde yaşıyacağımız sıkıntının asıl nedeni klasik bir öğretmen anlayışımızın olması ve bu anlayıştan kurtulmasnın kolay olmamasından kaynaklanıyor. biliyorsunuz ki alışkanlıkların değiştirilmesi kadar zor bir şey yoktur. Birde insanlar yeni karşılaştıkları bir şeye her zaman kuşkuyla yaklaşırlar ve bir direnç gösteririler. Bu sistemin yani intel eğitiminin kazandırmak istediği becerilerin gereksiz olduğunu düşünüyorsanız bi diyeceğim yok. ama gerekli olduğunu düşünüyorsanızki eminim öyledir. bu kazanımlarıbecerileri tüm öğretmenlerimize aktarabilmek için elimizden gelen gayreti göstermeliyiz düşüncesindeyim.

allah hepimizin yardımcısı olsun.

Evet idealist olmak güzel ama bir çok intel kursuna girdikten sonra donanım yetersizliği ,zaman yetersizliği , öğretmenlerin (kursiyer) dertlerinin bitmemesi ve gönüllü olmamsı ve bunların yanında il mem lerdeki yerlerimizin yeterli olmaması ve geleceğinizin belli olmaması gibi etkenler insanın azmini şevkini ve idealistliğini kırıyor.Birazcık bilgisayara sempatisi olan bir kurs grubuyla karşılaştığımızda dünya bizim oluyor ve tekrar idealistliğimiz yükseliyor.Ama yinede diyorum ki intel programlarının altında biz eğiticiler bile zor kalkarken bilgisayar konusunda yeterli olmayan ve donanım sıkıntısı olan öğretmenlerimize çok ağır geliyor ve bizim baktığımız pencereden bakamıyorlar.Aslında daha çok anlatacak şeyler var ama anlatmayayım .Yeni arkladaşlarımın şevklerini kırmak istemiyorum.Eğer gerçekten biraz olsa intelin faydasına inansaydım söylerdim.Girdiğim her kursta kendi kendimizi kandırdığımızı hissediyordum.İstedikleri gibi modülleri anlattığımız halde.....:)

sayarbilgi' Alıntı:
Evet idealist olmak güzel ama bir çok intel kursuna girdikten sonra donanım yetersizliği ,zaman yetersizliği , öğretmenlerin (kursiyer) dertlerinin bitmemesi ve gönüllü olmamsı ve bunların yanında il mem lerdeki yerlerimizin yeterli olmaması ve geleceğinizin belli olmaması gibi etkenler insanın azmini şevkini ve idealistliğini kırıyor.Birazcık bilgisayara sempatisi olan bir kurs grubuyla karşılaştığımızda dünya bizim oluyor ve tekrar idealistliğimiz yükseliyor.Ama yinede diyorum ki intel programlarının altında biz eğiticiler bile zor kalkarken bilgisayar konusunda yeterli olmayan ve donanım sıkıntısı olan öğretmenlerimize çok ağır geliyor ve bizim baktığımız pencereden bakamıyorlar.Aslında daha çok anlatacak şeyler var ama anlatmayayım .Yeni arkladaşlarımın şevklerini kırmak istemiyorum.Eğer gerçekten biraz olsa intelin faydasına inansaydım söylerdim.Girdiğim her kursta kendi kendimizi kandırdığımızı hissediyordum.İstedikleri gibi modülleri anlattığımız halde.....:)

Faydasına inanmadığınız bir eğitimden zevk almamanız normal. birde şu konuda bi yanlış anlaşılma olmasın intel öğretmen programı kursunun bilgisayar bilgisiyle bi ilgisi yok internete girmeyi sayfaları dolaşmayı bilen bir öğretmen çok rahat yapabilir. bu çağda artık öğretmenler en azından internete girebilecek seviyede olsunlar.
donanım (öğretmenlerin bilgisayarının veya internetinin olmayışı)sıkıntısı kaygınıza ise bende katılıyorum...

Geri