Yeni Eğiticilere Sağlanan Fiziki Koşullar Nasıl?

Kodla Büyü

oguz_efe

Aktif Üye
Öncelikle sitemizin (birden sahiplendim :D ) yeniden faaliyete geçmesinden dolayı mutluluğuu belirtmek isterim. Sanal alemde ansızın oluşan derin boşluk kapatılmış oldu.
Görev yazımın ve yerime derslere girecek öğretmenin bulunmasından sonra (1 hafta sürdü) yeni görevime başladım. İlçe Mem de boş oda olmadığından bir okulda Ortaöğretim formatörlerinin yanında yer gösterdiler. Allah razı olsun okul müdürü gider gitmez 2 masa ve bir sandalye verdi (Kısıtlı imkanları olan yeni açılmış bir okul). Malasef bir bilgisayarım yok. Bazen kendi bilgisayarımı götürüyorum. Gerçi İlçe Mem Müdürü gelecek eğitim öğretim dönemimde gerekli donanımları karşılayacağını belirtti.
Göreve başlar başlamaz ilk işim de İlçe Mem sitesini yenilemek oldu. Gerçi daha yapım aşamasında 1-2 haftaya biter.
Oda ve donanım imkanı olarak Sizlere nasıl davrandılar?

Oğuz hocam ilçe mem deki boş bir masayı ve bilgisayarı bana tahsis ettiler. Şanslıyım sanırım. Şimdiye kadar fiziksel olanaklar açısından bir sorun yaşamadım çok şükür. Sana da kolaylıklar diliyorum.

Günde 3 saat yol gitmeme rağmen mis gibi bir ortam tertemiz çalışma arkadaşları ve hepsinden de güzel olan müthiş manyak manzaralı (kemah kanyonları, mengücek gazi türbesi, kemah kalesi ve altında akan fırat) bir odam oldu. Allah muradımı verdi çok şükür. Umarım sizinde şartlarınızda iyiye gider. Hep beraber.

2007'de göreve başlayıp halen bilgisayar temin edilmemiş eğiticiler var.

cimenwd' Alıntı:
Notebook, Projeksiyon ve baskı aleti için 16.000ytl ödenek verildi. Güzel bir Notebook için araştırıyorum. Bir masa verildi. Çalışma koşullarım çok güzel. Şimdilik okulları geziyorum.

Ama daha güzel bir yerde veya il merkezinde başlamak isterdim.

Vallahi çok şanslısın cimenwd hocam daha bir masa bile vermediler. okullarda gezip duruyorum. Milli eğitimde de kim raporluysa gidip onun masasına oturuyorum. Çalışma ortamı diye bir şey yok. Daha şimdiden okulumu özlemeye başladım

Ben de okulumda derslere girenlerdenim. Boş günlerimde de 80 km uzaklıktaki görevlendirildiğim ilçeme (haftada 2 gün) gidip geliyorum. Yolluk yok. Gittiğim ilçemde bir oda, bilgisayar ve masam var. Ben daha göreve başlamadan hazırlamışlar :) Şimdiye kadar ilçe merkezinde bulunan okulları dolaştım, tutanaklarımı hazırladım, diğer okulları da dolaştıktan sonra hepsini brden il koordinatörüne yollayacağım, ayrıca ilçe milli eğitime rapor halinde sunacağım. Yani anlayacağınız bu iş biraz fazla özverili oldu. Bakalım bundan sonra nasıl olacak, 2 ay idare edeceğim artık...

Geri