Yeni Doğan Çocuk İçin Yapılması Gereken İşlemler...

Kodla Büyü

s_kajmeran

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Yeni Doğan Çocuk İçin Yapılması Gereken İşlemler neler? Doğum ödeneği ne zaman yatar, bu konuda okuldan ile gönderilen yazı dışında nelere ihtiyaçvar...

Okula doğum belgesi verip işletirsiniz. Doğum ödeneği için ben direk aile ve sosyal politikalar il müdürlüğüne başvurdum, okuldan üst yazı ile diyor ama işi uzatmak istemedim, gerekte görmediler zaten. 6-7 tane evrak hazırladım. Daha önceden başvuru dilekçesini (internette bulabilirsiniz) çıktı alıp doldurursunuz. Benden dilekçe, doğum belgesi ve kimliklerin fotokopisini aldılar, diğerlerini istemediler. Doğum parası yaklaşık bir ay sonra annenin adına PTT'ye kesintisiz yatar. Başvuruyu aldıklarında söylerler zaten şu tarihten itibaren PTT'ye sorun diye.

tzcn' Alıntı:
Okula doğum belgesi verip işletirsiniz. Doğum ödeneği için ben direk aile ve sosyal politikalar il müdürlüğüne başvurdum, okuldan üst yazı ile diyor ama işi uzatmak istemedim, gerekte görmediler zaten. 6-7 tane evrak hazırladım. Daha önceden başvuru dilekçesini (internette bulabilirsiniz) çıktı alıp doldurursunuz. Benden dilekçe, doğum belgesi ve kimliklerin fotokopisini aldılar, diğerlerini istemediler. Doğum parası yaklaşık bir ay sonra annenin adına PTT'ye kesintisiz yatar. Başvuruyu aldıklarında söylerler zaten şu tarihten itibaren PTT'ye sorun diye.
Hocam eşim ve ben devlet memuruyuz. İl milli eğitim özlük ve mali işlere belgeleri teslim ettim. 15 gün oldu herhangi bişey olmadı. Haftaya başka bir ile gideceğim o yüzden bu süreçte yapabileceğim bişey varsa yapayım diye düşündüm.

Teşekkür ederim. Biraz araştırayım...

s_kajmeran' Alıntı:
Yeni Doğan Çocuk İçin Yapılması Gereken İşlemler neler? Doğum ödeneği ne zaman yatar, bu konuda okuldan ile gönderilen yazı dışında nelere ihtiyaçvar...

Hayır duadır sayın hocam :roll:

Allah analı babalı büyütsün hocam
Doğum yapan eş okuluna dilekce ve doğum raporuyla başvuru yapacak. Babanın üzerine olacağı için çocuk bodro yapılırken ödeme baba üzerine yapılır. Doğum yapan anne ayrıca doğum yardım için Aile ve Sosyal Politikalar ilçe temsilcilklerine matbu evrakla başvuru yapacak.

Hocam teslim ettiyseniz ulaşır bir şekilde. Ben direk verdim belgeleri yaklaşık bir ay sürüyor. Bir ay sonra bir PTT ye giderek anne adına sorgularsınız doğum parası diye. (Ben ve eşim öğretmeniz). Allah analı babalı büyütsün, yaşı uzun olsun.

Geri