Yeni Dacia Sandero Stepway

Kodla Büyü

tturkmen

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar dacia sandero stepwayi yeniliyormuş. Yazları köylere çok gidiyorum(bozuk yol). O paraya 2. el araba almak istemiyorum. malum piyasada birçok çakal satıcı var. Daha önce kilometre düşürme olayı yakınlarımın başına geldiği için çekiniyorum açıkçası. bu arada 2 kişi biz bir de çocuk var. Bu arabanın 2013 modelini bilen kullanan varsa fikir açısından yardımcı olabilir mi?
http://dacia.com.tr/yeni-sandero-stepway/tanitim

Hiç kullanmadım fakat tanıtımlarını izlediğim ve 2010 modelini kullanan bir arkadaşın söylediği kadarıyla gayet iyi bir araba. En azından Reno garantisinde bir araba motor kalitesi yönünden bir sıkıntınız olmasın. Alabilirseniz dizelleri çok iyi olur bence. Arabanın bana göre tek handikapı güvenlik yönünden zayıf, sanırım tek hava yastıklı. Satarken biraz gecikmeli ve diğer markalara nispeten daha çok değer kaybederek satarsınız. Bence alınabilir.

0 alırsam 5 yıl gibi uzun süre binmeyi düşünüyorum. Güvenlik olarak da 2013 lerde
ABS (Anti Blokaj Fren Sistemi)
AFU (Acil Fren Destek Sistemi)
ESP (Elektronik Denge Programı)
ASR (Elektronik Patinaj Önleme Sistemi)
Sürücü Hava Yastığı

standart geliyor.

tturkmen' Alıntı:
0 alırsam 5 yıl gibi uzun süre binmeyi düşünüyorum. Güvenlik olarak da 2013 lerde
Sürücü Hava Yastığı

standart geliyor.

zaten tüm 0 araçlarda bu özellikler standart değil mi?
şimdi yeni teknolojileri ekliyorlar üreticiler, yokuşta kalkış, şerit takip sistemi,otomatik uzun kısa far,start-stop, kameralı park sensörleri, ve yeni güvenlik paketleri vs...
gönlünüzdeki aracı almanız dileğiyle, kazasız sürüşler şimdiden...

EynelMefer' Alıntı:
tturkmen' Alıntı:
Sürücü Hava Yastığı

standart geliyor.

zaten tüm 0 araçlarda bu özellikler standart değil mi?
şimdi yeni teknolojileri ekliyorlar üreticiler, yokuşta kalkış, şerit takip sistemi,otomatik uzun kısa far,start-stop, kameralı park sensörleri, ve yeni güvenlik paketleri vs...
gönlünüzdeki aracı almanız dileğiyle, kazasız sürüşler şimdiden...
Evet diğerlerinde de var ama. Malum fiyat olarak diğerleri çok yukarda. Ayrıca yazları bol bol köy ve yaylalara çıkacağım için altı alçak olsun istemiyorum.

stepway tek kelimeyle klimalı toros...makul paraya çok birşey beklemiyorsanız alın....hayırlı olsun.

Araç kullanmak sizin için keyifse, zevk alıyorsanız; elinzide kalır, satışı zor olur, tad vermez, pişmaz olursunuz.
İhtiyacımı görsün diyorsanız; masrafsız, ucuz, sıfır araba, alınabilir.

Uzun yolun işkenceye dönüştüğü bir araç ve 1.4 olmasına rağmen çok yakıyor. 2. el bir araç al daha iyi.

Geri