Yeni döneme FP-BTR olarak başlıyoruz..

Kodla Büyü

bote2011

Aktif Üye
Arkadaşlar öncelikle görevlendirmesi yapılan herkese kolaylıklar diliyorum, görevlendirme sonucu bekleyen arkadaşlara ise onlar için hayırlı olanı diliyorum

Yeni döneme başladık, sorularımızla elbette

görevler ile ilgili aklıma takılan bazı hususlar var öncelikle şu maddeler;
1- "Yapılacak sınıf içi uygulamanın görevli olduğu okulun tüm öğretmenlerini kapsayacak şekilde planlama yapmak ve yapılan her uygulamayı “Sınıf İçi Uygulama” formuna işlemek.", "Eğitim Bilişim Ağı (EBA) portalının kullanımı konusunda okuldaki öğretmen ve öğrencilere tanıtım ve bilgilendirme yapmak." bu görevleri aylık mı yapacağız yoksa dönemde bir kez mi?

2- "Eğitim Bilişim Ağı (EBA) portalının kullanımı konusunda velilere tanıtım ve bilgilendirme yapmak." evinde bilgisayarı olan toplasam beş öğrenci çıkmaz, buna rağmen bu maddeyi yerine getirmeli miyim? İnsanları veli toplantısına getiremiyoruz acaba eba sunumu nedir diye gelirler mi?

1.madde için; bence öğretmen ve öğrencilerin v sınıf, eba uygulamalarını aktif bir şekilde kullanılmasını sağlamak önemli olan.
2.madde için; toplantı yapmadan, broşür gibi materyal hazırlayarak bilgilendirme yapabilirsin.

2. madde için ben de öyle düşündün hocam fakar birinci için sanırım aylık çalışma yaparak raporlarıma ekleyeceğim.

Bizim okulda henüz akıllı tahtalarda internet olmadığı için, öğretmenlere ders esnasından sınıf içi gözlem formu haliyle yapılamaz. Ancak ben genel bir toplantı yapmayı düşünüyorum Eba' yı tanıtmak amacı ile

bote2011' Alıntı:
Arkadaşlar öncelikle görevlendirmesi yapılan herkese kolaylıklar diliyorum, görevlendirme sonucu bekleyen arkadaşlara ise onlar için hayırlı olanı diliyorum

Yeni döneme başladık, sorularımızla elbette

görevler ile ilgili aklıma takılan bazı hususlar var öncelikle şu maddeler;
1- "Yapılacak sınıf içi uygulamanın görevli olduğu okulun tüm öğretmenlerini kapsayacak şekilde planlama yapmak ve yapılan her uygulamayı “Sınıf İçi Uygulama” formuna işlemek.", "Eğitim Bilişim Ağı (EBA) portalının kullanımı konusunda okuldaki öğretmen ve öğrencilere tanıtım ve bilgilendirme yapmak." bu görevleri aylık mı yapacağız yoksa dönemde bir kez mi?

2- "Eğitim Bilişim Ağı (EBA) portalının kullanımı konusunda velilere tanıtım ve bilgilendirme yapmak." evinde bilgisayarı olan toplasam beş öğrenci çıkmaz, buna rağmen bu maddeyi yerine getirmeli miyim? İnsanları veli toplantısına getiremiyoruz acaba eba sunumu nedir diye gelirler mi?

Sayın hocam Necdet Hoca konuyla alakalı açıklama yapmıştı. Dönem içerisinde en az 1 defa derse gireceksiniz. Bu biraz zorunlu olacak gibi. Bence sonrasında ihtiyaç duyan çağıran olursa gitmek en güzeli.

Geri