yeni bt sınıfı

Kodla Büyü

arslan_1905

Süper Üye
Süper Üye
merhabalar arkadaşlar
bt sınıfım yeni kuruldu 12 tane bilgisayarım var içlerinde sadece office yüklü
sizlerin yardımıyla ağ bağlantısı ve gerekli olan temel programları kurmak istiyorum nereden ve nasıl başlamalıyım ?
ağ bağlantısı nasıl kurabilirim?pcler ethertnet ile olmayan internete bağlı

pcler ethertnet ile olmayan internete bağlı
Dediğinizin bu kısmını anlamadım ama genel olarak ;
12 bilgisayar varsa 16 port switch ile tüm makineleri ethernet üzerinden birbirine bağlayın. İmkan varsa ilerisi için 24 port kullanabilirsiniz.

Bilgisayarları bağlayınca fatih interneti varsa koordinatörü arayıp port açma işlemlerini öğrenin ve ucu switch'e bağlayınca internet gelecektir.

Programlar için kullanım ve ders içeriğine göre kurulabilir ama en son muhakkak DeepFreeze atın. Örneğin ben değiştiğim okula yazın kısmi yüzyüze zamanı ofis, arduino, fusion 360, dreamweaver, visual studio, Python kurdum.

Yeni okulum fen lisesi oraya da ofis, mblock, arduino, notepad++ yeter diye düşünüyorum.

Hocam ben ağ bağlantısı kuramadım switch yok laboratuvar yeni hatlar yeni çekildi. Sadece ethernet kablolarını hatta taktım pc lere ad verdim paylaşım izni verdim ama olmadı
Adsl var okulda ama idare katında. Laboratuvar yukarıdaki katta ama tek kablo ile oraya bağlantı vermişler ama internet gelmiyor tanımlanamayan bağlantı diyor

Tek kabloyu tek bir pc ye bağladığınızda aldığı ip yi kontrol edin. İdarede internet çıkışı oşan bir pc deki ip bloğuna bakın. Dhcp mi yoksa elle mi ip verilmiş.

Son düzenleme:
Geri