Yeni BT Sınıfı Kurulumu

Kodla Büyü
aslında bu konu akıllı tahtalardan bile daha önemli .çünkü piyasada 4. nesil bilgisayarlar windows 8.1 var biz 10 yıl önceki celeron 333 xp kuıllanıyoruz mutlaka değişmeli.öncelik bunda olmalı.

F@tih projesinin donanım alımları bitmeden lab filan beklemeyin kimseden. Haa okulunuz mesleki teknik lisedir, imam hatip lisesidir, hayat boyu öğrenme (halk eğitim merkezi) kurumudur o zaman olur. Bunların ödenekleri fazla olduğu için istek yaptığınızda direk parayı yollarlar. Yoksa ilkokula, ortaokula filan beklemeyin öyle bişi :)

Re: Ynt: Yeni BT Sınıfı Kurulumu

Kara Kule 61' Alıntı:
aslında bu konu akıllı tahtalardan bile daha önemli .çünkü piyasada 4. nesil bilgisayarlar windows 8.1 var biz 10 yıl önceki celeron 333 xp kuıllanıyoruz mutlaka değişmeli.öncelik bunda olmalı.
Sana katılmamak mümkün değil...

Mayıs ayında ankarada hizmetiçi eğitimdeydim, bu soruyu Fatih projesi teknoloji kursunu veren yetkililere sordum. Bakanlığın şuan için böyle bir çalışması olmadığını söylediler.

bilişim sınıfı yoksa bilişim dersi de yok bizi biz yapan bilişim sınıflarıdır arkadaşlar umarım yeni lablar kurulur mevcut olanlarda yenilernir. :oops:

keyloger' Alıntı:
Mayıs ayında ankarada hizmetiçi eğitimdeydim, bu soruyu Fatih projesi teknoloji kursunu veren yetkililere sordum. Bakanlığın şuan için böyle bir çalışması olmadığını söylediler.

iyi haber değil...

botecii00' Alıntı:
bilişim sınıfı yoksa bilişim dersi de yok bizi biz yapan bilişim sınıflarıdır arkadaşlar umarım yeni lablar kurulur mevcut olanlarda yenilernir. :oops:

amin...

ben eski makinelere ram alarak win7 yüklüyorum. win8 kaldırsa onu da yüklerim. 1 gb ram ile win7 çalışıyor, buda bize yeter şimdilik. 3-5 sene sonra bakarız.

Fatih Projesi başlayalı neredeyse 4-5 yıl oldu.
Hala daha liselerde ne kadarı kuruldu ve ne kadar katkı sağlanıyor kimsenin haberi yok.
Tablet konusuna girmiyorum bile.
Maalesef başlamadan bitmiş bir proje bu fatih projesi.

Bunun yerine Labları ve okulların fiziksel durumlarını yenileyip buraları öğretmen ve öğrencilere teknoloji eğitiminin verildiği üsler haline getirseydik büyük yol katetmiştik bana göre.
Bu kadar büyük paralar harcamaya gerek yok şu anda.
Çünkü okulların fiziksel durumu ve öğretmenler şu an buna hazır değiller.

Geçmiş olsun güzel ülkeme

omd' Alıntı:
F@tih projesinin donanım alımları bitmeden lab filan beklemeyin kimseden. Haa okulunuz mesleki teknik lisedir, imam hatip lisesidir, hayat boyu öğrenme (halk eğitim merkezi) kurumudur o zaman olur. Bunların ödenekleri fazla olduğu için istek yaptığınızda direk parayı yollarlar. Yoksa ilkokula, ortaokula filan beklemeyin öyle bişi :)
Hocam ÇPL de görev yapmaya başladım. BT labım çok eski makinelerin yarından fazlası çalışmıyor yani yenilenmesi lazım. İdarecilerin bişey bildiği yok. BT laboratuarı için nasıl istek de bulunacağız yapmamız gerekenler nelerdir?

Geri