yeni bir virüs işi mi bu??????

Kodla Büyü

bbur_us

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar okulda 2 bilgisayarda aynı anda karşılaştığım bu sorunu şuan hiçbir yerde görmedim duymadım. kaspersky workstation yükledikten sonra başıma geldi. en az 15 makineye yükledim ama iki tanesi internete girmeyince yeniden formatladım. format sonrası ağ kartını yüklemeden aygıt yöneticisinde ağ bağdaştırıcısı gözükmüyor. hayliyle internet erişimi de olmuyor. virüs mü bu? böyle sorunla karşılaşan var mı?

yüklü olmayan donanım listesinde de yok. format atmadan önce internet varken birden internet ve ağ bağdaştırıcısı yok oldu. kasperskyı kaldırdım formatladım yine görmüyor. 2 makine de aynı.

ağ kablosu takılı değil gibi bir hata almıyorsanız muhtemelen bağlantı zayıflığından kaynaklanıyordur diye düşünüyorum

ağ kablosu sağlam demekki
o halde sıkıntı ağ kartından kaynaklanıyor olabilir yanlış donanım yüklenmiş olabilir mi??

Hocam kasayı aç tozunu al, ağ kartının olduğu yere bi kaç kez tıklat çok abartma :)
Düzeleceğini düşünüyorum...

onboard tek driver cd si var. egçen hafta formatta sorunsuz çalışıyordu. kaspersky workstation beta yükledim çok yavaşlattı kaldırdım böyle oldu. kaspersky varke nbağlantım gitti. fdisk de yaptım. ama 2 makine aynı olunca donanımsal hata olmadığını düşündüm. hatta 3. makine de aynı sorun oldu.

braddock26' Alıntı:
Hocam kasayı aç tozunu al, ağ kartının olduğu yere bi kaç kez tıklat çok abartma :)
Düzeleceğini düşünüyorum...

hocam ağ kartı onboard kasa içi temiz, sizin hatrınıza tıkladım da yine aynı:(

Bende de vestel promegalar var. Bir ara iyi abartmıştı bir kaç tane. Aygıt yöneticisinde ethernet gözükmüyor. :? Banada aynı şey olmuştu.Bendeki bazen geli,yo bazen gidiyordu hatta.Dokunmuyorum 2 gün sonra geliyor 5 gün duruyor bi daha gidiyor.Acaba koruma kartından mı dedim , yoksa onboart ağ kartı yandı,yazılımdan mı (acronisle image yükledim)denemediğim şey kalmadı.Bir cinnet anında giriştim makinaya tekme tokat düzeldi :)
Nedenini bilmiyorum ama bazen yapıyor onboart ağ kartı kısmına bastırıyorum, toz alıyorum v.s düzeliyor.
Kolay gelsin hocam sanada iyi çalışmalar...

Bu virüs işi değil.
Aklıma geldide anlatayım dedim.Virüs görün siz.
Ben AV kullanmam .Yinede dikkatli sayılırum.Bir siteden dosya indirmiştim.Dosya RAR uzantılı bir dosya.
Dosya masaüstüne indirdim.Sağ tıkladım.Klasöre aç dedim.
Ama açılma esnasında hemen aynı anda ekranın ortasında bir dosya çalıştı anlık oldu ve kapandı.Klasörü ve rar ı sildim. Ama ondan sonra tuhaflıklar başladı.Ekran donması.Normal dosya işlemlerinin geç açılması.Pencerelerin donması.
Tabiki bendede format işlemlerine başladım.Allahtan yedeğim vardıda ghost tan yükledim.
:?: SİZ hiç RAR lı dosya açılır açılmaz çalışan EXE yada virüs gördünüzmü?

evet aynı sorun bizde de var vestel promegalarda bir gün var ertes, gün yok aygıt yöneticisinde tanınmayan bir aygıt da görünmüyor kendi kendine gelip gidiyor bazen

biostar mcp6p anakartı olan geçen yıl aldığımız toplama bilgisayarlar. ethernet kartını setuptan kurunca ağ çalışmaya başladı(sabah kurunca çalışmamıştı) 10 dakiaka sonra dns hatası verdi. tekrar internet gitti ağ kartı aygıt yöneticisinden yine kayboldu. 6 yıllık meslek hayatımda ilk defa böyle ağ kartının kendi kendine gidip gelmesi sorunuyla karşılaşıyorum. resmen makine oyun oynuyor. anakartla alakalı gibi geliyor. ama 3 makinanın da aynı anda olması ilginç. diğer kasalardan biri de aynı marka. öğlen hp marka laptopumda dda kablosuz internet gitti. kablosuz ağın ledi yanıyor ama aygıt yöneticisinden kaybolmuş. kaspersky vardı o makinada da. antivirüsten şüpheleniyorum.

arkadaşlar da demiş. vestel promegalarda böyle bir sorun var. hatta ilk başıma geldiğinde garantiye gönderdim adamlar geri gönderdi, bilgisayarda bir sorun yok diye. :puhaha: bazen gidiyor sonra geri geliyor ağ bağdaştırıcısı. kargoyla giderken aklı başına gelmiş makinanın :alkis:

tinyamasisurum0' Alıntı:
arkadaşlar da demiş. vestel promegalarda böyle bir sorun var. hatta ilk başıma geldiğinde garantiye gönderdim adamlar geri gönderdi, bilgisayarda bir sorun yok diye. :puhaha: bazen gidiyor sonra geri geliyor ağ bağdaştırıcısı. kargoyla giderken aklı başına gelmiş makinanın :alkis:
malesef insan yaptığı böyle sorunlar oluşturuyor ve bizler nedenini bulamıyoruz
bir daha format atsanız acaba problemi çözer mi??

bugünkü 3. formatım oldu. buından önce fdisk de yaptım. vestel marka değil toplama bilgisayarlar. benim evdeki laptopta da aynı sorun olunca kafam karıştı. hp marka. kablosuz ağ kartı gidip geliyor. gömülü kart idi. hatta masaüstü bilgisyarın kablosuz usb bağdaştırıcısını takıp yükledim. bağlandı 5 dakika sonra o bağlantı da uçtu. kafayı yedirecek hem okulda hem evde aynı sorun :(

Bence bu virüs işi. Ağ bağlantılarını silen, ağ kartını donanım profilinden kaldıran bir virüs pek ala mümkün. Ve akıllıca bir iş. Sakın ha, o yüklediğiniz anti-virüs dosyası crackli, virüslü bir dosya olmasın?

şuan laboratuvarda öğretmen bilgisayarımda da bu antivirüs(kaspersky worstation beta sürümü (6ay bedava)) yüklü çok güzel iş görüyor. 3 haftadır da kullanıyorum. hatta 10 makineye daha yükledim. onlarda sorunsuz çalışıyor. çok bilgisayar var okulda ve de virüs. öğretmenlerin, öğrerncilerin flashları derken virüslerden gına geldi. hemen hemen tüm antiviürüsleri denedim. hiç birinden memnun kalmadım. bu antivirüs ile tam ohh çekmiştim ki.... durum bu hala geldi. ya boota yerleşti virüs. off kafayı kırıyorum artık.

hocam norton 2010u denediniz mi. denediyseniz niye memnun kalmadınız? ben tavsiye ederim. gayet de uyumlu çalışıyor.

hocam nortonu tavsiye etmiyorum..
zira şu an berbat bir rootkin.gen virüsü ile boğuşuyorum evde..
format atmadan kurtarma yollarını arıyorum..
doctus.org diye bir site var..
orda gerçekten profesyonel yazılımcılar virüs kodlarını araştırıp, nasıl çalıştıklarını buluyorlar..
oraya bile yazdım sorunumu..
dosyayı avira buluyor, sildi diyor fakat silemiyor..
windows\system32\drivers\ klasörünün içinde rhgsup.sys diye bir dosya barınıdırıyor virüsü..
combofix de buldu ancak silemedi, doctorweb de buldu.. o da silemedi..
norton görmedi bile virüsü..
sisteminiz temiz dedi..
hatta norton çalışırken doctorweb bulup uyarı verdi rootkit var diye..
bu yüzden nortona hiç güvenmiyorum..

kaspersky da iyi bilinen antivirüslerden olduğu halde flashı tarattığımda 30 virüs aykalıyor hepsi temizlendi diyor flasın içine girdiğimde abuk subuk isimlerde gizli soya olark virüsler çıkıyor. arkasoından bir de elle temizliyorum. bu ağ kartlarına yönelik bir virüs mü acaba bekelyelim bakalım devamı gelecek mi ben de yatırayım makinaları biraz.

En güzeli alacaksın imajını GHOST ile .
Bir çay içimi sürüyor. yeniden kurması.

öyle de hocam 45 makina var okulda. 15 i aynı 30 u farklı markaalr. hepsine ayrı ghost alması biraz zaman alır. projelere boğulmuş durumdayız:(

Geri