Yeni Bir Kaynak Hazırlıyorum

Kodla Büyü

sanalomer

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kitabın İçindekiler Menüsü İçin
http://omerogretmen.blogspot.com/2013/0 ... -menu.html

Blogspot açılmıyor ise, şimdilik mevcut olan sayfaları indirmek için:

Edit: 08.01.2013 -- 01.30
Yeni ders tamamlandı. İçindekiler menüsüne eklendi.
Bilgisayarımızı Açalım
Alternatif link:

Değerli arkadaşlar,

En fazla müzdarip olduğumuz konular hangileridir?
1- Öğrenciler, bilgisayara istemeyerek de olsa zarar vermektedir.
2- Öğrenciler, öğretmeni dinlememektedir. Sınıf hakimiyeti zor olmaktadır.
3- Öğrencilerin seviyesi çok düşük. Bu kadar düşük seviyedeki öğrencilere göre uygulama hazırlamak çok vakit almaktadır.

Ben de dedim ki, öyle bir döküman kaynak oluşturmalıyım ki, sınıf hakimiyetim kolay olsun. Dersler eğlenceli ve ilgi çekici olsun. Öğrenciler teknik anlamda bir şeyler kazansın ki gerektiğinde bana yardımcı olsunlar. En nihayetinde böyle bir kaynak hazırladım. I.dönemin başından beri bu kaynağı kullanarak ders defterlerine yazdırıyorum.

Dönemin ilk dersinde öğrencilere bir takım kurallardan bahsettim. Ders defterinin üzerinde çok durdum. Defter kurallarım şöyleydi:
1- İlk yaprak defterin kapağı için,
2- İkinci yaprak defterin İçindekiler kısmı için ayrılacak
3- Her sayfanın etrafında belli bir boşluğa sahip çerçeve çizilecek(word'te olduğu gibi yani)
4- Renkli kalem olarak yalnız ve yalnız kuru kalem kullanılacak.
5- Çizgiler cetvelle çizilecek,
6- Dairesel şekiller bozuk para vs. ile çizilecek.

Dönem sonuna yaklaştığımız şu günlerde öğrencilerden çok pozitif geri dönütler alıyorum. Diğer derslerde bu kadar güzel defter tutmadıklarını ama bundan sonra o dersler için de tutacaklarını söylüyorlar. Çok güzel defter tutulmaya başlandı. Yazısı bozuk olan öğrenciler de ciddi ilerlemeler oldu. Ders defterini de sınav kadar önemseyerek ona da not verdim. İncelemelerde bulundum.

Bunu yaparken 2 hedefim oldu.
1- Çocuklara güzel yazı yazma alışkanlığı kazandırmak
2- Teknik anlamda belli bir seviyeye gelen öğrenciler yetiştirerek bana okul işleri için yardımcı olmalarını sağlamak.
İnşallah bu hedefe doğru adım adım ilerliyoruz.

Kaynak olarak ise, bilgisayarımda hazırlamış olduğum kaynağı kullanıyorum. Sınav sorularını da yine bu kaynağa göre hazırladım. Kısım Kısım bu kaynağı internete göndermeye başladım. Sizinle de paylaşmak istiyorum.

İnşallah sizin de işinize yarar. Yeni eklemeler oldukça buradan duyurmaya devam edeceğim.

Ekli dosyalar

• mevcut sayfalar.zip
    2.3 MB · Görüntüleme: 156
  • masaüstü bilgisayarımızı açalım.zip
    705.2 KB · Görüntüleme: 86
AKADEMİA' Alıntı:
bilisimburada' Alıntı:
heyacanınız bile yeter hocam.başarılar. meb engeli olduğu için bağlantıyı açamadım

Aynen. Açılmıyor.

İndirebilmeniz için buraya da yükledim. Güzel temennileriniz için de çok teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• mevcut sayfalar.zip
    2.3 MB · Görüntüleme: 53
Geri