Yeni bir iş buldum... BİLİRKİŞİ :)

Kodla Büyü

adadeniz

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
merhaba arkadaşlar
bugun aradılar... açılan bi dava konusunda bilirkişi olarak atanmışım :))

Hocam sizinki yine iyiymiş. İlçe MOBESE ihale kabul komisyonundaydık bugün bir arkadaş ile Emniyet'te... Bir kaç gün işimiz bu oldu. Allah yardımcımız olsun hepimizin...

Bizim ücretten v.s. haberimiz yok, emniyet, kaymakamlık ve ilçe MEM bize güvenmiş, biz de ilçemizin kamu yararı için hayır diyemedik. Ücret olur ya da olmaz ayrı konu...

joker elemanlar iş başında nerede bir iş var hepsinden anlıyoruz (bilişimciyiz ya iki düğmesi bir kablosu bir görüntüsü varsa anlamamız gerekiyor nasılsa) ama halen hiç birşey yapmıyorsunuz diyorlar daha ne yapalım

cyln' Alıntı:
merhaba arkadaşlar
bugun aradılar... açılan bi dava konusunda bilirkişi olarak atanmışım :))
hocam siz bulmuyorsunuz. onlar sizi buluyor. dün bir arkadaşımla konuştum ona da vermişler bilirkişilik işini:)
bir yazılım firmasındaki OS CD lerinin orjinal olup olmadığını araştırıyor. en azından bizle alakalı bir iş vermişler ona :)

hocam bi dava konusunda CD varmış. CD yi inceleyip rapor yazmam gerekiyormuş. Yarın gidip alacam CD yi bakayım nedir ne degildir.

ilçe gorevlendirmiş. Ben basvuru masvuru yapmadım. iptal etmek istedim ama olmuyor dediler. olurumu alacaklarmıs.

YusufULUCANLAR' Alıntı:
Her bilirkişi raporu yazdığında ortalama 80-100 tl arası ücret alırsın. Hayırlı olsun
para işi ne iş hocam. şaka mı yapıyorsun. kimse bişey demedi valla... ben de sormadım.

geçen sene internet kafe denetimi yapıyordum kimse para mara demedi. ben bunda da herhalde oyledir diye dusundum...

varsa aslı astarı alalım paramızı valla

3 gündür tüm işi gücü bıraktık bu işle uğraşıyoruz. Cumartesi dahil. 140 sayfa ihale şartnamesi, koca bir ilçeye yayılmış Fiber bağlantılı Full HD 30 kamera (20 optik 10 dijital zoom ile 400-500m mesafeye odaklama olayı harika :scared: ), plaka tanıma sistemleri, 6-7 km mesafeye kurulmuş kablosuz ağlar derken 3-4 günümüz daha gidecek belli ki... Değişik bir tecrübe daha ediniyoruz. :tr:

Bu arada komisyona başladığımız günlerde Kayseride meydana gelen Karakol saldırısı bizi çok üzdü. Ölenlere rahmet, kalanlara Allah'tan şifa diliyoruz. Bu vesile ile bize verilen bu görevin manevi yükünü omuzlarımda daha bir fazla hissettim açıkçası. Ülke güvenliği için gelişmiş sistemler şart...

cyln' Alıntı:
hocam bi dava konusunda CD varmış. CD yi inceleyip rapor yazmam gerekiyormuş. Yarın gidip alacam CD yi bakayım nedir ne degildir.

ilçe gorevlendirmiş. Ben basvuru masvuru yapmadım. iptal etmek istedim ama olmuyor dediler. olurumu alacaklarmıs.

YusufULUCANLAR' Alıntı:
Her bilirkişi raporu yazdığında ortalama 80-100 tl arası ücret alırsın. Hayırlı olsun
para işi ne iş hocam. şaka mı yapıyorsun. kimse bişey demedi valla... ben de sormadım.

geçen sene internet kafe denetimi yapıyordum kimse para mara demedi. ben bunda da herhalde oyledir diye dusundum...

varsa aslı astarı alalım paramızı valla

Hocam bildiğim kadarıyla bilirkişilere ayarıca ücret ödenir. Doğuda kaçak elektrik kullanıldığının tespiti için giden, bilirkişi olarak görevlendirilen elektrik öğretmeni arkadaşlara ücret ödeniyordu.

Re: Ynt: Yeni bir iş buldum... BİLİRKİŞİ :)

Benim komsum meslek olarak yapıyormuş bilirkişiliği. Neyi bildiğini sormsdım ama.

Başvurular dün itibarıyla bitti hocam.
Ben tercümanlık bilir kişiliğine başvurdum. Ceza hukuku bilir kişiliği ile aynı sıraya girdik ve inanılmaz bir sıra vardı :mrgreen:

Geri