Yeni Bakan

Kodla Büyü
ne öğrenci ne de veli okumanın bir anlamı olmadığını düşünüyor. bu düşünce ile okulların kreşten farkı kalmadı. bizler de bakıcı gibi olduk. önce bu düşünce yapısını değiştirecek adımlar atılmalı. okuyan okumayandan daha çok para kaznamalı ki değeri olsun.

ne öğrenci ne de veli okumanın bir anlamı olmadığını düşünüyor. bu düşünce ile okulların kreşten farkı kalmadı. bizler de bakıcı gibi olduk. önce bu düşünce yapısını değiştirecek adımlar atılmalı. okuyan okumayandan daha çok para kaznamalı ki değeri olsun.
Malesef durum dediğiniz gibi. Velisi de öğrencisi de eğitimcisi de okumanın zaman kaybı olduğunu düşünüyor. Hal böyle olunca sistem yavaş yavaş çürüyor. Kök çürüdükten sonra yaprağı değiştirmeniz anlamsız oluyor.

Son düzenleme:
Gün ve ders sayısının artmasıyla eğitim seviyesi yukselmiyor.Ulke ihtiyaçlarına gore ders ve mesleklere göre okullar olmalı.Her şehirde üniversite var.Uzay profesörü var fırlatma rampan yok.Atom mühendisin var nükleer tesisi yapan Rus.20 sene yönetecek Rus.Ogrenmeye çalışma gayreti yok.En yüksek not almak ve ders geçmek var.
Sınıf tekrarı gelsin ve ders kitapları para ile satılsın bu ülke 20 sene ileri gider.
Bugün onlukler geldi imza karşılığı teslim aldık ve giymemiz istendi.3XL yazdırdım bana 2X gelmiş giymiyorum ve almıyorum dedim.Bana yeniden dikilsin dedim.
Bazı şehirlerde sokakta vergisiz denetimsiz şekilde pilavci 80 bin, dürümcü 100 bin, youtuber 200 bin kazanırsa gerçekten 20 sene okumak gereksiz.

Son düzenleme:
MEB, kasım ve nisan aylarındaki birer haftalık ara tatil uygulamasını devam ettirme kararı aldı. Öte yandan 180 olan eğitim iş günü süresi uzatılacak. Öğrencilerin yılda 200 gün okula gidecek şekilde bir takvim oluşturulması için çalışmalara başlandı.

Allah akıl fikir versin. Eğitimi iyice berbat etmek için daha iyi bir adım atılamazdı.

1 haftalık tatillere dokunmadan yapamazlar 200 gün, clickbait...

Kalitenin artmasının büyük bir düşünce tasviyesinden sonra olacağı bellidir. ve insanların yaşayışlardan,anlayışlardan ve rutinlerinden vazgeçmeleri çok kanlı ortaçağ-yeni çağ geçişi gibi olacağı aşikardır.ayrıca,türkiyedeki İnsanların kapasitesi yetersiz.Zamanında adamlar doğru düzgün okumaktan çok sağ-sol particilik ile uğraşmış.Böyleleri iyi niyetli olsa bile saglıklı fikirler sunamaz.Suan sosyal medya inançlarda,anlayışlarda deprem etkisi yaratıyor.Fakat sistematik değildir.Ayrıca sosyal medya tehlikelidir.yeni bir harmanlanmış kültür doğuruyor.eğitim kurumları yeni düzeni kontrol edecek bir kapasitede değil.Bana göre okul suan hapisaneden farksız.Bireyler sonuç odaklı davranıyor.En son yapılacak değişikliği ilk başta yaparak başarısız oldular.Bizim ülkede insanlar sonuç odaklı...

Geri