yeni atandım,formatör öğretmenlik de yapmalımıyım?

Kodla Büyü

bote2009

Site Gezgini
Merhaba,bilişim teknolojileri öğretmeni olarak yeni atandım.Formator öğretmenliğe basvurmalı mıyım? Bunun ne gıbı yarar ve zarar olacaktır? Tesekkurler...

Öncelikle hayırlı olsun, formatör öğretmenlik yapmış biri olarak söyleyebileceğim birkaç şey var. Formatör öğretmenlikte en önemli olan şey bulunduğun okulun idarecilerinin bakış açısı, formatör olduğun zaman 8-5 çalışacaksın ve en az 6 saat ders alacaksın, idareciler gibi. Bazı idareciler formatör olduğunda sana sadece 6 saat ders verip okuldaki bütün bilgisayar işlerini yaptırabilirler, tamir gibi ya da memurların yavaş yaptığı işler gibi, bazen de müdür yardımcılarının yapması gereken ama "ben bunu yapmayı bilmiyorum" diyerek sizin üzerinize yıktıkları işler gibi. Diğer bir grup yönetici ise hem bütün bilişim derslerine girmenizi ister hem de derste olun olmayın bütün bilgisayar problemlerini çözmenizi bekler, eğer ikincisi gibi olacaksa tavsiye etmiyorum ama birincisi gibi olacaksa tavsiye ederim, ben o sekilde çalıştım, müdür yardımcısı gibi oluyorsunuz, nöbet yok, sınıf öğretmenliği yok.. Dediğim gibi idarenin tavrı çok önemli, biraz karışık oldu ama umarım yardımcı olmuştur. :?

Aramıza hoş geldiniz.

Formatör öğretmenliğe başvuramazsınız. Çünkü artık öyle bir görevlendirme yok.

Bilişim Teknolojileri Rehber öğretmen görevlendirmesine ait başlıkları incelemeniz yararlı olacaktır.

Hayırlı olsun , yeni görevinizde başarılar dilerim.

Bana göre en azından bu sene BT rehber olmayın. Ve iyi bir duruş belirleyin kendinize, hayır diyebilmeyi öğretin. BT Rehberliğin bir yere kaçtığı yok. Bu benim şahsi görüşüm. İyi bir duruş için arkadaşların bahsettiği gibi forumda incelemeniz gereken bir sürü başlık var zaten...

1- stajyer öğretmeni BT Rehber Öğretmeni yapıyorlar mı?
2- Ders Saatin kaç?
3- Para Lazım mı?

Bu 3 sorunun cevabı seni sonuca götürecektir...

nosTRa' Alıntı:
1- stajyer öğretmeni BT Rehber Öğretmeni yapıyorlar mı?
2- Ders Saatin kaç?
3- Para Lazım mı?

Bu 3 sorunun cevabı seni sonuca götürecektir...
Stajyer öğretmeni BT Rehber Öğretmeni olur.

Narmel' Alıntı:
Öncelikle hayırlı olsun, formatör öğretmenlik yapmış biri olarak söyleyebileceğim birkaç şey var. Formatör öğretmenlikte en önemli olan şey bulunduğun okulun idarecilerinin bakış açısı, formatör olduğun zaman 8-5 çalışacaksın ve en az 6 saat ders alacaksın, idareciler gibi. Bazı idareciler formatör olduğunda sana sadece 6 saat ders verip okuldaki bütün bilgisayar işlerini yaptırabilirler, tamir gibi ya da memurların yavaş yaptığı işler gibi, bazen de müdür yardımcılarının yapması gereken ama "ben bunu yapmayı bilmiyorum" diyerek sizin üzerinize yıktıkları işler gibi. Diğer bir grup yönetici ise hem bütün bilişim derslerine girmenizi ister hem de derste olun olmayın bütün bilgisayar problemlerini çözmenizi bekler, eğer ikincisi gibi olacaksa tavsiye etmiyorum ama birincisi gibi olacaksa tavsiye ederim, ben o sekilde çalıştım, müdür yardımcısı gibi oluyorsunuz, nöbet yok, sınıf öğretmenliği yok.. Dediğim gibi idarenin tavrı çok önemli, biraz karışık oldu ama umarım yardımcı olmuştur. :?
Formatörlük bitmiştir. BTR şartları biraz daha farklı.

ders saatin cok değilse ol bence. 8-5 mesai diye birşey kalmadı eğitim öğretim saatlerinde calışırsın. Adı formatör değil bilişim teknolojileri rehber öğretmeni.

Allah yardımcın olsun... ders saatin ve maddi beklentilerin ve ihtiyaçların sana yol gösterecektir..

Fatih projesi kapsamında liselere görevlendiriliyor Kocaelinde. Liseye gitmektense daha doğrusu baska okula gitmektense derse gir çık yapmayı tercih ettim. NEdeni ise milletin bitmek bilmeyen istekleri...

Narmel' Alıntı:
formatör olduğun zaman 8-5 çalışacaksın ve en az 6 saat ders alacaksın, idareciler gibi. Bazı idareciler formatör olduğunda sana sadece 6 saat ders verip okuldaki bütün bilgisayar işlerini yaptırabilirler, ...

Arkadaşlar bu 6 saat olayı nedir acaba? Arkadaş 8-5 derken zaten yanlış bilgi vermiş, bu da yanlış sanırım?

Geri