yeni atandım yardım istiyorum

Kodla Büyü

asa001

Aktif Üye
merhaba arkadaşlar,yeni atandığım okululda labdaki bilgisayarları ıslah etmek istiyorum,bilgisayarlar exper marka,sürücü cd leri mevcut.
bilgisayarlara tek tek format mı atsam daha iyi olur yoksa tek bir bilgisayara format atıp onun imajını diğerlerine mi kursam daha iyi olur?
bir de merak ettiğim ağdan imaj yüklemek için bilgisayarların aynı çalışma grubunda olması gerekiyor değil mi?
yardımcı olursanız çok makbule geçecek...

Üç yıldır kendi salonumda imaj ile kurulum yapıyorum. ve çok memnun kaldım. bilgisayarların hepsi aynı donanıma sahipse ben kesinlikle imaj diyorum. bir tanesininkini al. zaten 3 gb filan tutar en fazla. daha sonra bunu diğerlerinin d sürücüsüne yapıştır. hepsine imajla bu şekilde ve daha sonra d sürücüsüne deep freeze at. bilgisayar çöktüğünde hemen d deki imajı yapıştırırsın. hı bir de unutmadan bir lab yönetim programı kullan. netop school gibi bişi. yalnız deep freezeleri atmadan önce bilgisayar isimlerini değiştirmeyi unutma, yani ağ isimlerini. yoksa çakışma yapar. bu arada dipnot ben c sürücülerine de deep freeze atıyordum. şifresini unutma ama :) bu arada artık flashdisk ile de imaj yapılabiliyor. ben onu da çok kullandım. kolay gelsin..

Hocam öncelikle hayırlı olsun.Bildiklerimş söyleyeyim size.
Ağ için aynı çalışma grubunda olmak zorunda.format işinde de o size kalmış bir şey.
İmag olarak yaparsan sadece zamandan kazan edersin...

eyvallah hocam,bi öğleden sonramı feda etsem heralde bu işin altından kalkarım Allah'ın izniyle...

arkadaşlar yeni konu açmadan bi soru sormak istiyorum, acronis ile bootable cd ve flashdisk oluşturdum ,cd çalışıyor fakat flash diskte missing operating system yazısı geliyor,biosta şöyle seçenekler var
removable drives
harddisk
cd/dvd
network

bi de harddrives diye bi bölüm var orda da harddisk ile usb görünüyor usb yi 1. sıraya taşıdım,yukarıdaki seçeneklerden de harddiski 1. sıraya taşıdım olmadı.
nasıl yaparız bi fikri olan var mı.

Hocam flash tan veya ağdan imaj yüklemesi yapıcaksan norton ghost 12 yi tavsiye ederim hiç bir ptoblem çıkarmaz... Acronis flash ı görmüyor...
Ayrıca imaj yüklemek için bütün pc donanımlarının aynı olması şart değil...

Geri