yeni atandım lab çok kötü

Kodla Büyü

neda1984

Üye
20 tane bilgisayar var xp yükü ve çoğunda sorun var. Forumda inceledim Ghost tan bahsediyolar. Bu programı cd ye atıp bilgisayarımı yeniden açacağım? Önceden yüklü mü olması gerekiyor bilgisayara? :cry: :cry: :cry: Çok birşey anlamadım. Bazı kasalar resetliyo kendi kendini bazıları hiiiç açılmıyo. Ben çok yeniyim ama :(

hocam sen şanslısın xp yüklü bilgisayarlarda biz hala 98 kullanıyoruz açana kadar dersin yarısı gidiyo :D

Hocam makinalar birbirnin aynısı ise bir makinaya xpyi kurar sonra o makinadan ghost alırsın, sonra aldigin ghostu diger makinalara da uygularsin. Ghost nasil alacagini forumda aratirsan rahatlikla bulabilirsin. Makinalarda guvenlik karti varsa dikkat et, sistem kurmadan once onlari devre disi birakman gerekir. Kolay gelsin.

merhaba ghost dediğimiz yedek alma programı.1 bilgisayarı formatlayıp tüm programları kuruyorsunuz.sonra onun yedeğini alıyorsunuz aynı özellikteki tüm bilgisayarlara yedekten kurulum yapıyorsunuz böylece her bilgisayara ayrı ayrı uğraşmaya gerek yok

ghost tarzında acronics programı var ben onu kullanıyorum.internette programları ve programlarla ilgili videolu anlatımlar bulabilirsiniz.

şimdiden kola gelsin.

ben 99 da kurulan lab bts sınıfına gelmiştim 4 senede kendi çabalarımla 10 tane kasa aldırdım lab sizin durumunuz yine güzel format atmayı bilmiyorsanız o ayrı

kemalkarademir' Alıntı:
ben 99 da kurulan lab bts sınıfına gelmiştim 4 senede kendi çabalarımla 10 tane kasa aldırdım lab sizin durumunuz yine güzel format atmayı bilmiyorsanız o ayrı

o kadar da değil hocam kasaların en az 10u bozuk tek tek mi formatlayacağı bunun kısa bir yolu yokmu zaman kaybetmemek için. Bi cd oluşturup o cd den hepsini formatlayamam mı her birine tek tek ekran kartı, ağ yapılandırma vs mi yapmam gerekiyor onu merak ettim sadece? bununla ilgili yardımlarınızı bekliyorum.

ben de aynı durumdayım 3 pc nin anakartı yok bi tanesinin ekran kartı bozuk sanırım. cd rom yok format atacağım zaman tek tek cd rom çıkarıp takcam heralde.. 13 bilgisayar vardı 13-4=9 :D 25 kişi sınıf ve 9 bilgisayar...

amdturion' Alıntı:
hocam sen şanslısın xp yüklü bilgisayarlarda biz hala 98 kullanıyoruz açana kadar dersin yarısı gidiyo :D
hocama canı gönülden katılıyorumm! benimde 17 bilgisayarlı bir labım var ve dersin çoğu bunların açılıp kapanmasıyla geçiyor.. yinede değerini bilin derim.

zilal' Alıntı:
ben de aynı durumdayım 3 pc nin anakartı yok bi tanesinin ekran kartı bozuk sanırım. cd rom yok format atacağım zaman tek tek cd rom çıkarıp takcam heralde.. 13 bilgisayar vardı 13-4=9 :D 25 kişi sınıf ve 9 bilgisayar...

o da iyi hocam
bizim 20 bilgisayar var sınıf mevcutları 57-69 arası bazı bilgisayarlara 4 hatta 5 kişi oturuyo

alideniz2000' Alıntı:
hocam işin başındasınız,
sorunlar olacak,
zamanla herşey çok daha kolay olacak.
size önerim;
bilgisayarları tek tek tamir etmek için harcayacağınız enerjinizi, öğrenci bilgisayarlarına ve öğretmen bilgisayarına ait "KURTARMA DVD'si" bulunmakta, bunları temin etkmek için harcayın.
önce okulunuzda bu DVD'lerin olup olmadığını araştırın. eğer yoksa aynı donanıma sahip başka bir okuldan DVD'leri ödünç isteyin.
bütün bilgisayarları kurtarma dvd'si ile yeniden kurduktan ve tüm ayarlamaları yaptıktan sonra, "deepfreze" programı ile de yeni kurduğunuz sistemi koruyun.
iyi çalışmalar.
kolay gelsin.
Teşekkürler iyi fikir

zkz' Alıntı:
amdturion' Alıntı:
hocama canı gönülden katılıyorumm! benimde 17 bilgisayarlı bir labım var ve dersin çoğu bunların açılıp kapanmasıyla geçiyor.. yinede değerini bilin derim.

2000 yılında gelmiş beko bilgisayarlar var hâlâ.

ram 32 mb
işlemci pentium II slot tipi
işletim sistemi (tahmin edeceğiniz gibi) win98

öğrenci kapatıyo aradan bir teneffüs geçiyor (10 dk) bilgisayar açılmıyo

bilmem ne zaman gelir yenileri ya da ben görür müyüm bilmiyorum.

Ben ilk göreve başladığımda 1 sene lab. ım hiç olmadı - tebeşirle ders anlattım tahtada :) Ama alideniz2000 hocamın dediği gibi zamanla düzeliyor herşey. 2. sene 15 bilgisayar bağış geldi .. 3. sene 25 yaptım bilgisayarları. 4. sene 35 bilgisarım vardı lab. ta. Hepsi de P4 tü ..
Tek tek format atmak ta o kadar zor değil - zaten bilgisyarlarınız farklı oladuğu için mecburen tek tek atacaksınız. Bütün bilgisayarları aynı anda formatlamaya başlarsınız olur biter. Ben bazen 6-7 bilg aynı anda format atıyorum - yarım saat 1 saat sonra hepsinin işi bitmiş oluyo - hemde siz beklemediğiniz için sıkımmıyorsunuz

selocan32' Alıntı:
zkz' Alıntı:
amdturion' Alıntı:

2000 yılında gelmiş beko bilgisayarlar var hâlâ.

ram 32 mb
işlemci pentium II slot tipi
işletim sistemi (tahmin edeceğiniz gibi) win98

öğrenci kapatıyo aradan bir teneffüs geçiyor (10 dk) bilgisayar açılmıyo

bilmem ne zaman gelir yenileri ya da ben görür müyüm bilmiyorum.

benim labda aynı şekilde haftada 3-4 tanesini ghostluyorum. Ghost atmak içinde cd-romları bozuk tek tek çıkarıp yeni bir romla yüklüyorum resmen eziyet.....

hocam hepsini tek tek kurmaya başla bence. zaman kaybetme. kurduğun her bilgisayarda da admine şifre ver. ogrenci diye sınırlı kullanıcı oluştur.

en azında diğer programları bulana kadar bu işlemleri yapabilirsin

neda1984' Alıntı:
20 tane bilgisayar var xp yükü ve çoğunda sorun var. Forumda inceledim Ghost tan bahsediyolar. Bu programı cd ye atıp bilgisayarımı yeniden açacağım? Önceden yüklü mü olması gerekiyor bilgisayara? :cry: :cry: :cry: Çok birşey anlamadım. Bazı kasalar resetliyo kendi kendini bazıları hiiiç açılmıyo. Ben çok yeniyim ama :(

hocam öncelikle hayırlı olsun bazı arkadaşlarında dediği gibi şanslı sayılırsınız xp yüklenebilecek bilgisayarlarınız var ben ilk atandığım okulda lab yoktu 8)
şimdi dersine girdiğim başka bi okulda 98 i zor çalıştıran bilgisayarlarla uğraşıyoruz
hiç telaş etmeyin
herşey zamanla oturacak formu takip edin
ghostun kurulumuyla ilgili bilgiler mevcut forumda
acele yok bil. bozulur tamir olur tekrar bozulur gene tamir bu işte hep size kalı
KOLAY GELSİNNNNN :+1:

formatörmüsün değerli öğretmenim? eğer formatörsen yapacaksın ki hayır değilsen okulun formatörü varsa olayı ona yıkabilirsin ki bu baya baya bi mantıklı. ama büyük ihtimalle formatörsün o zaman sana geçmiş olsun sende yapabildiğin kadar makinaların birbirine benzeyen sistemlerinin ortak image ını al diğerlerinin tek tek imajını al böylece fazla vakit harcamamış olursun. yani sene başında bi imaj al evladiyelik kullan. acizane fikrim budur.

daha fazla diyemeyon doktur beğğğğğğğğğ

Geri