yeni aldığım note 3 sensör sorunu

Kodla Büyü

mert02

Seçkin Üye
Seçkin Üye
2 gün önce eşim için aldığım note 3 telefonda ışık sensörü, yakınlık sensörü bide hareket sensörünün çalışmadığını farkettim. Daha faturasını bile almadım pazartesi alacağım.Kutudan bozuk çıkınca soğuyor insan dolayısıyla bende para iadesi isteyeceğim ama şikayetvar sitesinde baya sorun yaşayan olmuş. Sanırım sorunu onaylatmak için ilk önce servise göndermem gerekiyor. Para iadesi için uğraşsam sonuç alabilirmiyim. En sevmediğim iş şu yetkili servislerle uğraşmak sağlam çıksa ne güzel kullanacaktık:S

bazen fiyat kadar nereden alındıgıda önemli hocam. umarım guvenilir bir yerdir

Avea bayiinden aldım hocam. avea müşteri hizmetleri samsung servisinin telefonunu verdi ama geç saatte görüşme yaptığım için samsung u arayamadım. yarın açık olursa aldığım bayiye gideceğim. şuan bunlarla uğraşmadan gerildim bile. Bi sürü bahane uyduracaklar bende onlara uydurdukları bahanelere cevap yetiştirmek için bi sürü kavga edeceğim gibi geliyor.

*#0*# tuşladigimda sensör bölümünde bu sensörlerin degerleri 0 görünüyor.lux sensör, bölümünde testte ışık sensörü kapatmaya göre level 3-1 arasında olması gerekirken 0 da kalıyor. crosstalk ve direction bölümünde test yapıyorum elimi sağa sola kaydiriyorum left right üç down yazması gerekirken yazmıyor. Telefonla konuşurken kafaya yaklastirdigimda ekranın kapanması gerekiyor kapanmıyor bende de S4 var onla karşılaştırıyorum ve çalışmadığı anlıyorum

sabah kalıkınca ilk işim samsungu aramak oldu. uzaktan telefona bağlandılar ve ayarlar arasında dolaşarak sensörlerin işaretlenip işaretlenmediğine baktılar işaretlenmiş olduğunu görünce departmandaki eleman sanırım servise göndermeniz lazım dedi. Ama yazılımsal olma ihtimalininde yüksek olduğunu belirtti. bende telefonu sıfırladığımı ve bence yazılımsal değilde donanımsal olma ihtimali yüksek diyip *#0*# bölümünü açtım ve sensörlerin test ekranını gösterdim. Adam bu sayfayı görünce siz telefonu yurtdışındanmı getirttiniz bu sayfa bilgimiz dahilinde olmayan bi sayfa yoksa rootladınızmı gibi bi sürü soruya muhatap oldum. bende bu sayfanın galaxy w de bile olduğunu samsungun özelliklerini test etmek amacıyla bizlere sunduğu bir sayfa olduğunu belirttim. ayrıca faturasını bile almadığımı yarın alacağımı sizlere söylemiştim dedim.böyle bi telefon nasıl yurtdışından gelebilir dedim. Biraz afalladı ne diyeceğini bilemedi sonra başka bir birime geçtim orda da derdimi anlattıktan sonra 1 ay içerisinde donanımsal arızalar olduğunda değişim veya para iade talebinde bulunabileceğimi belirttiler telefonum dap kapsamındaymış. Anlatım olarak çok güzel anlatıyorlar uygulamasıda bu kadar güzel olursa değişim talep edeceğim. servise gider 20-30 gün sonra dönerlerse o zaman para iadesi talebinde bulunacağım. şikayetvarda 30-40 gün değişim bekleyen, 60-70 gün para iadesi bekleyen var

Geri